Vrijstaande woning te koop: Compagnonsfeart 30, Hemrik
Verkocht onder voorbehoud
KopenOpsterlandVrijstaande woningenCompagnonsfeart 30

Compagnonsfeart 30

Hemrik-Buitengebied, Opsterland

€ 525.000
Buurt Hemrik-Buitengebied, HemrikBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 196m²
19% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Hemrik

Deze vrijstaande woning aan de Compagnonsfeart 30 ademt de sfeer van het Friese platteland. Met 196 m² woonoppervlak op een perceel van maar liefst 1930 m² is er volop plek voor een gezin of wie van tuinieren houdt. Het huis uit 1920 heeft karakter, maar het energielabel E betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €525.000 is marktconform voor een vrijstaande woning in Opsterland.

De buurt: Hemrik-Buitengebied

Hemrik-Buitengebied is een rustige, landelijke omgeving. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner de buurt een 9,0 en zegt: "Leuk en stil". In de buurt wonen vooral gezinnen en ouderen; bijna de helft van de huishoudens heeft kinderen. Het is een plek waar je elkaar kent en de auto voor de deur parkeert. Meer weten over de buurt Hemrik-Buitengebied?

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS op 2,5 km afstand, een klein eindje rijden. Basisschool De Boge ligt op loopafstand (780 m). Voor het voortgezet onderwijs moet je naar het dorp, dat is 7,2 km verderop. De gemeente Opsterland biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk en restaurant op ruim 4 km.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Sinnema Makelaardij & Assurantiën op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 525.000
Prijs per m²€ 2.679
Woonoppervlakte196m²
Perceeloppervlakte1930m²
Bouwjaar1920
EnergielabelE
BuurtHemrik-Buitengebied
WijkHemrik
GemeenteOpsterland

Locatie

Compagnonsfeart 30, Hemrik

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.0
Lotte
22-12-2025
Mooi

Leuk en stil

Buurt statistieken

Gegevens uit Hemrik-Buitengebied

Inwoners275
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Hemrik-Buitengebied

Woningvoorraad116
Gem. WOZ-waarde€ 436.000
Koopwoningen88%
Huurwoningen12%

Supermarkten

1 binnen 5 km

PLUS
P.W. Janssenweg 86
2569m
Poiesz
Formanjestrjitte 6
5170m
Albert Heijn
Hofland 1
5172m

Scholen

7 binnen 5 km

Basisschool De Boge
Basisonderwijs · 54 leerlingen
780m
SLS De Feart
Basisonderwijs · 161 leerlingen
2712m
Basisschool de Flecht
Basisonderwijs · 69 leerlingen
2833m

Veelgestelde vragen

Over Compagnonsfeart 30, Hemrik

Welk energielabel heeft Compagnonsfeart 30?

De woning aan Compagnonsfeart 30 in Hemrik heeft energielabel E.

Is €525.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €525.000 ligt iets boven de gemiddelde koopprijs in de buurt (€512.500), maar de woning heeft met 196 m² een bovengemiddeld oppervlak. De gemiddelde prijs per m² in Hemrik-Buitengebied is €3.539, wat voor deze woning neerkomt op €2.678 per m², dat is relatief gunstig. Het energielabel E kan wel invloed hebben op de maandlasten.

Hoe is de bereikbaarheid van Hemrik?

Hemrik ligt in een landelijk gebied. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 19,9 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto voor openbaar vervoer. De omgevingsadressendichtheid is met 47 adressen per km² zeer laag, wat de rust verklaart. Voor dagelijkse voorzieningen zoals een supermarkt of huisarts moet je een paar kilometer rijden.

Wat zegt het energielabel E over de woning?

Energielabel E betekent dat de woning relatief veel energie verbruikt. Dit komt vaak door matige isolatie en oudere installaties. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A of B.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, op 780 meter afstand ligt Basisschool De Boge, een kleine school met 54 leerlingen. Binnen 5 km zijn er nog zes andere basisscholen, waaronder SLS De Feart (2,7 km) en Basisschool de Flecht (2,8 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar het dorp, op 7,2 km afstand.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is 1930 m², wat zeer ruim is voor een vrijstaande woning. Dat biedt mogelijkheden voor een grote tuin, een moestuin, of zelfs een schuur of paardenbak (mits vergund). In de buurt zijn veel eengezinswoningen met ruime kavels, dus het past in de omgeving.

Wat is de sfeer in de buurt?

Uit de enige buurtreview komt naar voren dat bewoners het 'leuk en stil' vinden. De buurt heeft een mix van gezinnen en ouderen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3 personen. Het is een rustige, landelijke omgeving waar je vooral woont voor de ruimte en de natuur.