Vrijstaande woning te koop: J.C. van Hattumweg 120, Amstelveen
KopenAmstelveenVrijstaande woningenJ.C. van Hattumweg 120

J.C. van Hattumweg 120

Kastelenbuurt, Amstelveen

€ 1.500.000
Buurt Kastelenbuurt, AmstelveenBekijk buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een groot perceel

Deze vrijstaande woning aan de J.C. van Hattumweg 120 in Amstelveen heeft een woonoppervlak van 114 m² en staat op een ruim perceel van 1542 m². Het bouwjaar is 1968 en het energielabel is D. De woning wordt aangeboden voor € 1.500.000. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor vrijstaande woningen in Amstelveen ligt lager, maar dit object heeft een uitzonderlijk groot perceel. De prijs is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste van dit type aanbod.

De buurt Kastelenbuurt

De Kastelenbuurt is een rustige, groene wijk in Amstelveen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar op basis van CBS-data wonen er vooral gezinnen: 675 huishoudens met kinderen tegen 175 zonder. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,8 personen. De buurt Kastelenbuurt heeft een omgevingsadressendichtheid van 1508, wat duidt op een matig stedelijk gebied.

Het leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn of Vomar, beide op ongeveer een kwartier lopen. Ook de Aldi is op loopafstand. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals de Karel Eykmanschool (720 m) en De Brug (767 m). Het voortgezet onderwijs is verder weg, op 3,5 km. De gemeente Amstelveen biedt verder voorzieningen zoals een park op 900 m en een restaurant op 1 km.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Henk Burger Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.500.000
Prijs per m²€ 13.158
Woonoppervlakte114m²
Perceeloppervlakte1542m²
Bouwjaar1968
EnergielabelD
BuurtKastelenbuurt
WijkWestwijk Zuid
GemeenteAmstelveen

Locatie

J.C. van Hattumweg 120, Amstelveen

Buurt statistieken

Gegevens uit Kastelenbuurt

Inwoners3.085
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Kastelenbuurt

Woningvoorraad1.072
Gem. WOZ-waarde€ 682.000
Koopwoningen65%
Huurwoningen35%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Albert Heijn
Westwijkplein 7
1121m
Vomar
Westwijkplein 90-102
1121m
Aldi
Poldermeesterplein 7
1187m

Scholen

40 binnen 5 km

Karel Eykmanschool
Basisonderwijs · 552 leerlingen
720m
De Brug
Basisonderwijs · 170 leerlingen
767m
Openbare Basisschool de Zuidooster
Basisonderwijs · 221 leerlingen
837m

Veelgestelde vragen

Over J.C. van Hattumweg 120, Amstelveen

Welk energielabel heeft J.C. van Hattumweg 120?

De woning aan J.C. van Hattumweg 120 in Amstelveen heeft energielabel D.

Is € 1.500.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 1.500.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€ 940.000) en ook hoger dan de gemiddelde vraagprijs van € 380.000. Maar die gemiddelden zijn gebaseerd op kleinere woningen (gemiddeld 55 m²). Deze woning heeft een woonoppervlak van 114 m² en een perceel van 1542 m², wat uitzonderlijk is. De prijs per m² (€ 13.158) ligt boven het buurtgemiddelde van € 6.909, maar dat is logisch gezien het grote perceel.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is 1542 m², wat zeer ruim is voor een vrijstaande woning in Amstelveen. Dit biedt mogelijkheden voor een grote tuin, eventueel een zwembad of uitbreiding van de woning. Houd er rekening mee dat eventuele bouwplannen vergunningplichtig zijn en dat de bestemming van de grond moet worden gecheckt bij de gemeente.

Wat betekent energielabel D voor de stookkosten?

Energielabel D is gemiddeld voor een woning uit 1968. Het betekent dat de woning niet optimaal geïsoleerd is. In de buurt hebben alle koopwoningen label A of A+, dus deze woning scoort minder goed. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een moderne woning.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is de Karel Eykmanschool op 720 m, gevolgd door De Brug op 767 m en Openbare Basisschool de Zuidooster op 837 m. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Amstelveen centrum of verder, de dichtstbijzijnde school is op 3,5 km.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 10,1 km afstand, dus de woning is niet goed per trein bereikbaar. Voor de auto is de ligging gunstig vanwege de nabijheid van snelwegen, maar exacte afstanden zijn niet vermeld.

Wat is de sfeer in de Kastelenbuurt?

De Kastelenbuurt is een rustige, groene wijk met veel gezinnen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar CBS-cijfers laten zien dat er relatief veel kinderen wonen (855 van 0-15 jaar) en weinig eenpersoonshuishoudens (260). De buurt heeft een matige stedelijkheid en een laag aantal misdrijven (64 per jaar).