Appartement te huur: Arthur van Schendelstraat 189, Utrecht
HurenUtrechtAppartementenArthur van Schendelstraat 189

Arthur van Schendelstraat 189

Hooch Boulandt, Utrecht

€ 2.415 p.m.
Buurt Hooch Boulandt, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Coop op 350m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in de Binnenstad

Dit appartement aan de Arthur van Schendelstraat ligt in een stille zijstraat van de singel, waar het verkeer plaatsmaakt voor rust. Met 83 m² woonoppervlak en energielabel A is het een comfortabele woning in hartje Utrecht. De huurprijs van € 2.415 is marktconform voor een appartementen in Utrecht van deze omvang.

Buurt Hooch Boulandt

De buurt Hooch Boulandt is een rustig stukje Binnenstad, verscholen tussen de singel en het spoor. Een bewoner zegt: "Ik woon aan de singel waar het vrij druk is met verkeer, maar de straten erachter zijn juist erg stil en rustig." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,5.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Coop of Jumbo, beide op een paar minuten lopen. Ook de Albert Heijn en PLUS zijn om de hoek. Kinderen kunnen naar de Agatha Snellenschool (basisonderwijs) op vijf minuten lopen, of naar Openbare Basisschool De Kleine Dichter. De gemeente Utrecht biedt verder volop voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Rotsvast Utrecht op Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.415 p.m.
Prijs per m²€ 29 p.m.
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte3494m²
Bouwjaar1994
EnergielabelA
BuurtHooch Boulandt
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Arthur van Schendelstraat 189, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
Myrthe
26-09-2025
Een stil deel van een drukke buurt

Ik woon aan de singel waar het vrij druk is met verkeerd maar de straten er achter (tussen de singel en het spoor) zijn juist erg stil en rustig. Dit komt ook omdat er weinig voorzieningen zijn in dit deel. Wel kan je makkelijk lopend alle nodige winkels bereiken. Door de weinige cafe’s in deze straten is we weinig gemeensschapszin. De stille straten achter het huis zijn soms wel een eng als je er savonds doorheen moet lopen. Vooral het stuk vanaf het centraal station naar huis komt langs donkere parkjes en kantoren die savonds leeg zijn. Het wonen aan de singel is afgezien van het verkeer erg fijn omdat je meteen langs de singel in het groen kan (hard)lopen. Hygiëne is prima. De prullenbakken zitten niet vaak te vol.

Buurt statistieken

Gegevens uit Hooch Boulandt

Inwoners2.090
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Hooch Boulandt

Woningvoorraad1.108
Gem. WOZ-waarde€ 537.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen39%

Supermarkten

65 binnen 5 km

Coop
Westerkade 38
350m
Jumbo
Twijnstraat 46
353m
Albert Heijn
Twijnstraat 8
385m

Scholen

128 binnen 5 km

Agatha Snellenschool
Basisonderwijs · 196 leerlingen
449m
Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
565m
KBS Gertrudis
Basisonderwijs · 545 leerlingen
625m

Veelgestelde vragen

Over Arthur van Schendelstraat 189, Utrecht

Welk energielabel heeft Arthur van Schendelstraat 189?

De woning aan Arthur van Schendelstraat 189 in Utrecht heeft energielabel A.

Is € 2.415 een eerlijke prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van € 2.415 ligt iets boven de mediaan van € 2.275 voor huurwoningen in de buurt, maar is vergelijkbaar met het gemiddelde van € 2.423. Met 83 m² en energielabel A is de prijs per m² (€ 29,10) iets hoger dan het buurtgemiddelde van € 27,78. Het is een marktconforme prijs voor een energiezuinig appartement in de Binnenstad.

Hoe is het wonen in Hooch Boulandt?

Hooch Boulandt is een stille woonwijk in de Binnenstad, tussen de singel en het spoor. Bewoners waarderen de rust, al is het 's avonds soms donker in de stille straten. Voorzieningen zijn op loopafstand, maar er is weinig horeca of gemeenschapszin in de directe omgeving. De hygiëne is prima.

Wat is de buurt qua bevolkingssamenstelling?

De buurt telt 2.090 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (895) en weinig gezinnen met kinderen (105). De grootste leeftijdsgroep is 25-45 jaar (925). Het is een typische binnenstedelijke wijk met veel jonge werkenden en studenten.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Agatha Snellenschool (196 leerlingen) ligt op 449 meter, Openbare Basisschool De Kleine Dichter (361 leerlingen) op 565 meter, en KBS Gertrudis (545 leerlingen) op 625 meter. Ook is er speciaal onderwijs (Auris Rotsoord) op 956 meter.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 137 misdrijven geregistreerd, maar het aantal inwoners is 2.090. De bewoner in de review noemt dat sommige stille straten 's avonds eng kunnen zijn, vooral de route vanaf het Centraal Station langs donkere parkjes. Overdag is het veilig.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation Utrecht Centraal ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning uitstekend verbonden met de rest van het land. Ook bushaltes zijn in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd.