Vrijstaande woning te koop: Rijksweg 229, Hoogersmilde

Rijksweg 229

Hoogersmilde-Zuid, Midden-Drenthe

€ 675.000
Buurt Hoogersmilde-Zuid, HoogersmildeBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 316m²
316m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rijksweg 229, Hoogersmilde

Deze vrijstaande woning uit 1911 staat in een rustige omgeving in Hoogersmilde. Met 316 m² woonoppervlak en een perceel van 4100 m² is er volop ruimte. De woning heeft energielabel F, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €675.000 is aan de hoge kant, maar past bij de ruime opzet. Bekijk ook andere vrijstaande woningen in Midden-Drenthe voor vergelijkbare opties.

Buurt Hoogersmilde-Zuid

De buurt Hoogersmilde-Zuid is een kleine, rustige woonwijk met 130 inwoners. Het is een gezinsvriendelijke buurt, met veel eengezinswoningen en een laag criminaliteitscijfer. De buurt Hoogersmilde-Zuid heeft een dorps karakter. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Coop, op ongeveer een kwartier lopen. Andere supermarkten zoals PLUS en Aldi zijn verder weg. In de buurt zijn basisscholen zoals CBS Roosjenschool en Openbare Basisschool de Riemsloot, beide op loopafstand. De gemeente Midden-Drenthe biedt een rustige, landelijke omgeving.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 675.000
Prijs per m²€ 2.136
Woonoppervlakte316m²
Perceeloppervlakte4100m²
Bouwjaar1911
EnergielabelF
BuurtHoogersmilde-Zuid
WijkHoogersmilde
GemeenteMidden-Drenthe

Locatie

Rijksweg 229, Hoogersmilde

Buurt statistieken

Gegevens uit Hoogersmilde-Zuid

Inwoners130
Mannen54%
Vrouwen46%

Supermarkten

1 binnen 5 km

Coop
Rijksweg 183
1298m
PLUS
Hoofdstraat 82
6515m
Aldi
Veenhoopsweg 34-36
6764m

Veelgestelde vragen

Over Rijksweg 229, Hoogersmilde

Welk energielabel heeft Rijksweg 229?

De woning aan Rijksweg 229 in Hoogersmilde heeft energielabel F.

Is €675.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €675.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in Hoogersmilde, maar het perceel van 4100 m² en de woonoppervlakte van 316 m² zijn uitzonderlijk groot. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak kleiner. Het energielabel F kan wel leiden tot hogere maandlasten.

Wat betekent energielabel F voor mijn energiekosten?

Energielabel F is een van de laagste labels. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten.

Hoe is het openbaar vervoer in Hoogersmilde?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 12,4 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De buurt is niet goed ontsloten met het OV, wat typerend is voor een landelijke omgeving.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn basisscholen op loopafstand, zoals CBS Roosjenschool (6,4 km) en Openbare Basisschool de Riemsloot (6,6 km). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Diever of een andere plaats, op ongeveer 7,7 km afstand.