Vrijstaande woning te koop: Hammerweg 74, Vriezenveen
Verkocht onder voorbehoud

Hammerweg 74

Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal, Twenterand

€ 840.000
Buurt Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal, VriezenveenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 236m²
33% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Hammerweg 74 in Vriezenveen ademt ruimte en rust. Met 236 m² woonoppervlak op een perceel van 2090 m² is er volop plek voor een gezin of wie graag veel leefruimte heeft. Het bouwjaar 1950 geeft de woning een klassieke uitstraling, maar het energielabel E vraagt om aandacht. De vraagprijs van €840.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere vrijstaande woningen in Twenterand.

De buurt: Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal

De woning ligt in de buurt Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal, een landelijk gebied met 875 inwoners. Het is er rustig en groen, met veel eengezinswoningen (91%). De meeste huishoudens bestaan uit gezinnen met kinderen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus het beeld is gebaseerd op CBS-cijfers. De buurt Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal is dunbevolkt, met een omgevingsadressendichtheid van 277.

Leven in de straat

Het dagelijks leven speelt zich af in Vriezenveen. Voor de boodschappen kun je terecht bij Jumbo (op bijna 2 km) of Lidl (eveneens op loopafstand). Basisschool de Bron ligt om de hoek (171 m). Ook de Protestant Christelijke Basisschool Shalom en Christelijke Basisschool Eltheto zijn binnen een kwartier lopen te bereiken. De gemeente Twenterand biedt verder voorzieningen zoals een treinstation op 500 m en een restaurant op 600 m.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Weghorst Makelaardij b.v. op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 840.000
Prijs per m²€ 3.559
Woonoppervlakte236m²
Perceeloppervlakte2090m²
Bouwjaar1950
EnergielabelE
BuurtVerspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal
WijkVriezenveen (kern)
GemeenteTwenterand

Locatie

Hammerweg 74, Vriezenveen

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal

Inwoners875
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Woningvoorraad338
Gem. WOZ-waarde€ 328.000
Koopwoningen68%
Huurwoningen32%

Supermarkten

9 binnen 5 km

Jumbo
Krijgerstraat 74
1896m
Lidl
Westeinde 123
1955m
Aldi
Westeinde 31
2359m

Scholen

19 binnen 5 km

Basisschool de Bron
Basisonderwijs · 79 leerlingen
171m
Protestants Christelijke Basisschool Shalom
Basisonderwijs · 252 leerlingen
1157m
Christelijke Basisschool Eltheto
Basisonderwijs · 256 leerlingen
1175m

Veelgestelde vragen

Over Hammerweg 74, Vriezenveen

Welk energielabel heeft Hammerweg 74?

De woning aan Hammerweg 74 in Vriezenveen heeft energielabel E.

Is €840.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €840.000 ligt 47% boven het buurtgemiddelde van €573.000. Het is de duurste van de 3 koopwoningen die nu in deze buurt te koop staan. De woning is wel 33% groter dan gemiddeld (236 m² vs 177 m²) en heeft een groot perceel. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en afwerking.

Hoe is het energielabel E te verklaren?

Het energielabel E is relatief zuinig voor een woning uit 1950, maar in de buurt heeft 75% van de koopwoningen een beter label (A of A+). Dit betekent dat de energiekosten hoger kunnen uitvallen dan bij een modernere woning. Het is goed om te weten dat label E nog steeds voldoet aan de basisnormen.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1950?

Een woning uit 1950 kan aandachtspunten hebben zoals verouderde installaties, enkel glas of een minder goed geïsoleerd dak. Het energielabel E wijst erop dat isolatie mogelijk niet optimaal is.

Hoe is de bereikbaarheid van Vriezenveen?

Vriezenveen heeft een treinstation op 500 meter afstand, wat reizen per trein makkelijk maakt. De buurt is rustig en goed bereikbaar met de auto.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Basisschool de Bron ligt op 171 meter, en ook de Protestant Christelijke Basisschool Shalom (1157 m) en Christelijke Basisschool Eltheto (1175 m) zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Vriezenveen of Almelo, op 2,6 km.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal stonden woningen gemiddeld 91 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is relatief lang, wat kan wijzen op een rustige markt. De gemiddelde verkoopprijs was €750.500, iets lager dan de vraagprijs van deze woning.