Appartement te koop: De Noord 62B, Dronten
KopenDrontenAppartementenDe Noord 62B

De Noord 62B

Hanzekwartier, Dronten

€ 279.500
Buurt Hanzekwartier, DrontenBekijk buurt
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een modern appartement in Dronten

Dit appartement aan De Noord 62B in Dronten is een frisse, moderne woning uit 2018. Met 47 m² woonoppervlak is het compact en overzichtelijk. De woning ligt in een rustige buurt, maar toch dicht bij voorzieningen. Met een vraagprijs van €279.500 is dit een scherpe optie vergeleken met andere appartementen in Dronten.

De buurt Hanzekwartier

Hanzekwartier is een jonge buurt, met alle woningen gebouwd na 2010. Het is een rustige wijk met veel groen en een park op loopafstand. De buurt telt 325 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een gemengde bevolking zien met zowel gezinnen als alleenstaanden. Meer weten? Bekijk de buurt Hanzekwartier.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn, twee straten verder. Ook de Aldi en Jumbo zijn om de hoek. Voor schoolgaande kinderen liggen basisscholen als Aan Boord en Kbs de Toekomst op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is nog dichterbij: het Almere College en Ichthus College zitten op een paar minuten lopen. De gemeente Dronten biedt verder alle dagelijkse voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via De Makelaars van 5VOOR12 aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 279.500
Prijs per m²€ 5.947
Woonoppervlakte47m²
Perceeloppervlakte1125m²
Bouwjaar2018
BuurtHanzekwartier
WijkDronten Noord
GemeenteDronten

Locatie

De Noord 62B, Dronten

Buurt statistieken

Gegevens uit Hanzekwartier

Inwoners325
Mannen51%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Hanzekwartier

Woningvoorraad109
Gem. WOZ-waarde€ 269.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Albert Heijn
Kop van Het Ruim 1
667m
Aldi
Schans 51
745m
Jumbo
De Binnenloop 10
815m

Scholen

19 binnen 5 km

Almere College locatie: het Perron Vmbo
Voortgezet onderwijs · 346 leerlingen
215m
Ichthus College Vmbo Basis/Kader (het Perron)
Voortgezet onderwijs · 182 leerlingen
235m
Aan Boord
Basisonderwijs · 158 leerlingen
584m

Veelgestelde vragen

Over De Noord 62B, Dronten

Is €279.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €279.500 ligt fors onder de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€345.800) en ook onder de gemiddelde vraagprijs (€625.000). Houd er rekening mee dat dit appartement met 47 m² veel kleiner is dan het buurtgemiddelde van 128 m². De prijs per m² is met €5.947 wel hoger dan het gemiddelde van €4.883 in de buurt. Het is dus een betaalbare woning, maar relatief duur per vierkante meter.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het treinstation ligt op 800 meter afstand, ongeveer tien minuten lopen. De buurt is matig stedelijk (stedelijkheidsklasse 3) met een omgevingsadressendichtheid van 1031. Dat betekent dat er voldoende voorzieningen in de buurt zijn, maar het is niet druk.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning is niet specifiek vermeld in de gegevens. Wel heeft 100% van de woningen in de buurt energielabel A+++, wat wijst op zeer zuinige nieuwbouw. Omdat het appartement uit 2018 komt, is het aannemelijk dat het een goed energielabel heeft, maar exacte cijfers zijn niet beschikbaar.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de gegevens wordt geen parkeersituatie genoemd. De buurt Hanzekwartier is een moderne wijk, dus er is waarschijnlijk parkeergelegenheid in de buurt, maar dit is niet gegarandeerd.

Hoe veilig is de buurt Hanzekwartier?

In de buurt zijn in totaal 52 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een wijk van deze omvang. De buurt oogt rustig en is groen, wat bijdraagt aan een veilig gevoel. Exacte cijfers over criminaliteit per type zijn niet beschikbaar.

Zijn er winkels en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn op 667 meter, Aldi op 745 meter en Jumbo op 815 meter. Ook zijn er basisscholen zoals Aan Boord (584 meter) en Kbs de Toekomst (667 meter). Het voortgezet onderwijs is nog dichterbij: Almere College en Ichthus College op 215 en 235 meter.