Appartement te koop: Amelandstraat 52, Alkmaar
Verkocht onder voorbehoud
KopenAlkmaarAppartementenAmelandstraat 52

Amelandstraat 52

De Mare, Alkmaar

€ 239.000
Buurt De Mare, AlkmaarBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Vomar op 278m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een appartement in De Mare

Dit appartement aan de Amelandstraat 52 ligt in een rustige buurt in Alkmaar. Het is een woning uit 1983 met energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. Met een vraagprijs van €239.000 is dit een scherp geprijsd appartement, zeker vergeleken met andere appartementen in Alkmaar.

De Mare

De Mare is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,9. Een bewoner zegt: "Prettige buurt om in te wonen, vaak word er zooi neergegooid, mensen denken dat er iedere dag grofvuil word opgehaald." Een ander: "Woon er al 43 jaar. Was een gezellige vriendschappelijke buurt. Nu kun je dood in je huis liggen en niemand die het opvalt." De buurt heeft veel groen en voorzieningen op loopafstand. Meer over de buurt De Mare.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Vomar om de hoek of bij de Lidl twee straten verder. Voor de dagelijkse boodschappen is ook de Dekamarkt dichtbij. Kinderen kunnen naar basisschool 't Baeken, op loopafstand, of naar het Stedelijk Dalton College Alkmaar, dat naast de deur ligt. De gemeente Alkmaar biedt verder voldoende voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van der Borden Vastgoedprofessionals - Alkmaar op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 239.000
Prijs per m²€ 4.596
Woonoppervlakte52m²
Perceeloppervlakte611m²
Bouwjaar1983
EnergielabelB
BuurtDe Mare
WijkDe Mare
GemeenteAlkmaar

Locatie

Amelandstraat 52, Alkmaar

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

6.0
Fienke
19-12-2025
Mijn veranderde buurt

Woon er al 43 jaar. Sinds de oplevering. Was een gezellige vriendschappelijke buurt. Nu kun je dood in je huis liggen en niemand die het opvalt. Kom uit Amsterdam en ben dit niet gewend. Hier is het ieder voor zich en God voor ons allen.

6.0
Fienke
03-10-2025
Verandering van de buurt

Schandalig achteruit gegaan in de 40 jaar dat ik hier woon.

8.6
S.h
23-07-2025
Fijne buurt

Prettige buurt om in te wonen, vaak word er zooi neergegooid, mensen denken dat er iedere dag grofvuil word opgehaald, Verder af en toe wat hangjongeren bij de bruggetjes maar ik heb daar nog geen last van. Scholen op loopafstand, en genoeg groenvoorziening

Buurt statistieken

Gegevens uit De Mare

Inwoners2.430
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit De Mare

Woningvoorraad1.542
Gem. WOZ-waarde€ 223.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Vomar
Europaboulevard 463-465
278m
Lidl
Europaboulevard 354
285m
Dekamarkt
Europaplein 56
332m

Scholen

79 binnen 5 km

Stedelijk Dalton College Alkmaar
Voortgezet onderwijs · 968 leerlingen
140m
Rooms Katholieke Basisschool 't Baeken
Basisonderwijs · 262 leerlingen
383m
DURF
Basisonderwijs · 301 leerlingen
482m

Veelgestelde vragen

Over Amelandstraat 52, Alkmaar

Welk energielabel heeft Amelandstraat 52?

De woning aan Amelandstraat 52 in Alkmaar heeft energielabel B.

Is €239.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €239.000 is lager dan de gemiddelde verkoopprijs van €353.083 in de buurt, maar het appartement is met 52 m² ook kleiner dan het buurtgemiddelde van 71 m². De gemiddelde prijs per m² in De Mare is €4.577, wat neerkomt op €238.000 voor 52 m². De vraagprijs ligt daar dichtbij, dus het is marktconform.

Hoe is de buurt De Mare om in te wonen?

De Mare is een rustige buurt met veel groen en voorzieningen op loopafstand. Bewoners geven de buurt een 6,9. Er zijn zowel positieve als negatieve geluiden: sommigen waarderen de rust en de scholen, anderen merken dat de buurt is veranderd en dat er soms rommel op straat ligt. Het is een gemêleerde buurt met veel eenpersoonshuishoudens.

Welke scholen zitten er in de buurt?

Op loopafstand vind je basisscholen zoals Rooms Katholieke Basisschool 't Baeken (383 m) en DURF (482 m). Ook het Stedelijk Dalton College Alkmaar voor voortgezet onderwijs ligt op 140 meter. Er zijn meerdere scholen in de omgeving, dus voor kinderen is er keuze.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 2,3 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een paar minuten met de fiets. De bushaltes in de buurt bieden alternatieven.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is B, wat betekent dat het appartement redelijk zuinig is. In de buurt heeft 40% van de woningen label A, 20% label B en 20% label C. Met label B kun je lagere energiekosten verwachten dan bij oudere woningen met een slechter label.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De Vomar en Lidl liggen op ongeveer 300 meter, de Dekamarkt op 332 meter en Albert Heijn op 410 meter. Voor de dagelijkse boodschappen hoef je niet ver.