Vrijstaande woning te koop: Kuipersweg 13, Buitenpost
Verkocht onder voorbehoud

Kuipersweg 13

Buitenpost, Achtkarspelen

€ 695.000
Buurt Buitenpost, BuitenpostBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 305m²
89% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Buitenpost

Deze vrijstaande woning aan de Kuipersweg 13 in Buitenpost ademt ruimte en rust. Met 305 m² woonoppervlak op een perceel van 568 m² is er volop plek voor een gezin of wie graag veel leefruimte heeft. Het energielabel A betekent dat je lage stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €695.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit van deze woning. Ter vergelijking: in de gemeente Achtkarspelen worden vrijstaande woningen in Achtkarspelen gemiddeld voor een lager bedrag aangeboden.

De buurt Buitenpost

Buitenpost is een dorp met ruim 5.200 inwoners, waar het rustig wonen is. De woningvoorraad bestaat voor 82% uit eengezinswoningen, en 60% is koop. De buurt Buitenpost heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2, wat duidt op een mix van gezinnen en stellen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, groene omgeving zien.

Het dagelijks leven

In de straat zelf is het stil, maar voor boodschappen hoef je niet ver. Om de hoek vind je Lidl en PLUS (beide op 240 meter), en Poiesz op 269 meter. Voor schoolgaande kinderen is Basisschool De Fontein op 94 meter lopen, en Christelijke Basisschool De Lichtbron op 372 meter. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij: Aeres VMBO Buitenpost op 443 meter en Lauwers College op 704 meter. De gemeente Achtkarspelen biedt daarmee een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder De Vos Makelaardij B.V. en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 695.000
Prijs per m²€ 2.279
Woonoppervlakte305m²
Perceeloppervlakte568m²
Bouwjaar1977
EnergielabelA
BuurtBuitenpost
WijkNoord
GemeenteAchtkarspelen

Locatie

Kuipersweg 13, Buitenpost

Buurt statistieken

Gegevens uit Buitenpost

Inwoners5.230
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Buitenpost

Woningvoorraad2.352
Gem. WOZ-waarde€ 236.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen40%

Supermarkten

7 binnen 5 km

Lidl
Christinastraat 1
240m
PLUS
Christinastraat 3
240m
Poiesz
Voorstraat 25
269m

Scholen

15 binnen 5 km

Basisschool De Fontein - school met de Bijbel
Basisonderwijs · 102 leerlingen
94m
Christelijke Basisschool De Lichtbron
Basisonderwijs · 180 leerlingen
372m
Aeres VMBO Buitenpost
Voortgezet onderwijs · 385 leerlingen
443m

Veelgestelde vragen

Over Kuipersweg 13, Buitenpost

Welk energielabel heeft Kuipersweg 13?

De woning aan Kuipersweg 13 in Buitenpost heeft energielabel A.

Is €695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €695.000 ligt 77% boven het buurtgemiddelde van €392.917. Dat is fors, maar de woning is met 305 m² ook 89% groter dan het gemiddelde (161 m²). De prijs per m² is ongeveer €2.279, terwijl het buurtgemiddelde €2.618 per m² is. Qua prijs per vierkante meter is het dus relatief gunstig. Of de totale prijs realistisch is, hangt af van de staat en afwerking.

Hoe is de bereikbaarheid van Buitenpost?

Buitenpost heeft een treinstation op 1,5 km afstand, vanwaar je naar Groningen en Leeuwarden kunt reizen. De auto is ook een optie: de N355 en N369 zijn nabij. De omgevingsadressendichtheid is 625 adressen per km², wat duidt op een rustige, niet-stedelijke omgeving.

Wat voor onderhoud vraagt een vrijstaande woning uit 1977?

Een woning uit 1977 kan in de loop der jaren onderhoud nodig hebben gehad aan dak, kozijnen of installaties. Het energielabel A suggereert dat er al flink is geïnvesteerd in isolatie en verwarming. Vraag bij bezichtiging naar de staat van het dak, de cv-ketel en de isolatie. Een bouwtechnische keuring kan inzicht geven.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Fontein zit op 94 meter, Christelijke Basisschool De Lichtbron op 372 meter, en voor voortgezet onderwijs zijn Aeres VMBO Buitenpost (443 m) en Lauwers College (704 m) dichtbij.

Hoeveel woningen staan er te koop in Buitenpost?

Op dit moment staan er 6 koopwoningen te koop in de buurt Buitenpost, waarvan deze vrijstaande woning er één is. De gemiddelde vraagprijs is €392.917, met een mediaan van €374.000. De prijzen lopen uiteen van €235.000 tot €649.500.

Wat is de sfeer in de buurt?

Buitenpost is een rustig dorp met veel eengezinswoningen. De bevolking is gemengd: 25% is 65-plus, 25% tussen 45 en 65, en 21% tussen 25 en 45. Er zijn relatief veel gezinnen met kinderen (33% van de huishoudens). De buurt heeft een laag criminaliteitscijfer (125 misdrijven totaal).