Tussenwoning te koop: Pastoriedijk 48, Pernis Rotterdam
KopenRotterdamTussenwoningenPastoriedijk 48

Pastoriedijk 48

Pernis, Rotterdam

€ 369.000
Buurt Pernis, Pernis RotterdamBekijk buurt
PLUS op 314m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een tussenwoning met karakter in Pernis

Deze tussenwoning aan de Pastoriedijk in Pernis ademt de sfeer van een dorp binnen de stadsgrenzen van Rotterdam. Met 107 m² woonoppervlak en een eigen tuin van 90 m² is er ruimte genoeg voor een gezin. De woning uit 1946 heeft energielabel C, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn. De vraagprijs van €369.000 is marktconform voor een tussenwoning in Rotterdam.

Pernis: een dorp in de stad

Pernis is een rustige buurt waar het nog echt dorps aanvoelt. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Tis en blijft een dorp." De buurt telt zo'n 4970 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De meeste woningen zijn eengezinswoningen (84%) en koopwoningen (73%). De buurt Pernis is niet erg stedelijk (stedelijkheidsklasse 4), met een omgevingsadressendichtheid van 758 adressen per km².

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit. Ook de Albert Heijn is op loopafstand, al is die wat verder weg. Kinderen kunnen naar basisschool De Plataan, op twee straten afstand, of naar de Christelijke Basisschool Het Waterschip, ook vlakbij. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar Pernis zelf voelt als een rustig dorp.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaarsland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 369.000
Prijs per m²€ 3.449
Woonoppervlakte107m²
Perceeloppervlakte90m²
Bouwjaar1946
EnergielabelC
BuurtPernis
WijkPernis
GemeenteRotterdam

Locatie

Pastoriedijk 48, Pernis Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.8
Esther Lutters
18-02-2026
Rustig

Tis en blijft een dorp

Buurt statistieken

Gegevens uit Pernis

Inwoners4.970
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

38 binnen 5 km

PLUS
G.A. Soetemanweg 97
314m
Albert Heijn
Hagastraat 1
2120m
Coop
Mesdaglaan 14
2926m

Scholen

96 binnen 5 km

De Plataan
Basisonderwijs · 113 leerlingen
180m
Christelijke Basisschool Het Waterschip
Basisonderwijs · 228 leerlingen
292m
De Klaver, Heijplaat
Basisonderwijs · 114 leerlingen
1893m

Veelgestelde vragen

Over Pastoriedijk 48, Pernis Rotterdam

Welk energielabel heeft Pastoriedijk 48?

De woning aan Pastoriedijk 48 in Pernis Rotterdam heeft energielabel C.

Is €369.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €369.000 is marktconform voor een tussenwoning van 107 m² in Pernis. De prijs per m² ligt rond de €3.450, wat gebruikelijk is voor deze buurt. Omdat er geen recente verkoopcijfers in de buurt zijn, is het verstandig om de prijs te vergelijken met vergelijkbare woningen in de regio.

Hoe is de bereikbaarheid van Pernis?

Pernis ligt op een eiland in de haven van Rotterdam. Het treinstation ligt op 11,3 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. Met de auto ben je snel in het centrum van Rotterdam.

Wat voor soort buurt is Pernis?

Pernis is een rustige, dorpsachtige buurt met veel eengezinswoningen. Het is een hechte gemeenschap, zoals blijkt uit de bewonersreview: "Tis en blijft een dorp." De buurt heeft een laag criminaliteitscijfer (138 misdrijven per jaar) en is populair bij gezinnen.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de basisvoorzieningen zijn dichtbij. Een PLUS-supermarkt zit op 314 meter, en er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals De Plataan (180 m) en Het Waterschip (292 m). Ook een huisartsenpraktijk en bibliotheek zijn binnen 600 meter te vinden.

Hoe oud is de woning en wat is het energielabel?

De woning is gebouwd in 1946 en heeft energielabel C. Dat betekent dat het redelijk zuinig is, maar niet zo goed als nieuwbouw. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van deze leeftijd.

Hoe groot is de tuin en is er parkeergelegenheid?

De woning heeft een perceel van 90 m², dus een tuin van ongeveer die grootte. Over parkeren staat niets in de advertentie, maar in Pernis kun je meestal voor de deur parkeren.