Appartement te koop: Buys Ballotstraat 5, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenBuys Ballotstraat 5

Buys Ballotstraat 5

Zeeheldenbuurt Hengeveldstraat en omgeving, Utrecht

€ 1.995.000
Buurt Zeeheldenbuurt Hengeveldstraat en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 139m²
139m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Buys Ballotstraat

Dit appartement aan de Buys Ballotstraat in Utrecht ademt de sfeer van een 19e-eeuws herenhuis. Met 139 m² woonoppervlak en een energielabel F is het een woning met karakter, maar ook met aandachtspunten voor de stookkosten. De vraagprijs van €1.995.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Utrecht.

De Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat en omgeving

De buurt Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat en omgeving is een levendige wijk in Noordoost Utrecht. Het is een dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1970, maar dit pand uit 1890 is een uitzondering. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers: de buurt heeft een bovengemiddeld aantal koopwoningen en een relatief laag aantal misdrijven.

Leven in de straat

Om de hoek vind je een park of plantsoen. Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn op 630 meter of Jumbo op 697 meter. Basisscholen zoals Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen (407 meter) en Basisschool De Wissel (500 meter) zijn op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995.000
Prijs per m²€ 14.353
Woonoppervlakte139m²
Perceeloppervlakte158m²
Bouwjaar1890
EnergielabelF
BuurtZeeheldenbuurt Hengeveldstraat en omgeving
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Buys Ballotstraat 5, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Zeeheldenbuurt Hengeveldstraat en omgeving

Inwoners3.320
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Zeeheldenbuurt Hengeveldstraat en omgeving

Woningvoorraad1.418
Gem. WOZ-waarde€ 668.000
Koopwoningen52%
Huurwoningen47%

Supermarkten

68 binnen 5 km

Albert Heijn
Biltstraat 90 96
630m
Jumbo
Biltstraat 74
697m
Albert Heijn
Nachtegaalstraat 55
787m

Scholen

119 binnen 5 km

Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen
Basisonderwijs · 638 leerlingen
407m
Basisschool De Wissel
Basisonderwijs · 201 leerlingen
500m
KBS Montessori Buiten Wittevrouwen
Basisonderwijs · 307 leerlingen
547m

Veelgestelde vragen

Over Buys Ballotstraat 5, Utrecht

Welk energielabel heeft Buys Ballotstraat 5?

De woning aan Buys Ballotstraat 5 in Utrecht heeft energielabel F.

Is €1.995.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.995.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€614.921). Dit appartement is echter groter (139 m²) en heeft een uniek karakter door het bouwjaar 1890. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking, die niet uit de advertentie blijken.

Wat betekent energielabel F voor de maandlasten?

Energielabel F is onzuinig. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten, vooral in de winter. Exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens.