Woning te koop: Brakstraat 30A, Middelburg
KopenMiddelburgBinnenstadDampleinBrakstraat 30A

Brakstraat 30A

Damplein, Middelburg

€ 389.000
Buurt Damplein, MiddelburgBekijk buurt
Populaire buurt voor senioren
41% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een historisch appartement in hartje Middelburg

Deze woning aan de Brakstraat 30A is een bijzondere vondst: een appartement uit 1716, midden in de historische binnenstad van Middelburg. Met 19 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging maakt veel goed. De vraagprijs van €389.000 is opvallend scherp vergeleken met het buurtgemiddelde van €486.389, al past de kleine oppervlakte daar wel bij. Bekijk ook andere woningen in Middelburg voor een breder beeld.

De buurt Damplein

De buurt Damplein is een levendige, dichtbebouwde wijk in de binnenstad. Met 1.750 inwoners en een hoge omgevingsadressendichtheid (2.746 adressen per km²) is het er nooit stil. Veel eenpersoonshuishoudens (685) en een gemiddelde leeftijd richting de 65-plus geven de buurt een eigen karakter. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een stedelijke, gemêleerde wijk.

Leven in de straat

In de Brakstraat zelf is het dagelijks leven dichtbij. Voor je boodschappen loop je naar de Albert Heijn (om de hoek, 624 m) of de SPAR (twee straten verder, 645 m). Kinderen kunnen naar ABS Middelburg (10 minuten lopen) of de Regenboogschool (12 minuten). Het treinstation van Middelburg is op loopafstand (0,7 km). De gemeente Middelburg biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Sonja Boogaard Makelaardij. De prijs van €389.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt, zeker gezien het historische karakter.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 389.000
Prijs per m²€ 20.474
Woonoppervlakte19m²
Perceeloppervlakte283m²
Bouwjaar1716
BuurtDamplein
WijkBinnenstad
GemeenteMiddelburg

Locatie

Brakstraat 30A, Middelburg

Buurt statistieken

Gegevens uit Damplein

Inwoners1.750
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Damplein

Woningvoorraad1.227
Gem. WOZ-waarde€ 290.000
Koopwoningen49%
Huurwoningen50%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Albert Heijn
Fazantenhof 18
624m
SPAR
Segeersstraat 15-17
645m
Jumbo
Sir Winston Churchilllaan 49
1010m

Scholen

36 binnen 5 km

ABS Middelburg
Basisonderwijs · 487 leerlingen
604m
Calvijn College Middelburg
Voortgezet onderwijs · 418 leerlingen
644m
Basisschool Regenboogschool
Basisonderwijs · 228 leerlingen
776m

Veelgestelde vragen

Over Brakstraat 30A, Middelburg

Is €389.000 een realistische prijs voor 19 m²?

De vraagprijs ligt 20% onder het buurtgemiddelde van €486.389, maar de oppervlakte is ook 82% kleiner dan het buurtgemiddelde van 108 m². Per vierkante meter kom je uit op ongeveer €20.474, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €6.217 per m². Dat is logisch voor een kleine woning in de binnenstad. De prijs is scherp voor de buurt, maar past bij het formaat.

Hoe is de buurt Damplein qua veiligheid?

In de buurt Damplein zijn in de meest recente cijfers 112 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog voor een wijk met 1.227 woningen, maar past bij een stedelijk centrumgebied.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A, 33,3% label B en 33,3% label D of lager. Omdat het een monumentaal pand uit 1716 betreft, is het verstandig om bij de makelaar te informeren naar het label en de isolatiemogelijkheden.