Hoekwoning te koop: H.W. Mesdagplein 18, Groningen
5 uur geleden ontdekt
KopenGroningenHoekwoningenH.W. Mesdagplein 18

H.W. Mesdagplein 18

Schildersbuurt, Groningen

€ 900.000
Buurt Schildersbuurt, GroningenBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Ruim woonoppervlak van 237m²
77% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 305m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning aan het H.W. Mesdagplein

Deze hoekwoning uit 1926 aan het H.W. Mesdagplein in Groningen is een echte blikvanger. Met 237 m² woonoppervlak en een perceel van 302 m² biedt het aanzienlijk meer ruimte dan de gemiddelde woning in de buurt. De vraagprijs van €900.000 ligt 50% boven het buurtgemiddelde van €598.357, wat de bijzondere positie van dit huis onderstreept. Bekijk ook andere hoekwoningen in Groningen.

De Schildersbuurt: levendig en centraal

De Schildersbuurt is een levendige wijk aan de rand van het centrum. Een bewoner zegt: "Onzettend gezellige frisse buurt. Je merkt dat er veel jonge mensen wonen maar er is relatief weinig overlast." Een ander noemt het "een leuke buurt" en waardeert de sfeer. Op basis van twee beoordelingen scoort de buurt een 8,76. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. Meer over de buurt Schildersbuurt.

Dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij Coop (op twee straten verder) of Jumbo (ook op loopafstand). Ook Albert Heijn en SPAR zijn dichtbij. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de Nassauschool en OJS De Petteflet, beide op tien minuten lopen. Het station is op vijftien minuten lopen. De gemeente Groningen biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Van der Houwen op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt18 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 900.000
Prijs per m²€ 3.797
Woonoppervlakte237m²
Perceeloppervlakte302m²
Bouwjaar1926
EnergielabelC
BuurtSchildersbuurt
WijkOud-West
GemeenteGroningen

Locatie

H.W. Mesdagplein 18, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.6
Bader
10-11-2023
Leuk buurt

Ik vind het een leuke buurt alleen ik vind wel dat er meer plaatsen mogen zijn voor de hang jongeren

8.9
Steije
04-01-2023
Gezellige levendige buurt aan de rand van de stad.

Onzettend gezellige frisse buurt. Je merkt dat er veel jonge mensen wonen maar er is relatief weinig overlast. Hoewel er wel leuke barren zijn in de buurt. Ook is er met oud en nieuw is er een leuke traditie dat er een vuur wordt gemaakt op de rotonde, erg gezellig!!

Buurt statistieken

Gegevens uit Schildersbuurt

Inwoners5.685
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Schildersbuurt

Woningvoorraad2.658
Gem. WOZ-waarde€ 332.000
Koopwoningen35%
Huurwoningen65%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Jumbo
Wilhelminakade 21
305m
Coop
Aweg 11
388m
SPAR
Jacob van Ruysdaelstraat 18
508m

Scholen

79 binnen 5 km

Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
531m
OJS De Petteflet
Basisonderwijs · 300 leerlingen
627m
Erasmusschool
Speciaal onderwijs · 85 leerlingen
697m

Veelgestelde vragen

Over H.W. Mesdagplein 18, Groningen

Welk energielabel heeft H.W. Mesdagplein 18?

De woning aan H.W. Mesdagplein 18 in Groningen heeft energielabel C.

Is €900.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €900.000 ligt 50% boven het buurtgemiddelde van €598.357. Dat komt doordat deze hoekwoning met 237 m² woonoppervlak 77% groter is dan het gemiddelde in de Schildersbuurt. De prijs per vierkante meter is met €3.797 lager dan het buurtgemiddelde van €5.002 per m². Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.