Woning te koop: Smidswal 9, Terneuzen

Smidswal 9

Binnenstad-Java, Terneuzen

€ 245.000
Buurt Binnenstad-Java, TerneuzenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 413m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
35% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Binnenstad-Java

Deze woning aan de Smidswal 9 in Terneuzen combineert de charme van 1928 met een modern energielabel A+. Met 64 vierkante meter woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €245.000 is marktconform voor een woningen in Terneuzen van dit type en deze staat.

De buurt Binnenstad-Java

De buurt Binnenstad-Java is een gemengde wijk met veel 55-plussers en eenpersoonshuishoudens. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 7,79. Een bewoner zegt: 'Ons kent ons:)', maar merkt op dat er meer groen en begaanbare paden mogen komen. Een ander noemt het 'eigenzinnig' en wijst op wat onrust door migranten, maar ziet ook vooruitgang doordat mensen huizen verbouwen. De buurt heeft een gemiddelde stedelijkheid en een omgevingsadressendichtheid van 1335.

Het leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo om de hoek (413 meter) of de Aldi en Lidl twee straten verder. De Prins Willem van Oranjeschool is op tien minuten lopen, en ook de RK Basisschool De Kameleon is goed bereikbaar. De gemeente Terneuzen biedt verder een restaurant op loopafstand en een park of plantsoen om de hoek.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Moovs Makelaars en Taxateurs B.V. op Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt19 december 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 245.000
Prijs per m²€ 3.828
Woonoppervlakte64m²
Perceeloppervlakte329m²
Bouwjaar1928
EnergielabelA+
BuurtBinnenstad-Java
WijkTerneuzen Centrum
GemeenteTerneuzen

Locatie

Smidswal 9, Terneuzen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.6
Marijke Bisschops
12-11-2025
Ons kent ons :)

Dat is best moeilijk gezien ik hier nog maar pas woon. Maar er mag wel meer groen en begaanbare paden komen gezien deze buurt vooral 55+ kent.

8.0
Marijke Bisschops
27-10-2025
Eigenzinnig

Op zich was het rustig maar door migranten wat onrustig geworden. Vooral Polen en Bulgaren die regelmatig door politie worden bezocht. Verder wat kliekjes vanuit de binnenstad. Weinig sociale controle. De buurt zelf gaat qua wonen vooruit in de zin dat mensen huizen verbouwen en uitbreiden. Scholen zijn hier niet meer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Java

Inwoners2.920
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

8 binnen 5 km

Jumbo
Schuttershofweg 10
413m
Aldi
Kennedylaan 3
635m
Lidl
Kennedylaan 9
642m

Scholen

19 binnen 5 km

Prins Willem van Oranjeschool
Basisonderwijs · 380 leerlingen
955m
RK Basisschool De Kameleon
Basisonderwijs · 142 leerlingen
1144m
De Springplank
Speciaal onderwijs · 100 leerlingen
1171m

Veelgestelde vragen

Over Smidswal 9, Terneuzen

Welk energielabel heeft Smidswal 9?

De woning aan Smidswal 9 in Terneuzen heeft energielabel A+.

Is €245.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €245.000 is marktconform voor een appartement van 64 m² met energielabel A+ in de Binnenstad-Java. Het bouwjaar 1928 geeft karakter, maar het hoge energielabel zorgt voor lage stookkosten. Vergelijkbare woningen in de buurt worden voor uiteenlopende prijzen aangeboden, dus het is goed om de markt in de gaten te houden.

Hoe is de buurt Binnenstad-Java om in te wonen?

De buurt heeft een gemengde bevolking met veel 55-plussers en eenpersoonshuishoudens. Bewoners geven een 7,79 en noemen het 'eigenzinnig' en 'ons kent ons'. Er is weinig sociale controle, maar huizen worden verbeterd. De buurt is rustig, al kan er wat overlast zijn van migranten. Voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A+, wat zeer zuinig is. Dat betekent dat de woning goed geïsoleerd is en je relatief lage energiekosten kunt verwachten. Dit is een groot voordeel ten opzichte van veel oudere woningen in de buurt.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Prins Willem van Oranjeschool ligt op 955 meter, de RK Basisschool De Kameleon op 1144 meter en De Springplank op 1171 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar het centrum van Terneuzen, op ongeveer 2,1 kilometer.

Hoe is het openbaar vervoer?

Binnen Terneuzen zijn er busverbindingen, maar specifieke lijnen worden niet genoemd. De auto is waarschijnlijk de beste optie.

Wat voor onderhoud heeft een woning uit 1928?

Een woning uit 1928 kan karakteristieke elementen hebben, maar ook verborgen gebreken. Het energielabel A+ suggereert dat er al veel is verbeterd aan isolatie en installaties. Toch is het verstandig om bij bezichtiging te letten op de staat van het dak, de fundering en de elektra.