Woning te koop: Stationsweg 60, Drachten

Stationsweg 60

Noord-Oost west, Smallingerland

€ 285.000
Buurt Noord-Oost west, DrachtenBekijk buurt
Poiesz op 345m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement aan de rand van het centrum

Dit appartement aan de Stationsweg in Drachten is een betaalbare optie in een levendige buurt. De advertentie vermeldt geen woningtype, maar op basis van de oppervlakte van 59 m² en het bouwjaar 1955 gaat het om een klein appartement. Met een vraagprijs van €285.000 is dit aanbod aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €450.000, wat het een scherpe prijs maakt in vergelijking met andere woningen in Smallingerland.

Buurt Noord-Oost west

De buurt Noord-Oost west is een stedelijke wijk met een hoge dichtheid: 2701 adressen per km². Er wonen vooral veel eenpersoonshuishoudens (160) en ouderen (135 inwoners van 65+). De sfeer is rustig, maar centraal. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De meeste koopwoningen in de buurt hebben energielabel A, terwijl dit appartement label G heeft, een aandachtspunt. De buurt Noord-Oost west heeft een mix van vooroorlogse en naoorlogse woningen.

Leven in de straat

De Stationsweg ligt vlak bij het centrum van Drachten. Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Poiesz (om de hoek) of de Aldi en Lidl (twee straten verder). Ook de Albert Heijn en Jumbo zijn op loopafstand. Basisschool De Swetten zit naast de deur, en voortgezet onderwijs zoals OSG Singelland is ook dichtbij. De gemeente Smallingerland biedt verder voorzieningen zoals een park op loopafstand en een restaurant om de hoek.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Noorderlicht Makelaars en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 285.000
Prijs per m²€ 4.831
Woonoppervlakte59m²
Perceeloppervlakte714m²
Bouwjaar1955
EnergielabelG
BuurtNoord-Oost west
WijkNoord-Oost
GemeenteSmallingerland

Locatie

Stationsweg 60, Drachten

Buurt statistieken

Gegevens uit Noord-Oost west

Inwoners460
Mannen51%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Noord-Oost west

Woningvoorraad323
Gem. WOZ-waarde€ 212.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Poiesz
Oudeweg 34 A
345m
Aldi
Markt 67
453m
Lidl
Oude Nering 1
471m

Scholen

40 binnen 5 km

De Swetten
Basisonderwijs · 186 leerlingen
220m
OSG Singelland - Drachtster Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1180 leerlingen
271m
OSG Singelland - VHS
Voortgezet onderwijs · 763 leerlingen
332m

Veelgestelde vragen

Over Stationsweg 60, Drachten

Welk energielabel heeft Stationsweg 60?

De woning aan Stationsweg 60 in Drachten heeft energielabel G.

Is €285.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €285.000 is fors lager dan het buurtgemiddelde van €450.000. Houd er wel rekening mee dat het appartement met 59 m² klein is en energielabel G heeft, wat hogere stookkosten betekent. De prijs per m² is met €4.830 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €3.237.

Wat betekent energielabel G voor mijn energiekosten?

Energielabel G is het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten, vooral in de winter. In de buurt hebben de meeste koopwoningen label A, dus dit appartement springt er negatief uit.

Hoe is de buurt Noord-Oost west om in te wonen?

De buurt is stedelijk en dichtbevolkt, met veel eenpersoonshuishoudens en ouderen. Het is rustig maar centraal, met winkels en scholen op loopafstand. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een gemengde wijk met een hoog voorzieningenniveau.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Swetten zit op 220 meter, en voortgezet onderwijs zoals OSG Singelland - Drachtster Lyceum (271 m) en OSG Singelland - VHS (332 m) zijn ook dichtbij. Ook is er speciaal onderwijs (De Zwaai) op 333 meter.

Hoe ver is het treinstation?

Het treinstation ligt op 18,6 km afstand. Dat is vrij ver, dus voor treinreizen ben je aangewezen op de auto of bus.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt stond het enige verkochte koopappartement gemiddeld 27 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit op één verkoop gebaseerd is.

Noorderlicht Makelaars
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Noorderlicht Makelaars