Tussenwoning te koop: Westhaven 13, Gouda
KopenGoudaTussenwoningenWesthaven 13

Westhaven 13

De Baan en omgeving, Gouda

€ 1.150.000
Buurt De Baan en omgeving, GoudaBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 273m²
273m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 251m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning aan de Westhaven

Deze tussenwoning uit 1762 aan de Westhaven in Gouda ademt historie. Met 273 m² woonoppervlak en een perceel van 266 m² is het een royale woning in het hart van de stad. De vraagprijs van €1.150.000 is aan de hoge kant, maar past bij een pand van dit formaat en deze ouderdom. Ter vergelijking: andere tussenwoningen in Gouda worden gemiddeld voor een lager bedrag per m² aangeboden.

De Baan e.o.

De woning ligt in de buurt De Baan e.o., een oude stadswijk met veel historische panden. De buurt telt 1.520 inwoners, waarvan veel eenpersoonshuishoudens (610). Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid (3.727 adressen per km²). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we kunnen niet terugvallen op ervaringen van bewoners.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Albert Heijn om de hoek (251 m) of bij Coop (490 m). Voor de kinderen is r.k. basisschool St. Aloysius twee straten verder (175 m) en Casimirschool op loopafstand (256 m). Het treinstation van Gouda is tien minuten lopen (1,5 km). De gemeente Gouda biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Herk Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 4.212
Woonoppervlakte273m²
Perceeloppervlakte266m²
Bouwjaar1762
BuurtDe Baan en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteGouda

Locatie

Westhaven 13, Gouda

Buurt statistieken

Gegevens uit De Baan en omgeving

Inwoners1.520
Mannen51%
Vrouwen50%

Supermarkten

23 binnen 5 km

Albert Heijn
Markt 50
251m
Coop
Nieuwe Marktpassage 30
490m
Lidl
Westerkade 4
671m

Scholen

57 binnen 5 km

r.k. basisschool St. Aloysius
Basisonderwijs · 362 leerlingen
175m
Casimirschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
256m
Prinses Julianaschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
747m

Veelgestelde vragen

Over Westhaven 13, Gouda

Is €1.150.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.150.000 is fors, maar past bij een monumentale tussenwoning van 273 m² in de historische binnenstad van Gouda. Vergelijkbare panden in de buurt worden vaak voor lagere prijzen per m² verkocht, maar de combinatie van grootte, ouderdom en locatie rechtvaardigt de prijs.

Hoe is de buurt De Baan e.o. om in te wonen?

De Baan e.o. is een stedelijke buurt met veel historische panden en een hoge bevolkingsdichtheid. Er wonen veel alleenstaanden en de buurt heeft een mix van jong en oud. Het is een levendige omgeving met winkels en horeca op loopafstand. De misdaadcijfers zijn met 136 incidenten per jaar gemiddeld voor een binnenstad.

Wat is de staat van onderhoud van een woning uit 1762?

Een woning uit 1762 is een monumentaal pand dat doorgaans goed onderhouden moet worden. Oude panden hebben vaak enkel glas en geen spouwmuurisolatie, wat de stookkosten kan verhogen.