Vrijstaande woning te koop: Leggeloo 1, Dwingeloo

Leggeloo 1

Leggeloo, Westerveld

€ 949.000
Buurt Leggeloo, DwingelooBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 238m²
238m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
39% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Leggeloo

Deze vrijstaande woning aan de Leggeloo in Dwingeloo ademt rust en ruimte. Met 238 m² woonoppervlak op een perceel van 1074 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1950 heeft karakter en vraagt om een eigenaar die de authentieke sfeer waardeert. De vraagprijs van €949.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Westerveld.

Buurt Leggeloo

Leggeloo is een kleine, rustige buurt met 140 inwoners. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en bijna allemaal koopwoningen. Het is een plek waar je elkaar kent en de stilte van het Drentse landschap ervaart. De buurt Leggeloo is niet stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 29. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een hechte gemeenschap met veel 45-plussers.

Leven in de straat

In de ochtend haal je verse broodjes bij de Aldi of Albert Heijn, beide op twee kilometer afstand. De PLUS is iets verder, op drie kilometer. Voor schoolgaande kinderen is er de Christelijke Basisschool De Fontein op twee kilometer, of de Burgemeester W.A. Storkschool op dezelfde afstand. De gemeente Westerveld biedt een landelijke omgeving waar dagelijkse boodschappen en schoolritten onderdeel zijn van een rustig ritme.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Ditshuizen Makelaardij O.G. B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 949.000
Prijs per m²€ 3.987
Woonoppervlakte238m²
Perceeloppervlakte1074m²
Bouwjaar1950
BuurtLeggeloo
WijkGeeuwenbrug
GemeenteWesterveld

Locatie

Leggeloo 1, Dwingeloo

Buurt statistieken

Gegevens uit Leggeloo

Inwoners140
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

3 binnen 5 km

Aldi
Heuvelenweg 34h
1956m
Albert Heijn
Brink 47
2067m
PLUS
Hoofdstraat 82
2901m

Scholen

5 binnen 5 km

Christelijke Basisschool De Fontein
Basisonderwijs · 43 leerlingen
2075m
Burgemeester W.A. Storkschool
Basisonderwijs · 212 leerlingen
2153m
CBS Roosjenschool
Basisonderwijs · 85 leerlingen
3237m

Veelgestelde vragen

Over Leggeloo 1, Dwingeloo

Is €949.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €949.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in Westerveld. De woning heeft 238 m² woonoppervlak en een perceel van 1074 m², wat de prijs deels verklaart. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak lager geprijsd, maar de exacte marktwaarde hangt af van de staat en ligging.

Hoe is de bereikbaarheid van Leggeloo?

Leggeloo is een landelijke buurt in Dwingeloo, met een treinstation op 12,9 km afstand. De auto is de meest praktische vervoersoptie. De omgevingsadressendichtheid is laag (29), wat aangeeft dat het rustig is. Openbaar vervoer is beperkt, dus voor dagelijkse ritten ben je aangewezen op de auto of fiets.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

Binnen vijf kilometer zijn er drie supermarkten: Aldi, Albert Heijn en PLUS. De dichtstbijzijnde basisschool is Christelijke Basisschool De Fontein op 2 km. Ook zijn er meerdere scholen in de omgeving, waaronder de Burgemeester W.A. Storkschool. Voor medische zorg is de huisartsenpraktijk op 2,7 km. Het aanbod is beperkt, maar voldoende voor dagelijkse behoeften.