Appartement te koop: Dorpsstraat 53, Heino
KopenRaalteAppartementenDorpsstraat 53

Dorpsstraat 53

Heino Centrum, Raalte

€ 695.000
Buurt Heino Centrum, HeinoBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 334m²
153% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 201m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een statig appartement met karakter

Dit appartement aan de Dorpsstraat 53 in Heino ademt geschiedenis. Het pand uit 1900 heeft een woonoppervlak van maar liefst 334 m², wat het een van de ruimste woningen in de buurt maakt. De vraagprijs van €695.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale afmetingen. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Raalte ligt lager, maar dit object is ook uitzonderlijk groot.

Heino Centrum: dorpshart met voorzieningen

De buurt Heino Centrum is het kloppende hart van het dorp. Met 1.230 inwoners is het een overzichtelijke gemeenschap. Opvallend is het hoge aandeel 65-plussers (440), wat de buurt een rustig karakter geeft. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een mix van eenpersoonshuishoudens (310) en gezinnen (150) zorgt voor een gevarieerd straatbeeld.

Dagelijks leven in de straat

De Dorpsstraat ligt in het centrum, dus de dagelijkse boodschappen zijn zo gedaan. Albert Heijn en Aldi zitten om de hoek, op 2 tot 3 minuten lopen. Ook Boni is twee straten verder. Voor gezinnen zijn er basisscholen dichtbij: Openbaar Kindcentrum de Springplank (156 m) en Het Sterrenrijk (476 m) zijn beide op loopafstand. De gemeente Raalte biedt daarnaast ruime recreatiemogelijkheden.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ten Broeke makelaars & taxateurs aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 695.000
Prijs per m²€ 2.081
Woonoppervlakte334m²
Perceeloppervlakte1119m²
Bouwjaar1900
EnergielabelF
BuurtHeino Centrum
WijkHeino
GemeenteRaalte

Locatie

Dorpsstraat 53, Heino

Buurt statistieken

Gegevens uit Heino Centrum

Inwoners1.230
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Heino Centrum

Woningvoorraad604
Gem. WOZ-waarde€ 333.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen40%

Supermarkten

3 binnen 5 km

Albert Heijn
Marktstraat 2 4
201m
Aldi
Marktstraat 24
278m
Boni
Paalweg 1
329m

Scholen

4 binnen 5 km

Openbaar Kindcentrum de Springplank
Basisonderwijs · 191 leerlingen
156m
Het Sterrenrijk
Basisonderwijs · 267 leerlingen
476m
Basisschool Sint Nicolaas
Basisonderwijs · 53 leerlingen
2848m

Veelgestelde vragen

Over Dorpsstraat 53, Heino

Welk energielabel heeft Dorpsstraat 53?

De woning aan Dorpsstraat 53 in Heino heeft energielabel F.

Is €695.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €695.000 ligt 51% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€461.167). Dat komt vooral doordat dit appartement met 334 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 132 m². De prijs per vierkante meter is niet direct te vergelijken, maar voor een woning van deze omvang in het centrum van Heino is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Heino Centrum om in te wonen?

Heino Centrum is een rustige dorpsbuurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen relatief veel ouderen (440 van de 1.230 inwoners is 65+), wat bijdraagt aan een kalme sfeer. De buurt heeft een mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen. Het aantal misdrijven is laag (43 in totaal), wat duidt op een veilige omgeving.