Hoekwoning te koop: Waalderstraat 13, Den Burg
KopenTexelHoekwoningenWaalderstraat 13

Waalderstraat 13

Den Burg, Texel

€ 292.500
Buurt Den Burg, Den BurgBekijk buurt
Albert Heijn op 126m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
30% van de bewoners is 65+
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een historisch hoekje van Den Burg

Deze hoekwoning uit 1750 ademt geschiedenis. Met 36 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De woning heeft energielabel D, wat bij een monumentaal pand niet ongebruikelijk is. Met een vraagprijs van €292.500 is dit een marktconforme prijs voor een hoekwoningen in Texel van dit formaat.

De buurt Den Burg

Den Burg is het levendige hart van Texel. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 8,14. Een bewoner zegt: "Wij hebben een zeer sociale buurt! Iedereen staat voor elkaar klaar!" Een ander noemt het "een kleine maar gezellige en hechte gemeenschap." De buurt telt veel ouderen en eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen. De sfeer is gemoedelijk en betrokken.

Het dagelijks leven in de straat

De Waalderstraat ligt in het centrum, dus de dagelijkse boodschappen zijn zo gedaan. Albert Heijn, Aldi en Ekoplaza zitten allemaal om de hoek, op nog geen twee minuten lopen. Ook voor schoolgaande kinderen is het dichtbij: basisscholen als Jozefschool Texel en De Fontein zijn op loopafstand, en de middelbare school OSG de Hogeberg ligt tien minuten verderop. De gemeente Texel biedt verder een rustig eilandleven met veel natuur.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Waaijer Advies aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 292.500
Prijs per m²€ 8.125
Woonoppervlakte36m²
Bouwjaar1750
EnergielabelD
BuurtDen Burg
WijkHet Oude Land en duingebied
GemeenteTexel

Locatie

Waalderstraat 13, Den Burg

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.1
Ludy Moens
22-12-2025
Sociaal

Wij hebben een zeer sociale buurt! Iedereen staat voor elkaar klaar! Wij zijn de oudste van de straat en hulp behoevend, geen probleem, Iedereen staat voor ons klaar! Heerlijk buurtje, dichtbij het centrum! Heel gezellig om er te wonen! Al meer dan 40 jaar!

8.0
Ludy Moens
13-12-2025
Vrij en blij!

Wij hebben een hele vriendelijke sociale buurt! Iedereen staat voor elkaar klaar! Wij zijn de oude mensen, mijn man behoorlijk invalide, maar we hoeven maar te vragen eniedereen helpt ons! Wij zijn erg blij met ons buurtje!

8.3
Sanne
23-08-2024
Klein maar gezellig

Het is een kleine maar gezellige en hechte gemeenschap. Daarbij is de omgeving schoon en is er weinig last van ongedierte. Als ik iets zou willen veranderen dan is het dat er meer voorzieningen komen of dat er meer wordt gedaan om sportclubs bekender en leuker te maken onder jongeren.

Buurt statistieken

Gegevens uit Den Burg

Inwoners6.675
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Albert Heijn
Waalderstraat 48
126m
Aldi
Wilhelminalaan 99
127m
Ekoplaza
Hogerstraat 15
133m

Scholen

7 binnen 5 km

School voor Speciaal Basisonderwijs Kompas
Speciaal onderwijs · 19 leerlingen
466m
OSG de Hogeberg
Voortgezet onderwijs · 590 leerlingen
589m
Vrije School Stella Maris
Basisonderwijs · 64 leerlingen