Vrijstaande woning te koop: Englaan 16, Wageningen

Englaan 16

Hamelakkers, Wageningen

€ 895.000
Buurt Hamelakkers, WageningenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 158m²
158m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor senioren
42% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning uit 1927 aan de Englaan heeft een authentieke uitstraling en een flink perceel van 505 m². Met 158 m² woonoppervlak biedt het ruimte voor een gezin dat van een eigen plek met geschiedenis houdt. Het energielabel F betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €895.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere vrijstaande woningen in Wageningen, maar het perceel en de ligging maken het bijzonder.

De buurt Hamelakkers

Hamelakkers is een rustige, groene buurt in Wageningen. De buurt Hamelakkers telt zo'n 920 inwoners, met veel 65-plussers en een mix van een- en meerpersoonshuishoudens. Het is een buurt waar je elkaar nog kent, maar reviews zijn er niet om dat te bevestigen. De omgeving is overwegend koop (91%) en de woningen zijn vaak vooroorlogs.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn op tien minuten lopen, of bij de Aldi iets verderop. Voor de kinderen is de Montessorischool Wageningen om de hoek, en ook de G.J. van den Brinkschool en de Jozefschool zijn op loopafstand. Het voortgezet onderwijs vind je bij RSG Pantarijn, een kwartier lopen. De gemeente Wageningen biedt verder een park op vijf minuten lopen en een restaurant op twintig minuten.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Barten Tiemessen NVM Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 895.000
Prijs per m²€ 5.665
Woonoppervlakte158m²
Perceeloppervlakte505m²
Bouwjaar1927
EnergielabelF
BuurtHamelakkers
WijkVeluvia-Hamelakkers
GemeenteWageningen

Locatie

Englaan 16, Wageningen

Buurt statistieken

Gegevens uit Hamelakkers

Inwoners920
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Hamelakkers

Woningvoorraad479
Gem. WOZ-waarde€ 543.000
Koopwoningen91%
Huurwoningen9%

Supermarkten

18 binnen 5 km

Albert Heijn
Nobelweg 2a
1092m
Aldi
Churchillweg 92
1128m
Albert Heijn
Stadsbrink 375
1339m

Scholen

31 binnen 5 km

Montessorischool Wageningen
Basisonderwijs · 269 leerlingen
966m
G J Van Den Brinkschool
Basisonderwijs · 240 leerlingen
1066m
Rooms Katholieke Basisschool St Jozef
Basisonderwijs · 208 leerlingen
1127m

Veelgestelde vragen

Over Englaan 16, Wageningen

Welk energielabel heeft Englaan 16?

De woning aan Englaan 16 in Wageningen heeft energielabel F.

Is €895.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €895.000 ligt boven de gemiddelde koopsom in de buurt (€796.667) en de mediaan (€795.000). Wel is het een vrijstaande woning met een groot perceel van 505 m², wat zeldzaam is. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.430, dus voor 158 m² zou dat €699.940 zijn. Het perceel en de karakteristieke bouw verklaren de meerprijs.

Hoeveel onderhoud vraagt een huis uit 1927?

Een woning uit 1927 heeft vaak originele details, maar kan ook verouderde installaties hebben. Het energielabel F wijst op slechte isolatie, dus je kunt hoge stookkosten verwachten.

Wat is de sfeer in de buurt Hamelakkers?

Hamelakkers is een rustige, groene buurt met veel 65-plussers (390 van de 920 inwoners). Er zijn relatief weinig kinderen (95) en veel eenpersoonshuishoudens (170). De buurt heeft een lage stedelijkheidsgraad (4 op een schaal van 5) en een omgevingsadressendichtheid van 606, wat duidt op een ruime opzet. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar.

Zijn er scholen en winkels op loopafstand?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Montessorischool Wageningen (966 m), G.J. van den Brinkschool (1066 m) en de Jozefschool (1127 m). Voor boodschappen kun je naar Albert Heijn (1092 m) of Aldi (1128 m). Het voortgezet onderwijs RSG Pantarijn ligt op 1436 m. Alles is goed beloopbaar.

Hoe is het openbaar vervoer in deze buurt?

Over busverbindingen zijn geen gegevens bekend. De buurt is meer gericht op autogebruik, maar de ligging in Wageningen biedt goede fietsroutes naar het centrum.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt Hamelakkers werden afgelopen periode 7 koopwoningen verkocht met een gemiddelde looptijd van 39 dagen. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. De gemiddelde verkoopprijs was €440.571, maar dat is inclusief kleinere woningen. Deze vrijstaande woning zit in een hoger segment.