Vrijstaande woning te koop: Dorpsstraat 6, Moordrecht
KopenZuidplasVrijstaande woningenDorpsstraat 6

Dorpsstraat 6

Kern Moordrecht, Zuidplas

€ 998.000
Buurt Kern Moordrecht, MoordrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 277m²
277m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand monument in het oude dorp

Deze vrijstaande woning aan de Dorpsstraat in Moordrecht ademt geschiedenis. Met een bouwjaar van 1875 en een energielabel B combineert het karakter met een redelijke zuinigheid. De woning is met 277 m² ruim en staat op een perceel van 173 m². De vraagprijs van €998.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Zuidplas.

Kern Moordrecht: dorps wonen aan de rivier

De buurt Kern Moordrecht is een kleinschalige dorpskern met een mix van inwoners. Van de 1.455 inwoners is een derde 45-65 jaar en een kwart 65-plus. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een rustige, gemengde buurt zien.

Dagelijks leven in de straat

De Dorpsstraat ligt in het hart van Moordrecht. Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn of Aldi, beide om de hoek. Ook Boon's Markt is twee straten verder. Basisscholen De Bron en obs De Kranepoort zijn op loopafstand. De gemeente Zuidplas biedt verder voorzieningen zoals een park op vijf minuten lopen.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaarsland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 998.000
Prijs per m²€ 3.603
Woonoppervlakte277m²
Perceeloppervlakte173m²
Bouwjaar1875
EnergielabelB
BuurtKern Moordrecht
WijkMoordrecht
GemeenteZuidplas

Locatie

Dorpsstraat 6, Moordrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Kern Moordrecht

Inwoners1.455
Mannen49%
Vrouwen50%

Supermarkten

17 binnen 5 km

Albert Heijn
De Smidse 16
267m
Aldi
De Smidse 17
267m
Boon's Markt
Kranepoort 14
300m

Scholen

45 binnen 5 km

De Bron
Basisonderwijs · 96 leerlingen
613m
obs De Kranepoort
Basisonderwijs · 99 leerlingen
613m
obs IXIEJE
Basisonderwijs · 196 leerlingen
822m

Veelgestelde vragen

Over Dorpsstraat 6, Moordrecht

Welk energielabel heeft Dorpsstraat 6?

De woning aan Dorpsstraat 6 in Moordrecht heeft energielabel B.

Is €998.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

De vraagprijs van €998.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in Moordrecht. De woning is met 277 m² ruim en heeft een energielabel B, wat bijdraagt aan de waarde. Het bouwjaar 1875 geeft karakter, maar kan ook onderhoud met zich meebrengen. Vergelijkbaar aanbod in de buurt ontbreekt in de data, dus het is lastig een exacte marktconformiteit te bepalen.

Hoe is de bereikbaarheid van Moordrecht?

Moordrecht ligt in de gemeente Zuidplas, met een treinstation op 5,2 km afstand. De omgevingsadressendichtheid is 1.448, wat duidt op een matig stedelijk gebied.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1875?

Een woning uit 1875 kan historische kenmerken hebben zoals houten kozijnen of een oud dak. Het energielabel B is redelijk, maar isolatie kan minder zijn dan bij nieuwbouw. De exacte staat van onderhoud staat niet in de advertentie.