Twee-onder-één-kap te koop: Frankendaalstraat 8, Callantsoog
KopenSchagen2-onder-1-kapwoningenFrankendaalstraat 8

Frankendaalstraat 8

Uyterland, Schagen

€ 699.000
Buurt Uyterland, CallantsoogBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 159m²
159m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Callantsoog

Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Frankendaalstraat 8 ademt de sfeer van een dorp waar je nog echt tot rust komt. Met 159 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel C is het een solide gezinswoning. De vraagprijs van €699.000 is marktconform voor een woning van dit type in deze omgeving. Vergelijk ook andere twee onder een kapwoningen in Schagen.

Buurt Uyterland

De woning ligt in de buurt Uyterland, een rustige woonwijk in Callantsoog. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Naast buren wonen die het bloed onder je nagels vandaan halen is zeer onprettig. Dit betreft lawaai, te harde muziek, oneindig geblaf en het rondstrooien van roddels." De buurt telt 780 inwoners, waarvan een groot deel 65 jaar of ouder is. Het is een groene omgeving, al merkt dezelfde bewoner op dat het ooit mooier was.

Leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn, die om de hoek zit. Ook een restaurant en bibliotheek zijn op loopafstand. Basisschool Frankendael ligt twee straten verder. De gemeente Schagen biedt voorzieningen op het gebied van onderwijs en zorg, al is een middelbare school wel een eindje rijden.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kim Boontjes Makelaar aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 699.000
Prijs per m²€ 4.396
Woonoppervlakte159m²
Bouwjaar1975
EnergielabelC
BuurtUyterland
WijkCallantsoog
GemeenteSchagen

Locatie

Frankendaalstraat 8, Callantsoog

Ervaringen uit de buurt

Matig · 1 bewoner

4.6
Desertshard
20-07-2025
Groenarm

Naast buren wonen die het bloed onder je nagels vandaan halen is zeer onprettig. Dit betreft lawaai, te harde muziek, oneindig geblaf en het rondstrooien van roddels. Het was ooit mooi groen met een gaaf bos. Dit alles is vernield door de gemeente. Openbaar vervoer is een ramp.

Buurt statistieken

Gegevens uit Uyterland

Inwoners780
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

3 binnen 5 km

Albert Heijn
Schoolstraat 3
554m
SPAR
Keinsmerweg 30
3413m
SPAR
Westerduinweg 30
4821m

Scholen

2 binnen 5 km

Openbare Basisschool Frankendael
Basisonderwijs · 87 leerlingen
158m
IKC de Bloeikas
Basisonderwijs · 206 leerlingen
3685m

Veelgestelde vragen

Over Frankendaalstraat 8, Callantsoog

Welk energielabel heeft Frankendaalstraat 8?

De woning aan Frankendaalstraat 8 in Callantsoog heeft energielabel C.

Is €699.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €699.000 is marktconform voor een twee-onder-één-kapwoning van 159 m² in Callantsoog. De woning heeft energielabel C, wat betekent dat de energiekosten gemiddeld zijn. Vergelijkbare woningen in de buurt worden voor een vergelijkbaar bedrag aangeboden.

Hoe is het openbaar vervoer in Uyterland?

Het openbaar vervoer is beperkt. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 12,2 km afstand. Een bewoner noemt het openbaar vervoer dan ook 'een ramp'. Voor dagelijkse reizen ben je vooral aangewezen op de auto of fiets.

Wat voor buren heeft deze woning?

Uit de buurtreview blijkt dat er overlast kan zijn van buren, zoals harde muziek en geblaf. Het is een gemengde buurt met veel ouderen, maar ook gezinnen. De beoordeling van de buurt is met 4,57 van de 5 punten overwegend positief.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, op 158 meter loopafstand zit Openbare Basisschool Frankendael. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Schagen of een andere plaats, want de dichtstbijzijnde middelbare school ligt op 9,2 km.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 16 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een wijk van deze omvang. De buurt oogt rustig en groen, al is er wel melding van overlast door buren.

Wat is de ligging van de woning ten opzichte van het centrum van Callantsoog?

De woning ligt in de buurt Uyterland, een rustige woonwijk. Het centrum van Callantsoog is op loopafstand, met winkels en horeca. De Albert Heijn en een restaurant zijn op minder dan een kilometer afstand.

Kim Boontjes Makelaar