Tussenwoning te koop: Grote Kerkstraat 31, Harlingen
KopenHarlingenTussenwoningenGrote Kerkstraat 31

Grote Kerkstraat 31

Binnenstad, Harlingen

€ 675.000
Buurt Binnenstad, HarlingenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 427m²
147% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 268m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
33% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in de Binnenstad van Harlingen

Deze tussenwoning aan de Grote Kerkstraat 31 ademt historie en ruimte. Met 427 m² woonoppervlak op een perceel van 286 m² is het een van de grotere woningen in de buurt. Het bouwjaar 1924 geeft karakter, maar het energielabel D vraagt om aandacht. De vraagprijs van €675.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Harlingen.

De buurt Binnenstad

De Binnenstad is de historische kern van Harlingen, met een mix van bewoners. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner de buurt een 8: "Knus, bereikbaar, 5 min van centrum." De buurt telt relatief veel ouderen en eenpersoonshuishoudens. De buurt Binnenstad heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,7.

Leven in de straat

De Grote Kerkstraat ligt in het hart van de stad. Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo, die om de hoek zit. Ook de Aldi en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar basisschool Sint Michael, twee straten verder, of naar de openbare basisschool 't Wad. Voor voortgezet onderwijs is de Simon Vestdijk regionale scholengemeenschap op tien minuten lopen. De gemeente Harlingen biedt verder een treinstation op loopafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via van der Wal Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 675.000
Prijs per m²€ 1.581
Woonoppervlakte427m²
Perceeloppervlakte286m²
Bouwjaar1924
EnergielabelD
BuurtBinnenstad
WijkHarlingen
GemeenteHarlingen

Locatie

Grote Kerkstraat 31, Harlingen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.0
D
28-11-2023
Knus, bereikbaar, 5 min van centrum

5 min. vanaf centrum lopen. Winkels in de buurt. Strand in de buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners3.420
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad2.006
Gem. WOZ-waarde€ 256.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen41%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Jumbo
Spoorstraat 1
268m
Aldi
Westerzeedijk 1
397m
Albert Heijn
Zuiderhaven 8
564m

Scholen

7 binnen 5 km

basisschool Sint Michael
Basisonderwijs · 334 leerlingen
231m
Simon Vestdijk regionale scholengemeenschap
Voortgezet onderwijs · 907 leerlingen
519m
Openbare basisschool 't Wad
Basisonderwijs · 159 leerlingen
540m

Veelgestelde vragen

Over Grote Kerkstraat 31, Harlingen

Welk energielabel heeft Grote Kerkstraat 31?

De woning aan Grote Kerkstraat 31 in Harlingen heeft energielabel D.

Is €675.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €675.000 ligt boven de gemiddelde vraagprijs in de Binnenstad (€501.974) en de mediaan (€422.500). De woning is echter ook veel groter dan gemiddeld: 427 m² tegenover 173 m². De prijs per m² is ongeveer €1.581, terwijl het buurtgemiddelde €3.606 per m² is. Dat maakt de prijs per vierkante meter relatief laag, maar de totale prijs hoog.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is de historische binnenstad van Harlingen, met veel voorzieningen op loopafstand. Bewoners waarderen de ligging: '5 min. vanaf centrum lopen, winkels in de buurt, strand in de buurt.' De buurt heeft een mix van leeftijden, met relatief veel 65-plussers. Het is een stedelijke omgeving met een omgevingsadressendichtheid van 1.273 adressen per km².

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat betekent dat de woning niet heel zuinig is, maar ook niet extreem onzuinig. In de Binnenstad heeft 62,5% van de woningen een label D of lager. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een woning met label A of B.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Sint Michael zit op 231 meter, openbare basisschool 't Wad op 540 meter. Voor voortgezet onderwijs is de Simon Vestdijk regionale scholengemeenschap op 519 meter en de Maritieme Academie Harlingen op 573 meter. Ook is er een kinderdagverblijf op 500 meter.

Hoe bereikbaar is de woning met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Harlingen ligt op 600 meter afstand, dus op loopafstand. Daarmee is de woning goed bereikbaar per trein. Over busverbindingen zijn geen specifieke gegevens bekend, maar in een binnenstad zijn vaak meerdere bushaltes.

Wat is er te doen in de buurt?