Vrijstaande woning te koop: Kerkbuurt 8, Wijdenes

Kerkbuurt 8

Wijdenes, Drechterland

€ 585.000
Buurt Wijdenes, WijdenesBekijk buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een groot perceel

Deze vrijstaande woning aan de Kerkbuurt in Wijdenes ademt karakter. Het huis uit 1900 heeft een woonoppervlak van 80 m², maar het perceel is met 620 m² ruim. De woning heeft energielabel F, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met een vraagprijs van €585.000 is dit een aanbod dat past bij de schaarste aan vrijstaande woningen in Drechterland.

Wijdenes: rustig en dorps

Wijdenes is een klein dorp in de gemeente Drechterland. Het is een rustige buurt met veel eengezinswoningen en een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3 personen. De meeste inwoners zijn tussen de 45 en 65 jaar. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een stabiele, dorpsgemeenschap.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar op 3,7 km of Albert Heijn op 4,3 km. De dichtstbijzijnde basisschool, Roelof van Wienesse, ligt op loopafstand (400 meter). Ook kinderdagverblijf en basisonderwijs zijn binnen 1,3 km te vinden. Het dorp heeft een restaurant op 700 meter.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 oktober 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 585.000
Prijs per m²€ 7.313
Woonoppervlakte80m²
Perceeloppervlakte620m²
Bouwjaar1900
EnergielabelF
BuurtWijdenes
WijkWijdenes
GemeenteDrechterland

Locatie

Kerkbuurt 8, Wijdenes

Buurt statistieken

Gegevens uit Wijdenes

Inwoners1.335
Mannen52%
Vrouwen48%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Vomar
Twijver 48
3665m
Albert Heijn
Stan Kentonhof 88
4281m
Albert Heijn
Aagje Dekenplein 29
5040m

Scholen

5 binnen 5 km

Roelof van Wienesse
Basisonderwijs · 84 leerlingen
406m
obs Jan Luyken
Basisonderwijs · 64 leerlingen
2576m
Jozefschool
Basisonderwijs · 290 leerlingen
3540m

Veelgestelde vragen

Over Kerkbuurt 8, Wijdenes

Welk energielabel heeft Kerkbuurt 8?

De woning aan Kerkbuurt 8 in Wijdenes heeft energielabel F.

Is €585.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €585.000 is marktconform voor een vrijstaande woning met een perceel van 620 m² in Wijdenes. Het huis heeft wel een laag energielabel (F), wat invloed heeft op de maandlasten. Vergelijkbare woningen in de regio zijn schaars, dus de prijs weerspiegelt de combinatie van woonoppervlak en grond.

Wat betekent energielabel F voor mijn energiekosten?

Energielabel F is onzuinig. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. Een woning met label F heeft vaak enkel glas en geen spouwmuurisolatie.

Hoe is de bereikbaarheid van Wijdenes?

Wijdenes ligt in een landelijke omgeving. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 7,3 km afstand. Openbaar vervoer is beperkt, dus een auto is aan te raden.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, de basisschool Roelof van Wienesse ligt op 400 meter afstand. Andere basisscholen binnen 5 km zijn obs Jan Luyken (2,6 km) en Jozefschool (3,5 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Hoorn of Enkhuizen, op 7,7 km.