Woning te koop: Peizerweg 2, Bunne
Verkocht onder voorbehoud
KopenTynaarloBunnePeizerweg 2

Peizerweg 2

Bunne, Tynaarlo

€ 950.000
Buurt Bunne, BunneBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 661m²
661m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een monumentaal vrijstaand huis in het Drentse Bunne

Dit karakteristieke huis uit 1896 staat op een ruim perceel van 661 m² in het rustige Bunne. De woning heeft energielabel A, wat bij een monumentaal pand bijzonder is. Met een vraagprijs van €950.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de combinatie van historie, ruimte en energiezuinigheid maakt het een marktconforme prijs vergeleken met andere woningen in Tynaarlo.

Bunne: een klein dorp met rust en ruimte

Bunne is een klein dorp in de gemeente Tynaarlo, met ongeveer 150 inwoners. Het is een plek waar rust en ruimte centraal staan. De buurt heeft een laag aantal misdrijven (1 in de registratie) en een omgevingsadressendichtheid van 36, wat aangeeft dat het niet stedelijk is. De meeste woningen zijn eengezinswoningen (95%) en koopwoningen (95%). De bevolking bestaat uit een mix van gezinnen en ouderen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,4. Meer over de buurt Bunne.

Het dagelijks leven in Bunne

Voor de dagelijkse boodschappen ben je aangewezen op de omliggende dorpen. De dichtstbijzijnde supermarkt, Jumbo, vind je op ongeveer 2,7 km afstand, en ook Lidl en Albert Heijn zijn binnen 4 km bereikbaar. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals IKC De Westerburcht (3 km) en obs De Veenvlinder (3,4 km). Het voortgezet onderwijs is op 5,2 km afstand. Het dorp heeft een restaurant op 500 meter. De gemeente Tynaarlo biedt een landelijke omgeving met voorzieningen op rijafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Redres de Bouwkunstmakelaar op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 950.000
Prijs per m²€ 1.437
Woonoppervlakte661m²
Perceeloppervlakte1105m²
Bouwjaar1896
EnergielabelA
BuurtBunne
WijkBunne
GemeenteTynaarlo

Locatie

Peizerweg 2, Bunne

Buurt statistieken

Gegevens uit Bunne

Inwoners150
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Jumbo
Stoffer Holtjerweg 1
2745m
Lidl
Hoofdweg 93
2771m
Albert Heijn
Hoofdweg 202
3891m

Scholen

9 binnen 5 km

IKC De Westerburcht
Basisonderwijs · 314 leerlingen
3008m
obs De Veenvlinder
Basisonderwijs · 396 leerlingen
3419m
Rooms Katholieke Basisschool Mariaschool
Basisonderwijs · 132 leerlingen
3513m

Veelgestelde vragen

Over Peizerweg 2, Bunne

Welk energielabel heeft Peizerweg 2?

De woning aan Peizerweg 2 in Bunne heeft energielabel A.

Is €950.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €950.000 is aan de hoge kant, maar gezien het grote perceel (661 m²), het energielabel A en het monumentale karakter uit 1896 is het marktconform. Er zijn geen vergelijkbare woningen in de buurt om direct mee te vergelijken, maar in de gemeente Tynaarlo liggen prijzen voor vrijstaande woningen vaak rond dit niveau.

Hoe is het energielabel A bij een huis uit 1896 mogelijk?

Het energielabel A is bijzonder voor een woning uit 1896. Dit betekent dat er aanzienlijke investeringen zijn gedaan in isolatie, verwarming en mogelijk duurzame energiebronnen zoals zonnepanelen of een warmtepomp. Het label geeft aan dat de woning energiezuinig is, wat lagere stookkosten betekent.

Wat voor onderhoud vergt een monumentaal huis?

Een monumentaal huis uit 1896 kan specifiek onderhoud vragen, zoals aan houten kozijnen, dakbedekking en fundering. Omdat het energielabel A is, zijn veel moderne aanpassingen al gedaan.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn basisscholen op 3 tot 4 km afstand, zoals IKC De Westerburcht en obs De Veenvlinder. Het voortgezet onderwijs (Drenthe College Terra) is op 3,6 km. De afstanden zijn goed te doen met de auto of fiets.

Hoe is de bereikbaarheid van Bunne?

Bunne is een landelijk dorp, niet direct aan een snelweg. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 11,6 km afstand. De auto is noodzakelijk voor dagelijkse verplaatsingen. De rust en ruimte wegen op tegen de afstand tot voorzieningen.

Wat is de sfeer in de buurt?

Bunne is een klein, rustig dorp met veel eengezinswoningen en een lage criminaliteit. De bevolking bestaat uit gezinnen en ouderen. Het is een hechte gemeenschap waar rust en privacy belangrijk zijn.