Vrijstaande woning te koop: Elzenlaan 17, Smilde
Verkocht onder voorbehoud

Elzenlaan 17

Smilde-Centrum, Midden-Drenthe

€ 525.000
Buurt Smilde-Centrum, SmildeBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 171m²
171m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning in het groene Smilde

Deze vrijstaande woning uit 2000 staat in een rustige, groene omgeving. Met 171 m² woonoppervlak en een perceel van 674 m² is er ruimte genoeg. Het energielabel A betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. De vraagprijs van €525.000 is marktconform voor een vrijstaande woning in Midden-Drenthe.

Smilde-Centrum: rustig en groen

De buurt Smilde-Centrum is een gemengde wijk met veel eengezinswoningen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners een 6,82. Een bewoner zegt: "Het is een heerlijk groene omgeving met alles voorzieningen in de buurt." Een ander noemt het "rustige omgeving maar met onhebbelijkheden" en wijst op slechte stoepen en te hard rijden. De buurt telt 3735 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen.

Dagelijkse boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Aldi (om de hoek) of de Jumbo (twee straten verder). Kindcentrum De Schutkampen is op loopafstand, en IKC Prinses Margriet op tien minuten lopen. De gemeente Midden-Drenthe biedt verder voorzieningen zoals een park of plantsoen op loopafstand.

Aangeboden door Lamberink

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Lamberink aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt17 februari 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 525.000
Prijs per m²€ 3.070
Woonoppervlakte171m²
Perceeloppervlakte674m²
Bouwjaar2000
EnergielabelA
BuurtSmilde-Centrum
WijkSmilde
GemeenteMidden-Drenthe

Locatie

Elzenlaan 17, Smilde

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

5.6
Romanos
22-12-2025
Rustige omgeving maar met onhebbelijkheden

Brandgang niet verlicht door lantarens. Verantwoording ligt bij woningbouw. Ik heb door dat mijn kleine teen gebroken door uitstekende bielzen van tuin in brandgang Ventilatie systeem werkt niet. Tocht schimmel water onder kruipruimte. Er is ook een bezoek geweest van een bedrijf ivm energie level. C was persoonlijk , zakelijk zal het b worden. De woningbouw in kwestie is lastig om daar over te communiceren is mijn ervaring. Net als de stoepen in brandgang en put waarover ik gebeld met betreffende afdeling, maar alsnog melding doen. De buurt. Ik ben er pas komen wonen en wat mij opvalt dat er bij geen prullenbakken zijn waar je bv de ontlasting van je hond in kan werpen. Ook zie ik dat er best wel in de prive bosstukken waar je mag wandelen mensen afval dumpen waaronder de poep zakjes. En dan de stoepen. Gevaarlijk! En in de wijk zelf wordt te hard gereden. Ik maak me niet te druk maar vind het eigenlijk best vervelend. Het groen,wand load n,privebossen waar je mag wandelen zijn mooi. Met diversiteit aan flora en fauna. Maar nogmaals zie ik betrapte paddestoelen ,plastic,blik,flessen,en nog veel meer. Ik neem mee wat ik mee kan nemen. Maar eigenlijk zou op het stukje aan het begin al een prullenbak moeten staan wat op gemeente gebied is. Gemeenschap merk weinig van. Ben best op me zelf. Als ik met de hond loop zijn de mensen wel vriendelijk. Het is een aardig gemengd dorp geworden.

6.0
Roos
10-12-2025
Sociaal

Ik merk veel onkunde in vooroordelen in uiterlijk, je hond, afval,andermans spullen,overlast katten,slecht onderhoud stoepen,brandgang geen verlichting en bestrating is slecht. Weinig informatie voor eventuele hulp voor mensen die minder bedeeld zijn. Wateroverlast in tuinen en omgeving. De autobanden zijn ieder x leeg op pebaalde parkeer plaatsen. Te vroeg vuurwerk afsteken. Vast nog wel meer.

8.9
J
29-11-2023
Heerlijk groen

Het is een heerlijk groene omgeving met alles voorzieningen in de buurt. Het enige wat ik mis is een lunchroom/koffietentje/restaurant.

Buurt statistieken

Gegevens uit Smilde-Centrum

Inwoners3.735
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Smilde-Centrum

Woningvoorraad1.767
Gem. WOZ-waarde€ 239.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen40%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Aldi
Veenhoopsweg 34-36
506m
Jumbo
Veenhoopsweg 21-4
700m
Poiesz
Schoolstraat 10
4795m

Scholen

4 binnen 5 km

Kindcentrum De Schutkampen
Basisonderwijs · 224 leerlingen
583m
IKC Prinses Margriet
Basisonderwijs · 121 leerlingen
1084m
Dalton Kindcentrum De Wingerd
Basisonderwijs · 155 leerlingen
4334m

Veelgestelde vragen

Over Elzenlaan 17, Smilde

Welk energielabel heeft Elzenlaan 17?

De woning aan Elzenlaan 17 in Smilde heeft energielabel A.

Is €525.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €525.000 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€420.696) en de mediaan (€450.000). Maar deze woning is groter dan gemiddeld (171 m² vs 169 m²) en heeft energielabel A, wat in de buurt zeldzaam is. De prijs per m² is €3.070, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €3.027. Het is dus aan de hoge kant, maar de woning is ook bovengemiddeld.

Hoe is de buurt Smilde-Centrum om in te wonen?

Bewoners waarderen de groene omgeving en de nabijheid van voorzieningen. Er zijn echter ook klachten: slechte bestrating, te hard rijden, en afvaldump in de bossen. De buurt is gemengd met zowel gezinnen als ouderen. Het is een rustige wijk, maar niet zonder minpunten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: Kindcentrum De Schutkampen (583 m) en IKC Prinses Margriet (1084 m). Voor voortgezet onderwijs moet je naar een andere plaats, de dichtstbijzijnde school is 9,5 km verderop.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation is 12,7 km verderop. Smilde is niet direct per trein bereikbaar; je bent aangewezen op de auto of bus.

Hoeveel woningen zijn er te koop in Smilde-Centrum?

Op dit moment staan er 5 koopwoningen te koop in de buurt. De prijzen variëren van €300.000 tot €925.000. Het aanbod is dus beperkt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 25% van de woningen label B, 50% label C en 25% label D of lager. Label A is dus uitzonderlijk goed voor deze buurt.

Lamberink
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen