Twee-onder-één-kap te koop: Dintelstraat 17, Amersfoort
KopenAmersfoort2-onder-1-kapwoningenDintelstraat 17

Dintelstraat 17

Rivierenbuurt-West, Amersfoort

€ 499.500
Buurt Rivierenbuurt-West, AmersfoortBekijk buurt
Albert Heijn op 284m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een karakteristieke twee-onder-één-kapwoning in Amersfoort

Deze woning uit 1935 ademt de sfeer van een vooroorlogse buurt: hoge plafonds, royale kamers en een eigen oprit. Met 105 m² woonoppervlak en een perceel van 112 m² is het een fijne plek voor wie van een klassieke indeling houdt. De woning heeft energielabel D, wat betekent dat je rekening kunt houden met gemiddelde stookkosten. De vraagprijs van €499.500 is marktconform voor twee onder een kapwoningen in Amersfoort.

De buurt Rivierenbuurt-West

De buurt Rivierenbuurt-West is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen. Van de 544 woningen is 82% eengezins en de helft is koop. De buurt telt 1.290 inwoners, waarvan veel gezinnen met kinderen. Het is een plek waar mensen elkaar kennen en de straat wordt gekenmerkt door een gemoedelijke sfeer. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (64 misdrijven) en veel groen.

Leven in de straat

In de ochtend loop je in een paar minuten naar de Albert Heijn om de hoek (284 m) voor je dagelijkse boodschappen. Voor de kinderen is de P.C. basisschool 't Anker op 234 m lopen, en ook de Openbare Daltonschool De Magneet (284 m) is dichtbij. Het voortgezet onderwijs is iets verder, maar met Het Element op 570 m nog steeds goed bereikbaar. De gemeente Amersfoort biedt verder volop voorzieningen, van parken tot restaurants.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Molenbeek aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 499.500
Prijs per m²€ 4.757
Woonoppervlakte105m²
Perceeloppervlakte112m²
Bouwjaar1935
EnergielabelD
BuurtRivierenbuurt-West
WijkSoesterkwartier
GemeenteAmersfoort

Locatie

Dintelstraat 17, Amersfoort

Buurt statistieken

Gegevens uit Rivierenbuurt-West

Inwoners1.290
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

34 binnen 5 km

Albert Heijn
Noordewierweg 113
284m
AH to go
Piet Mondriaanplein 9
1068m
Dirk
Groningerstraat 166
1105m

Scholen

73 binnen 5 km

P.C. basisschool 't Anker
Basisonderwijs · 217 leerlingen
234m
Openbare Daltonschool De Magneet
Basisonderwijs · 101 leerlingen
284m
Rooms Katholieke Basisschool De Kubus
Basisonderwijs · 236 leerlingen
481m

Veelgestelde vragen

Over Dintelstraat 17, Amersfoort

Welk energielabel heeft Dintelstraat 17?

De woning aan Dintelstraat 17 in Amersfoort heeft energielabel D.

Is €499.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €499.500 is marktconform voor een twee-onder-één-kapwoning uit 1935 in de Rivierenbuurt-West. Met 105 m² woonoppervlak en een perceel van 112 m² is de prijs in lijn met vergelijkbare woningen in de buurt. Het energielabel D kan invloed hebben op de maandlasten, maar de exacte stookkosten hangen af van je gebruik.

Hoe is de buurt Rivierenbuurt-West om in te wonen?

De Rivierenbuurt-West is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen en gezinnen. De buurt heeft een laag criminaliteitscijfer en veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en een park. Het is een fijne plek voor wie van een gemoedelijke sfeer houdt.