Appartement te koop: Schaesbergerstraat 112A, Kerkrade
KopenKerkradeAppartementenSchaesbergerstraat 112A

Schaesbergerstraat 112A

Terwinselen, Kerkrade

€ 175.000
Buurt Terwinselen, KerkradeBekijk buurt
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Terwinselen

Dit appartement aan de Schaesbergerstraat 112A in Kerkrade ademt de sfeer van een vooroorlogse woning met royale ruimte. Met 116 m² woonoppervlak biedt het meer dan genoeg plek voor een gezin of stel dat houdt van ruime kamers. Het bouwjaar 1921 geeft de woning een eigen verhaal, met hoge plafonds en authentieke details. De vraagprijs van €175.000 is scherp voor een appartement van deze omvang, zeker in vergelijking met andere appartementen in Kerkrade.

De buurt Terwinselen

Terwinselen is een rustige woonwijk in Kerkrade-West, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt telt zo'n 3850 inwoners, waarvan een groot deel 45 jaar of ouder is. Het is een plek waar mensen elkaar kennen en de sfeer gemoedelijk is. De buurt Terwinselen heeft een dorps karakter, met voorzieningen op loopafstand. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, gemengde gemeenschap zien.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je niet ver. Om de hoek vind je een Aldi, Albert Heijn en Jumbo, allemaal op ongeveer een kwartier lopen. Ook basisscholen zijn dichtbij: Basisschool De Doorkijk ligt twee straten verder, op nog geen 5 minuten lopen. Voor oudere kinderen is er voortgezet onderwijs op 4 km afstand, in Heerlen of Kerkrade-centrum. De gemeente Kerkrade biedt verder voldoende voorzieningen zoals een park op loopafstand en een bibliotheek op 1,3 km.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Fer Haas Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 175.000
Prijs per m²€ 1.509
Woonoppervlakte116m²
Perceeloppervlakte155m²
Bouwjaar1921
BuurtTerwinselen
WijkKerkrade-West
GemeenteKerkrade

Locatie

Schaesbergerstraat 112A, Kerkrade

Buurt statistieken

Gegevens uit Terwinselen

Inwoners3.850
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

27 binnen 5 km

Aldi
Carboonplein 16
1167m
Albert Heijn
Bautscherweg 43
1250m
Jumbo
Carboonplein 6
1276m

Scholen

50 binnen 5 km

Basisschool De Doorkijk
Basisonderwijs · 358 leerlingen
267m
Taalschool de WereldDelen
Basisonderwijs · 199 leerlingen
703m
Basisschool De Schakel
Basisonderwijs · 237 leerlingen
1062m

Veelgestelde vragen

Over Schaesbergerstraat 112A, Kerkrade

Is €175.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs van €175.000 is marktconform voor een appartement van 116 m² in Terwinselen. Het is een scherpe prijs gezien de ruime oppervlakte en het bouwjaar 1921, wat vaak betekent dat je veel karakter krijgt voor je geld. Vergelijkbare woningen in de buurt liggen vaak rond dit bedrag.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in Terwinselen, een wijk in Kerkrade. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 3,6 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus voor verder reizen. Met de auto ben je snel op de N281 en A76.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1921?

Een woning uit 1921 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook onderhoud vergen. Denk aan houten kozijnen, oude leidingen of een minder goede isolatie. Vraag de makelaar naar eventuele renovaties.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Basisschool De Doorkijk ligt op 267 meter, Taalschool de WereldDelen op 703 meter en Basisschool De Schakel op 1062 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Heerlen of Kerkrade-centrum, op 4 km afstand.

Hoe veilig is de buurt Terwinselen?

In de buurt zijn in totaal 105 misdrijven geregistreerd, wat neerkomt op een gemiddeld aantal voor een wijk van deze grootte. Het is een rustige woonwijk, maar zoals overal is het goed om alert te zijn. De meeste overlast is beperkt tot kleine incidenten.

Wat is de stedelijkheidsgraad van Terwinselen?

Terwinselen heeft een omgevingsadressendichtheid van 1964 adressen per km², wat valt onder 'sterk stedelijk' (schaal 2 van 5). Toch voelt de buurt dorps aan door de eengezinswoningen en groene plekken. Het is een fijne mix van rust en voorzieningen.