Appartement te koop: Rogier van der Weydestraat 1B15, Alkmaar
KopenAlkmaarAppartementenRogier van der Weydestraat 1B15

Rogier van der Weydestraat 1B15

Bergerhof en Blaeustraatkwartier, Alkmaar

€ 299.000
Buurt Bergerhof en Blaeustraatkwartier, AlkmaarBekijk buurt
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement in een rustige Alkmaarse buurt

Dit appartement aan de Rogier van der Weydestraat ligt in een rustige, groene buurt in Alkmaar-West. Met 51 m² woonoppervlak is het compact en overzichtelijk. Het gebouw dateert uit 1983 en de woning is in goede staat. De vraagprijs van €299.000 is marktconform voor een appartement van dit formaat in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² voor appartementen in Alkmaar ligt rond de €5.720.

De buurt: Bergerhof en Blaeustraatkwartier

De buurt Bergerhof en Blaeustraatkwartier is een rustige woonwijk met veel groen. Er wonen relatief veel eenpersoonshuishoudens (520) en de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8. De buurt heeft een gevarieerde bevolking, met een mix van jong en oud. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar, dat om de hoek ligt op 585 meter. Ook Albert Heijn en Jumbo zijn op loopafstand. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals De Rank en Openbare Basisschool Nicolaas Beets, beide op 414 meter. Voor voortgezet onderwijs is OSG Willem Blaeu dichtbij, op 417 meter. Het treinstation van Alkmaar is op 1 km afstand, goed te doen met de fiets. De gemeente Alkmaar biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder LEYGRAF Makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 299.000
Prijs per m²€ 5.863
Woonoppervlakte51m²
Perceeloppervlakte2950m²
Bouwjaar1983
BuurtBergerhof en Blaeustraatkwartier
WijkWest
GemeenteAlkmaar

Locatie

Rogier van der Weydestraat 1B15, Alkmaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Bergerhof en Blaeustraatkwartier

Inwoners1.870
Mannen45%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Bergerhof en Blaeustraatkwartier

Woningvoorraad868
Gem. WOZ-waarde€ 327.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen39%

Supermarkten

32 binnen 5 km

Vomar
Bellinistraat 71
585m
AH to go
Stationsweg 43B
823m
Vomar
Van Ostadelaan 296
934m

Scholen

69 binnen 5 km

De Rank
Basisonderwijs · 123 leerlingen
414m
Openbare Basisschool Nicolaas Beets locatie Beethovensingel
Basisonderwijs · 402 leerlingen
414m
OSG Willem Blaeu
Voortgezet onderwijs · 735 leerlingen
417m

Veelgestelde vragen

Over Rogier van der Weydestraat 1B15, Alkmaar

Is €299.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €299.000 is marktconform voor een appartement van 51 m² in deze buurt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.720, wat neerkomt op zo'n €292.000 voor 51 m². De prijs ligt daar iets boven, maar dat is niet ongebruikelijk voor een goed onderhouden woning.

Hoe is de buurt Bergerhof en Blaeustraatkwartier om in te wonen?

Het is een rustige, groene wijk met veel eenpersoonshuishoudens. Er zijn voldoende voorzieningen in de buurt, zoals supermarkten, scholen en een treinstation op 1 km afstand. De buurt heeft een gemengde bevolking en voelt veilig aan.

Wat is de staat van het appartement?

Het appartement is gebouwd in 1983 en verkeert in goede staat. De exacte staat van bijvoorbeeld keuken en badkamer is niet bekend, maar op basis van het bouwjaar kun je verwachten dat het onderhoud up-to-date is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals De Rank en Openbare Basisschool Nicolaas Beets (beide op 414 meter). Voor voortgezet onderwijs is OSG Willem Blaeu dichtbij (417 meter). Ook is er voortgezet speciaal onderwijs in de buurt.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation van Alkmaar ligt op 1 km afstand, dus op loop- of fietsafstand.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt worden woningen gemiddeld binnen 30 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat er vraag is naar woningen in deze omgeving.

LEYGRAAF Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen