Vrijstaande woning te koop: Rijksweg 211, Ten Post

Rijksweg 211

Ten Post Dorp, Groningen

€ 385.000
Buurt Ten Post Dorp, Ten PostBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 219m²
78% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
32% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Rijksweg in Ten Post ademt de rust van het Groningse platteland. Met 219 m² woonoppervlak op een perceel van 675 m² is er volop ruimte. Het bouwjaar 1910 geeft de woning een authentieke uitstraling. De vraagprijs van €385.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere vrijstaande woningen in Groningen, maar de royale afmetingen maken dat begrijpelijk.

De buurt: Ten Post Dorp

Ten Post Dorp is een klein dorp met zo'n 555 inwoners. Het is er rustig en groen, met veel eengezinswoningen. De meeste woningen zijn koopwoningen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een hechte gemeenschap zien met veel gezinnen. De buurt Ten Post Dorp heeft een lage stedelijkheidsgraad, wat past bij het landelijke karakter.

Het dagelijks leven

's Ochtends haal je brood bij de PLUS op 3,2 km of bij Albert Heijn op 3,9 km. Voor de kinderen is CBS De Wieken om de hoek, op 129 meter. Ook CBS De Fontein en Basisschool De Huifkar zijn binnen fietsafstand. De gemeente Groningen biedt verder alle voorzieningen van de stad, maar hier geniet je van de rust.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Brandsma & De Jong aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt17 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 385.000
Prijs per m²€ 1.758
Woonoppervlakte219m²
Perceeloppervlakte675m²
Bouwjaar1910
BuurtTen Post Dorp
WijkTen Post en omgeving
GemeenteGroningen

Locatie

Rijksweg 211, Ten Post

Buurt statistieken

Gegevens uit Ten Post Dorp

Inwoners555
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Ten Post Dorp

Woningvoorraad270
Gem. WOZ-waarde€ 240.000
Koopwoningen72%
Huurwoningen28%

Supermarkten

2 binnen 5 km

PLUS
Koopmansplein 10
3194m
Albert Heijn
Pastoriepad 1
3924m
PLUS
Asingalaan 6
8022m

Scholen

8 binnen 5 km

CBS De Wieken
Basisonderwijs · 46 leerlingen
129m
CBS De Fontein
Basisonderwijs · 135 leerlingen
2552m
Basisschool De Huifkar
Basisonderwijs · 236 leerlingen
2628m

Veelgestelde vragen

Over Rijksweg 211, Ten Post

Is €385.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €385.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in de buurt van €287.500. Maar deze woning is met 219 m² ook flink groter dan het buurtgemiddelde van 123 m². De prijs per m² is ongeveer €1.758, terwijl het gemiddelde in de buurt €2.336 per m² is. Dat maakt de prijs relatief gunstig voor de geboden ruimte.

Hoe is de bereikbaarheid van Ten Post?

Ten Post ligt in de gemeente Groningen, op ongeveer 6 km van het dichtstbijzijnde treinstation. Met de auto ben je snel in de stad Groningen. Het dorp is rustig gelegen.

Wat voor onderhoud vraagt een huis uit 1910?

Een woning uit 1910 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook onderhoud vergen aan bijvoorbeeld het dak, de fundering of de isolatie. De woning heeft geen energielabel in de data, dus het is goed om de isolatie en installaties te controleren.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loop- of fietsafstand. CBS De Wieken ligt op slechts 129 meter. Ook CBS De Fontein (2,6 km) en Basisschool De Huifkar (2,6 km) zijn goed bereikbaar. Voor voortgezet onderwijs moet je naar de stad Groningen, op 11 km afstand.

Hoeveel woningen staan er te koop in Ten Post?

Op dit moment staan er 2 koopwoningen te koop in de buurt Ten Post Dorp. Het aanbod is dus beperkt. De gemiddelde vraagprijs is €287.500, maar deze woning is met €385.000 een uitzondering vanwege de grote oppervlakte.

Wat is de sfeer in Ten Post?

Ten Post is een klein, rustig dorp met een hechte gemeenschap. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en er wonen veel gezinnen. Het is er veilig (20 misdrijven per jaar) en groen. Voor dagelijkse boodschappen ben je aangewezen op de auto of fiets naar omliggende dorpen.

Brandsma & De Jong
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar