Appartement te koop: Platostraat 232, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenPlatostraat 232

Platostraat 232

Lombardijen, Rotterdam

€ 225.000
Buurt Lombardijen, RotterdamBekijk buurt
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rustig wonen in Lombardijen

Dit appartement aan de Platostraat 232 in Rotterdam-Lombardijen is een fijne plek voor wie houdt van een rustige, groene omgeving. Met 57 m² woonoppervlak en energielabel F is het een betaalbare instap in de koopmarkt. De vraagprijs van €225.000 ligt aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €324.079, wat het een scherpe optie maakt. Bekijk ook andere appartementen in Rotterdam voor vergelijkbare woningen.

Buurt Lombardijen

Lombardijen is een rustige, groene wijk in Rotterdam-Zuid. Bewoners waarderen de rust: "Ik vind dat die buurt is helemaal rustig", zegt een bewoner. Een ander noemt het een "prima buurt met van alles bij de hand zoals winkels, ziekenhuis, openbaar vervoer enz." De buurt telt ruim 15.000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en gezinnen. De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1945 en 1970. Meer weten? Lees verder over de buurt Lombardijen.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Lidl om de hoek (op 600 meter) of bij de Jumbo twee straten verder. Voor de kinderen is er de Petrus Datheenschool op loopafstand (638 meter) en de grotere Catamaran (689 meter). Ook kinderdagverblijven en een park of plantsoen zijn vlakbij. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Woonzicht Makelaars en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt21 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 225.000
Prijs per m²€ 3.947
Woonoppervlakte57m²
Perceeloppervlakte608m²
Bouwjaar1962
EnergielabelF
BuurtLombardijen
WijkIJsselmonde
GemeenteRotterdam

Locatie

Platostraat 232, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 16 bewoners

7.5
IshmarTromp
10-11-2025
Rustig

Ik vind dat die buurt is helemaal rustig

8.4
J de Clerck
21-07-2025
Prima buurt

Prima buurt met van alles bij de hand zoals winkels, ziekenhuis, openbaar vervoer enz

7.5
J. de Clerck
08-07-2025
Leuk

Levendige buurt met alles bij de hand zoals winkels, ziekenhuis

7.1
Marcel
01-03-2025
Vuil

Jammer dat er in de buurt zoveel vuil buiten de bakken gegooid wordt, ook dat het grofvuil niet door de bewobers wordt aangemeld, hierdoor veel rond zwervend vuil en ongedierte.

4.5
Jacqueline Meertens
01-03-2025
Afval put

Helaas is Lombardijen ,zeker in de laatste 10 jaar erg achteruit gegaan. Je ziet het zienderogen verpauperen ,wat zo jammer is van zo mooie wijk ,dat altijd wel een status had van een mooie schone nette wijk. Helaas draagt daar de bewoners en zeker ook de gemeente Rotterdam een steentje aan bij. Veiligheid is ver te zoeken, drugs overlast, overlast bij de ondergrondse containers waar al het huisraad maar wordt neer gegooid. Vuil opstraat, dat proberen een aantal bewoners door geregeld te prikken bij te houden, anders zien we de ratten en muizen rond de containers vrolijk rond dansen. En dit is maar een kleine impressie van het afval putje van Rotterdam Gemeente moet stoppen met bezuinigen en minder bonussen uitdelen aan de hogere hand ,geld gebruiken voor de wijken en zorgen dat het weer leefbaar wordt voor de echte Rotterdammers

6.3
Dilano
21-12-2024
Tis n prima buurt

Tis een prima buurt maar der kunnen wel aanpassingen komen zoals meer prullenbakken en meer schoonmaak voor t vuil op straat

Buurt statistieken

Gegevens uit Lombardijen

Inwoners15.035
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Lombardijen

Woningvoorraad7.057
Gem. WOZ-waarde€ 231.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen71%

Supermarkten

57 binnen 5 km

Lidl
Spinozaweg 181
596m
Jumbo
Spinozaweg 293
618m
MCD
Groenezoom 208
981m

Scholen

152 binnen 5 km

Accent VSO Op Zuid
Speciaal onderwijs · 132 leerlingen
361m
Scholengroep Driestar-Wartburg, Guido de Brès
Voortgezet onderwijs · 1425 leerlingen
556m
Petrus Datheenschool
Basisonderwijs · 95 leerlingen
638m

Veelgestelde vragen

Over Platostraat 232, Rotterdam

Welk energielabel heeft Platostraat 232?

De woning aan Platostraat 232 in Rotterdam heeft energielabel F.

Is €225.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €225.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in Lombardijen (€324.079) en ook onder de mediaan (€275.000). Het appartement is met 57 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 92 m², en heeft energielabel F. De prijs per m² is ongeveer €3.947, terwijl het buurtgemiddelde €3.523 per m² is. Het is dus een relatief lage totaalprijs voor een kleinere woning met een minder zuinig energielabel.

Hoe is de buurt Lombardijen om in te wonen?

Lombardijen wordt door bewoners als rustig en prettig ervaren. Uit 16 beoordelingen komt een gemiddelde score van 6,72. Bewoners noemen de rust en de nabijheid van winkels, ziekenhuis en openbaar vervoer. De buurt heeft veel groen en een gevarieerde bevolking, met zowel eenpersoonshuishoudens als gezinnen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is F, wat aangeeft dat de woning relatief veel energie verbruikt. In de buurt heeft 63,9% van de woningen een label D of lager. Dit betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met een beter label. Het is goed om rekening te houden met mogelijke isolatie- of verduurzamingsmaatregelen.

Zijn er scholen en winkels in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen en supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkten zijn Lidl (596 m) en Jumbo (618 m). Basisscholen zoals Petrus Datheenschool (638 m) en De Catamaran (689 m) zijn ook vlakbij. Voor voortgezet onderwijs kun je terecht bij Guido de Brès (556 m).

Hoe is het openbaar vervoer in Lombardijen?

Het treinstation ligt op 1,1 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarnaast zijn er bus- en tramverbindingen in de buurt. De omgevingsadressendichtheid is hoog (2655 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-voorzieningen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?