Vrijstaande woning te koop: Zuiderdiep 309, Valthermond

Zuiderdiep 309

Valthermond Plaats 60, Borger-Odoorn

€ 995.000
Buurt Valthermond Plaats 60, ValthermondBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 1030m²
151% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een verhaal

Deze vrijstaande woning aan het Zuiderdiep in Valthermond ademt karakter. Met een woonoppervlak van maar liefst 1030 m² en een perceel van 5160 m² is het een plek waar je echt ruimte hebt. Het bouwjaar 1925 geeft het pand een historische uitstraling, maar het energielabel A laat zien dat het ook modern en zuinig is. De vraagprijs van €995.000 is aan de hoge kant, maar past bij de unieke combinatie van grootte, ligging en energieprestatie. Bekijk ook andere vrijstaande woningen in Borger-Odoorn voor een vergelijking.

Valthermond Plaats 60: rust en ruimte

De woning staat in de buurt Valthermond Plaats 60, een rustige omgeving met veel eengezinswoningen. De buurt telt ruim 1100 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar oud is. Het is een plek waar je elkaar kent en waar het leven in een rustig tempo gaat. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage stedelijkheidsgraad en veel groen om je heen.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen ben je zo bij de SPAR, Lidl, Aldi, Jumbo of PLUS, allemaal op ongeveer 6,5 km afstand. Dat is even rijden, maar dan heb je ook wat. Kinderen kunnen naar obs De Aanloop (614 m) of CKC Rehoboth (667 m), beide om de hoek. De gemeente Borger-Odoorn biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk op 0,9 km en een restaurant op 0,6 km.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Koomans Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 995.000
Prijs per m²€ 966
Woonoppervlakte1030m²
Perceeloppervlakte5160m²
Bouwjaar1925
EnergielabelA
BuurtValthermond Plaats 60
WijkValthermond
GemeenteBorger-Odoorn

Locatie

Zuiderdiep 309, Valthermond

Buurt statistieken

Gegevens uit Valthermond Plaats 60

Inwoners1.135
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Valthermond Plaats 60

Woningvoorraad504
Gem. WOZ-waarde€ 220.000
Koopwoningen51%
Huurwoningen49%

Supermarkten

0 binnen 5 km

SPAR
Hoofdstraat 49
6282m
Lidl
Marktstraat 99-101
6571m
Aldi
Marktstraat 2
6575m

Scholen

6 binnen 5 km

obs De Aanloop
Basisonderwijs · 66 leerlingen
614m
CKC Rehoboth
Basisonderwijs · 114 leerlingen
667m
Basisschool De Bentetop
Basisonderwijs · 85 leerlingen
3083m

Veelgestelde vragen

Over Zuiderdiep 309, Valthermond

Welk energielabel heeft Zuiderdiep 309?

De woning aan Zuiderdiep 309 in Valthermond heeft energielabel A.

Is €995.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €995.000 ligt 76% boven het buurtgemiddelde van €565.000. Dat komt doordat deze woning met 1030 m² woonoppervlak en 5160 m² perceel uitzonderlijk groot is. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €2629, wat deze woning relatief duur maakt, maar de unieke kenmerken rechtvaardigen de prijs.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is 5160 m² groot, wat zeer ruim is voor een vrijstaande woning. Dit biedt mogelijkheden voor een grote tuin, wellicht een moestuin of zelfs een paardenweide. Het is een van de grootste percelen in de buurt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, dus dit is een goede score. Je kunt relatief lage stookkosten verwachten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: obs De Aanloop op 614 m en CKC Rehoboth op 667 m. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Emmen of Stadskanaal, op ongeveer 9,6 km afstand.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 12,2 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De omgevingsadressendichtheid is laag (165), wat past bij het landelijke karakter.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaande woning uit 1925 met een woonoppervlak van 1030 m². Het perceel is 5160 m². De woning heeft energielabel A en is te koop voor €995.000.

Koomans Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
Koomans Makelaardij
koomansmakelaardij.nl
Bekijk