Appartement te huur: Derde Helmersstraat 50-2, Amsterdam
HurenAmsterdamAppartementenDerde Helmersstraat 50-2

Derde Helmersstraat 50-2

Helmersbuurt-Oost, Amsterdam

€ 2.550 p.m.
Buurt Helmersbuurt-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Lidl op 114m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Helmersbuurt

Dit appartement aan de Derde Helmersstraat ademt de sfeer van het oude Amsterdam: hoge plafonds, klassieke details en een levendige omgeving. Met 60 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De huurprijs van €2.550 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Helmersbuurt-Oost

De Helmersbuurt-Oost is een bruisende wijk met een mix van cultuur, horeca en rustige plekken. Een bewoner zegt: "Gezellige mooie buurt, met veel te zien en te doen." Een ander noemt het "bovenmodaal en prettig samengesteld". Op basis van twee beoordelingen scoort de buurt een 7,66. De buurt Helmersbuurt-Oost telt veel jonge alleenstaanden en stellen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,7.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Lidl om de hoek of de Jumbo twee straten verder. Ook de Albert Heijn is op loopafstand. Ouders kunnen hun kinderen naar de OBS Leonardo da Vinci brengen, op vijf minuten lopen, of naar de Cornelis Vrijschool. De gemeente Amsterdam biedt daarnaast talloze parken, restaurants en culturele hotspots.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Von Poll Real Estate aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.550 p.m.
Prijs per m²€ 43 p.m.
Woonoppervlakte60m²
Perceeloppervlakte130m²
Bouwjaar1900
BuurtHelmersbuurt-Oost
WijkHelmersbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Derde Helmersstraat 50-2, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.4
Scarlet
28-12-2025
Levendige en Bruisende buurt

Gezellige mooie buurt, met veel te zien en te doen. Cultuur bezichtigingen in de vele musea tot parken, met veel gezelligheid van winkels, café en restaurants. Het is een levendige buurt, maar ook genoeg rust te vinden als je daar behoefte aan hebt. Openbaar vervoer is overal beschikbaar, dus met gemak reizen naar een andere buurt.

7.9
Martijn
17-09-2025
Bovenmodaal en prettig samengesteld

Iedereen js erg op zichzelf, weinig contact met buurtbewoners. Vind ik zelf niet heel erg. Veel supermarkten, winkels en cafés. Erg goed te bereiken via het ov waar ik erg vaak gebruik van maak.

Buurt statistieken

Gegevens uit Helmersbuurt-Oost

Inwoners2.640
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Helmersbuurt-Oost

Woningvoorraad1.413
Gem. WOZ-waarde€ 763.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen62%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Lidl
Tweede Helmersstraat 29
114m
Jumbo
Eerste Constantijn Huygensstraat 55H
151m
Albert Heijn
Overtoom 116H
250m

Scholen

219 binnen 5 km

Huygens College
Voortgezet onderwijs · 401 leerlingen
224m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
326m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
620m

Veelgestelde vragen

Over Derde Helmersstraat 50-2, Amsterdam

Is €2.550 een realistische huurprijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €2.550 ligt onder het buurtgemiddelde van €2.830 voor huurwoningen in de Helmersbuurt-Oost. De mediaanprijs in de buurt is €2.525, dus deze woning zit daar dichtbij. Met 60 m² en een prijs per m² van €42,50 is het marktconform geprijsd.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verhuurd?

Woningen in de Helmersbuurt-Oost worden gemiddeld in 13 dagen verhuurd. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat er vraag is naar huurwoningen in deze populaire Amsterdamse buurt.

Wat voor type huishoudens wonen er in de Helmersbuurt-Oost?

De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (850 van de 1.413 huishoudens) en relatief weinig gezinnen met kinderen (280). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (1.200 inwoners), wat past bij een levendige stadswijk.

Zijn er goede voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, waaronder Lidl (114 m), Jumbo (151 m) en Albert Heijn (250 m). Ook scholen zoals OBS Leonardo da Vinci (326 m) en Huygens College (224 m) zijn dichtbij. Daarnaast zijn er parken, restaurants en een bibliotheek in de buurt.

Hoe is het openbaar vervoer in de Helmersbuurt-Oost?

Het openbaar vervoer is goed bereikbaar, zoals bewoners aangeven. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 3,2 km afstand, maar tram- en bushaltes zijn in de buurt. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (10.515), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.

Wat is de sfeer in de Helmersbuurt-Oost?

Bewoners beschrijven de buurt als levendig en bruisend, met veel winkels, cafés en restaurants. Tegelijkertijd is er ook rust te vinden. Een bewoner zegt: "Het is een levendige buurt, maar ook genoeg rust te vinden." Een ander merkt op dat mensen "erg op zichzelf" zijn, wat voor sommigen prettig is.