Appartement te koop: Johan Messchaertstraat 1F, Hoorn
KopenHoornAppartementenJohan Messchaertstraat 1F

Johan Messchaertstraat 1F

Venelaankwartier - Buurt 11 03, Hoorn

€ 585.000
Buurt Venelaankwartier - Buurt 11 03, HoornBekijk buurt
Populaire buurt voor senioren
35% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Hoorn

Dit appartement aan de Johan Messchaertstraat 1F ademt de sfeer van de jaren twintig, met royale ruimtes en hoge plafonds. Met 94 vierkante meter woonoppervlak is het een comfortabele woning in een geliefde buurt. De vraagprijs van €585.000 is marktconform voor een appartement van dit formaat in Hoorn. Bekijk ook andere appartementen in Hoorn voor een idee van het aanbod.

Venelaankwartier - Buurt 11 03

De buurt Venelaankwartier is een rustige, groene wijk met veel koopwoningen (93%). Het is een gemengde buurt: er wonen zowel gezinnen als ouderen, en de gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. De buurt Venelaankwartier - Buurt 11 03 staat bekend om zijn ruime opzet en nabijheid van voorzieningen.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je snel je boodschappen bij de Albert Heijn om de hoek (585 meter) of de Ekoplaza twee straten verder. Voor schoolgaande kinderen is basisschool Het Ooievaarsnest op loopafstand (0,2 km), en ook de middelbare scholen zijn dichtbij (0,4 km). De gemeente Hoorn biedt daarnaast volop recreatiemogelijkheden, zoals het park op 0,3 km afstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Margit Nijboer Makelaardij. Het is dus goed mogelijk dat je dezelfde woning op verschillende platforms tegenkomt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 585.000
Prijs per m²€ 6.223
Woonoppervlakte94m²
Perceeloppervlakte2055m²
Bouwjaar1920
BuurtVenelaankwartier - Buurt 11 03
WijkVenenlaan-kwartier
GemeenteHoorn

Locatie

Johan Messchaertstraat 1F, Hoorn

Buurt statistieken

Gegevens uit Venelaankwartier - Buurt 11 03

Inwoners375
Mannen48%
Vrouwen53%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Albert Heijn
Grote Noord 57-59
585m
Ekoplaza
Stationsweg 10-15
728m
Vomar
Vredehofstraat 26-28
803m

Scholen

14 binnen 5 km

Het Ooievaarsnest
Basisonderwijs · 137 leerlingen
2400m
Kindcentrum De Bussel
Basisonderwijs · 123 leerlingen
2551m
Christelijke Basisschool De Rank
Basisonderwijs · 262 leerlingen
2673m

Veelgestelde vragen

Over Johan Messchaertstraat 1F, Hoorn

Is €585.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €585.000 is marktconform voor een appartement van 94 m² in Hoorn. Het bouwjaar 1920 geeft karakter, maar kan ook betekenen dat er onderhoud nodig is. Vergelijk met andere appartementen in de buurt om te zien of de prijs past bij wat je zoekt.

Hoe is de buurt Venelaankwartier om in te wonen?

Venelaankwartier is een rustige, groene buurt met veel koopwoningen. Er wonen zowel gezinnen als ouderen, en de voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn dichtbij. Het is een prettige wijk voor wie van een beetje rust houdt, maar toch dicht bij het centrum van Hoorn wil zitten.

Wat zijn de energielasten van een appartement uit 1920?

Een woning uit 1920 heeft vaak minder goede isolatie, wat kan leiden tot hogere stookkosten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Het Ooievaarsnest (0,2 km) en Kindcentrum De Bussel (0,4 km). Ook het voortgezet onderwijs is dichtbij, op 0,4 km afstand. Dat maakt de buurt geschikt voor gezinnen met schoolgaande kinderen.

Hoe is het openbaar vervoer in deze buurt?

Het treinstation van Hoorn ligt op 0,7 km afstand, dus op loopafstand. Daarnaast zijn er busverbindingen in de buurt.

Wat voor onderhoud vraagt een appartement uit 1920?

Een woning uit 1920 kan specifieke aandachtspunten hebben, zoals houten kozijnen, oude leidingen of een minder goed geïsoleerd dak.

Margit Nijboer Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 5 bronnen
Margit Nijboer Makelaardij
margitnijboer.nl
Bekijk
Margit Nijboer Makelaardij
vastgoednederland.nl