Hoekwoning te koop: Smidstraat 18, Lobith
Verkocht onder voorbehoud
KopenZevenaarHoekwoningenSmidstraat 18

Smidstraat 18

Lobith, Zevenaar

€ 599.000
Buurt Lobith, LobithBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 309m²
309m² woonoppervlakte
PLUS op 106m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning in het rustige Lobith

Deze hoekwoning aan de Smidstraat in Lobith ademt karakter met zijn bouwjaar 1930 en royale oppervlakte van 309 m². Het perceel van 411 m² biedt volop ruimte voor een tuin en buitenleven. Met een energielabel D is het goed om te weten dat er nog stappen te zetten zijn op het gebied van isolatie. De vraagprijs van €599.000 is aan de hoge kant, maar past bij de omvang en het type woning. Vergelijk eens met andere hoekwoningen in Zevenaar.

Lobith: een dorp met een hechte gemeenschap

Lobith is een dorp in de gemeente Zevenaar, gelegen aan de Rijn. De buurt telt ruim 3000 inwoners en kent een mix van leeftijden, met een lichte nadruk op 45-plussers. Op basis van één beoordeling geven bewoners een 5,25, al is de review kort: "Alleen maar lullen over elkaar, Iedereen". Het CBS laat zien dat de buurt vooral uit eengezinswoningen bestaat (84%) en dat de helft van de woningen koop is. De omgevingsadressendichtheid is laag (573), wat past bij een dorpse sfeer.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit op 106 meter. Ook de Jumbo is op loopafstand (ruim een kilometer). Voor schoolgaande kinderen is IKC De Tragellijn twee straten verder (550 meter), en Dalton IKC De Overlaat op een kwartier lopen. Het dorp heeft een park of plantsoen op 300 meter. De huisartsenpraktijk en bibliotheek zijn ook dichtbij, op 500 meter.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via GABA Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 599.000
Prijs per m²€ 1.939
Woonoppervlakte309m²
Perceeloppervlakte411m²
Bouwjaar1930
EnergielabelD
BuurtLobith
WijkLobith
GemeenteZevenaar

Locatie

Smidstraat 18, Lobith

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.3
Gerda Peters
14-10-2023
Alleen maar lullen over elkaar, Iedereen

?

Buurt statistieken

Gegevens uit Lobith

Inwoners3.015
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

5 binnen 5 km

PLUS
Middenstraat 2
106m
Jumbo
's-Gravenwaardsedijk 78a
1372m
Coop
Babborgaplein 1A
4827m

Scholen

4 binnen 5 km

IKC De Tragellijn
Basisonderwijs · 173 leerlingen
549m
Dalton IKC De Overlaat
Basisonderwijs · 249 leerlingen
1522m
IKC Sprankel
Basisonderwijs · 89 leerlingen
2846m

Veelgestelde vragen

Over Smidstraat 18, Lobith

Welk energielabel heeft Smidstraat 18?

De woning aan Smidstraat 18 in Lobith heeft energielabel D.

Is €599.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €599.000 is aan de hoge kant voor een hoekwoning in Lobith, maar de woning is met 309 m² woonoppervlak en 411 m² perceel ook uitzonderlijk ruim. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak kleiner. Het energielabel D kan invloed hebben op de maandlasten, maar de prijs weerspiegelt de royale afmetingen en het karakter van de woning.

Hoe is de buurt Lobith om in te wonen?

Lobith is een rustig dorp aan de Rijn met een hechte gemeenschap. De buurt heeft veel eengezinswoningen en een lage bebouwingsdichtheid. Er is één review van een bewoner, die kort maar kritisch is. CBS-cijfers laten een gemengde leeftijdsopbouw zien, met relatief veel 45-plussers. Voorzieningen zoals een supermarkt en basisschool zijn op loopafstand.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 9 kilometer afstand. Dat is een flink eind, dus voor openbaar vervoer ben je aangewezen op de auto of bus.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1930?

Een woning uit 1930 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook onderhoud vergen aan bijvoorbeeld het dak, de fundering of de isolatie. Het energielabel D geeft aan dat er kansen liggen voor verbetering, zoals dubbel glas of spouwmuurisolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. IKC De Tragellijn zit op 550 meter, Dalton IKC De Overlaat op 1,5 kilometer. Voor voortgezet onderwijs moet je naar een andere plaats, want de dichtstbijzijnde school is 9,1 kilometer verderop. Dat is een aandachtspunt voor gezinnen met oudere kinderen.

Wat is de stedelijkheidsgraad van Lobith?