Appartement te koop: Dorpsstraat 111, Bunschoten-Spakenburg
Onder optie
KopenBunschotenAppartementenDorpsstraat 111

Dorpsstraat 111

Bunschoten, Bunschoten

€ 1.150.000
Buurt Bunschoten, Bunschoten-SpakenburgBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AI-samenvatting

Een appartement met een bijzonder verhaal

Dit appartement aan de Dorpsstraat 111 in Bunschoten-Spakenburg is een unieke vondst. Het pand dateert uit 1700 en heeft een energielabel A+++, wat bijzonder is voor zo'n oud huis. Met 48 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in het hart van het dorp maakt het aantrekkelijk. De vraagprijs van €1.150.000 is aan de hoge kant, zeker vergeleken met andere appartementen in Bunschoten.

De buurt Bunschoten

De buurt Bunschoten is een dorpse omgeving met ruim 3.200 inwoners. Het is een gemengde buurt: veel gezinnen, maar ook een aanzienlijk aantal ouderen. De woningvoorraad bestaat voor 84% uit eengezinswoningen, dus appartementen zijn hier schaars. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een rustige, stabiele wijk zien.

Leven in de straat

De Dorpsstraat is de centrale straat van Bunschoten. 's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn, die twee straten verder ligt. Voor de kinderen zijn er basisscholen om de hoek: CBS Het Sterrenlicht op 2 minuten lopen en GBS Calvijnschool op 3 minuten. Het Oostwende College voor voortgezet onderwijs zit ook in de buurt. De gemeente Bunschoten biedt verder een dorps karakter met alle dagelijkse voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van der Waaij Makelaars en Rentmeesters op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 23.958
Woonoppervlakte48m²
Perceeloppervlakte170m²
Bouwjaar1700
EnergielabelA+++
BuurtBunschoten
WijkWijk 00
GemeenteBunschoten

Locatie

Dorpsstraat 111, Bunschoten-Spakenburg

Buurt statistieken

Gegevens uit Bunschoten

Inwoners3.265
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Bunschoten

Woningvoorraad1.263
Gem. WOZ-waarde€ 416.000
Koopwoningen71%
Huurwoningen29%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Albert Heijn
Anthon van der Horstlaan 2
674m
Albert Heijn
Tuinfluiter 1
727m
Jumbo
de Ziel 45-51
1084m

Scholen

14 binnen 5 km

CBS Het Sterrenlicht
Basisonderwijs · 332 leerlingen
216m
GBS Calvijnschool
Basisonderwijs · 200 leerlingen
268m
Oostwende College vmbo havo vwo
Voortgezet onderwijs · 426 leerlingen
326m

Veelgestelde vragen

Over Dorpsstraat 111, Bunschoten-Spakenburg

Welk energielabel heeft Dorpsstraat 111?

De woning aan Dorpsstraat 111 in Bunschoten-Spakenburg heeft energielabel A+++.

Is de prijs van €1.150.000 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €657.125. Het appartement is met 48 m² veel kleiner dan het gemiddelde van 144 m² in de buurt. De hoge prijs wordt mogelijk verklaard door het unieke karakter: een monumentaal pand uit 1700 met een zeer zuinig energielabel A+++. Of de prijs reëel is, hangt af van hoe je deze bijzondere combinatie waardeert.

Hoe kan een huis uit 1700 energielabel A+++ hebben?

Dat is opvallend, maar mogelijk door een grondige renovatie met moderne isolatie, warmtepomp en zonnepanelen. Het energielabel zegt niets over de ouderdom van het pand, maar over de huidige energieprestatie. Een A+++ label betekent dat de woning zeer zuinig is, wat gunstig is voor de stookkosten.

Wat is er te doen in de buurt van de Dorpsstraat?

De Dorpsstraat ligt in het centrum van Bunschoten. Binnen loopafstand vind je supermarkten zoals Albert Heijn (674 m) en Jumbo (1,1 km). Er zijn meerdere basisscholen en een middelbare school op loopafstand. Het treinstation is 8,5 km verderop, dus je bent aangewezen op de auto of bus voor verder reizen.

Zijn er veel koopappartementen in Bunschoten?

Nee, appartementen zijn schaars in Bunschoten. De buurt bestaat voor 84% uit eengezinswoningen. Op dit moment staan er 12 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan een deel appartementen. De gemiddelde vraagprijs per m² is €4.498, maar dit appartement wijkt daar met €23.958 per m² sterk van af.

Hoe veilig is de buurt Bunschoten?

In de buurt zijn 107 misdrijven geregistreerd, maar zonder context is dat lastig te duiden. Het aantal inwoners is 3.265, dus het aantal misdrijven per inwoner is relatief laag. De buurt oogt rustig en dorps, met veel gezinnen en ouderen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 106 dagen. Dat is iets meer dan drie maanden. Of dit appartement snel verkocht wordt, hangt af van de vraag naar dit specifieke type woning. De hoge prijs kan de verkooptijd verlengen.

Van der Waaij Makelaars en Rentmeesters
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
Van der Waaij Makelaars en Rentmeesters
waaijmakelaars.nl
Bekijk
Van der Waaij Makelaars en Rentmeesters
funda.nl
Bekijk