Twee-onder-één-kap te koop: Het Schild 41, Steenwijkerwold

Het Schild 41

Steenwijkerwold, Steenwijkerland

€ 470.000
Buurt Steenwijkerwold, SteenwijkerwoldBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 161m²
18% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 149 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 72 dagen
SPAR op 218m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Steenwijkerwold

Deze twee-onder-één-kapwoning aan Het Schild 41 ademt de rust van het platteland. Met 161 m² woonoppervlak en een perceel van 435 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1980 heeft energielabel C, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn. Met een vraagprijs van €470.000 is dit een scherpe prijs vergeleken met de gemiddelde verkoopprijs van €501.188 in de buurt. Bekijk ook het aanbod van twee onder een kapwoningen in Steenwijkerland.

Steenwijkerwold: een dorp met karakter

Steenwijkerwold is een dorp met 1.715 inwoners, waar het aandeel eengezinswoningen hoog is (91%). De bevolking is gemengd, met veel 65-plussers en gezinnen. De sfeer is dorps en gemoedelijk. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een rustige, groene omgeving. De buurt Steenwijkerwold biedt een prettige woonomgeving.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je in twee straten verder naar de SPAR, op nog geen 5 minuten lopen. Ook een restaurant en bibliotheek zijn om de hoek. Voor de kinderen zijn er basisscholen dichtbij: KBS Don Bosco en Christelijk Kindcentrum Immanuël, beide op loopafstand. Het treinstation ligt op 4,8 km, dus voor verder reizen ben je op de auto of bus aangewezen. De gemeente Steenwijkerland biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Unicus Makelaardij & Taxaties V.O.F. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 december 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 470.000
Prijs per m²€ 2.919
Woonoppervlakte161m²
Perceeloppervlakte435m²
Bouwjaar1980
EnergielabelC
BuurtSteenwijkerwold
WijkSteenwijkerwold
GemeenteSteenwijkerland

Locatie

Het Schild 41, Steenwijkerwold

Buurt statistieken

Gegevens uit Steenwijkerwold

Inwoners1.715
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Steenwijkerwold

Woningvoorraad823
Gem. WOZ-waarde€ 271.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

8 binnen 5 km

SPAR
Gelderingen 12
218m
Lidl
Tukseweg 50-52
3301m
Jumbo
Steenwijkerdiep 61
3472m

Scholen

18 binnen 5 km

KBS Don Bosco
Basisonderwijs · 87 leerlingen
636m
Christelijk Kindcentrum Immanuël
Basisonderwijs · 153 leerlingen
755m
't PuzzelsTuk
Basisonderwijs · 103 leerlingen
2495m

Veelgestelde vragen

Over Het Schild 41, Steenwijkerwold

Welk energielabel heeft Het Schild 41?

De woning aan Het Schild 41 in Steenwijkerwold heeft energielabel C.

Is €470.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €470.000 ligt boven de gemiddelde vraagprijs in Steenwijkerwold van €397.500, maar de woning is ook groter dan gemiddeld (161 m² versus 137 m²). De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was €501.188, dus de prijs is marktconform voor een woning van dit formaat en energielabel C.

Hoe is de buurt Steenwijkerwold om in te wonen?

Steenwijkerwold is een rustig dorp met veel eengezinswoningen (91%) en een gemengde bevolking. Er wonen relatief veel 65-plussers en gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is laag (264), wat duidt op een landelijke sfeer. Voorzieningen zoals een supermarkt, basisschool en restaurant zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel C. Dat is een gemiddeld label voor een woning uit 1980. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet zo laag als bij nieuwbouwwoningen met label A. In de buurt heeft 66,7% van de koopwoningen label C, dus het is normaal voor deze omgeving.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: KBS Don Bosco (636 m) en Christelijk Kindcentrum Immanuël (755 m). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Steenwijk, op 5,2 km afstand. Dat is goed te doen met de fiets of auto.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,8 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten met de auto of 20 minuten fietsen. Vanaf daar kun je naar bestemmingen als Zwolle of Leeuwarden reizen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in Steenwijkerwold is 72 dagen. Dat is een normale looptijd, wat aangeeft dat de markt niet oververhit is maar ook niet stilstaat. Deze woning staat nu te koop, dus het is goed om tijdig te reageren.