Appartement te koop: Faberstraat 22, Enschede
KopenEnschedeAppartementenFaberstraat 22

Faberstraat 22

Ribbelt-Ribbelerbrink, Enschede

€ 319.000
Buurt Ribbelt-Ribbelerbrink, EnschedeBekijk buurt
Jumbo op 302m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Enschede

Dit appartement aan de Faberstraat 22 ademt de sfeer van een vooroorlogse buurt. Met 67 vierkante meter woonoppervlak en een energielabel F is het een woning met potentie. De vraagprijs van €319.000 is marktconform voor appartementen in Enschede.

Buurt Ribbelt-Ribbelerbrink

De buurt Ribbelt-Ribbelerbrink is een geliefde woonwijk. Een bewoner die er al 53 jaar woont, zegt: 'Heel fijn wonen in deze buurt.' De buurt telt 1.890 inwoners, met een mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen. Het is een zeer stedelijk gebied met veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Jumbo of Aldi, beide om de hoek. Voor de kinderen is Openbare Basisschool La Res twee straten verder, en het Tienercollege Florès op loopafstand. Ook een park of plantsoen vind je naast de deur.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Euverman & Nuyts Makelaars Enschede aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 319.000
Prijs per m²€ 4.761
Woonoppervlakte67m²
Perceeloppervlakte133m²
Bouwjaar1933
EnergielabelF
BuurtRibbelt-Ribbelerbrink
WijkRibbelt - Stokhorst
GemeenteEnschede

Locatie

Faberstraat 22, Enschede

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.1
Ha nny
13-12-2025
Gezellige Buurt ik woon hier in de buurt al 53 jaar en in dit huis 36 jaar en het bevalt mij goed ik als oud Amsterdamse op gegroeid in de Jordaan heb het hier uitstekend naar m,n zin wil hier niet meer weg overal best dichtbij fijne buren tja wat wil ,n Mens nog meer he niks toch

Heel fijn wonen in deze buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Ribbelt-Ribbelerbrink

Inwoners1.890
Mannen50%
Vrouwen49%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Jumbo
Lage Bothofstraat 161
302m
Aldi
Lage Bothofstraat 181
302m
Jumbo
Magnoliastraat 100
760m

Scholen

75 binnen 5 km

Openbare Basisschool La Res
Basisonderwijs · 391 leerlingen
280m
Tienercollege Florès
Voortgezet onderwijs · 86 leerlingen
438m
Christelijke basisschool De Fontein
Basisonderwijs · 90 leerlingen
438m

Veelgestelde vragen

Over Faberstraat 22, Enschede

Welk energielabel heeft Faberstraat 22?

De woning aan Faberstraat 22 in Enschede heeft energielabel F.

Is €319.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €319.000 is marktconform voor een appartement van 67 m² in Enschede. Het energielabel F kan invloed hebben op de maandlasten, maar de exacte stookkosten hangen af van je gebruik. Vergelijk met andere appartementen in de buurt om te zien of de prijs past bij wat je zoekt.

Hoe is de buurt Ribbelt-Ribbelerbrink om in te wonen?

De buurt wordt zeer gewaardeerd door bewoners. Een bewoner die er al 53 jaar woont, noemt het 'heel fijn wonen'. Het is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen dichtbij, zoals supermarkten, scholen en een park. De mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen zorgt voor een gevarieerde sfeer.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het treinstation ligt op 2,1 kilometer afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. De buurt is verder goed bereikbaar met de auto en heeft voldoende parkeergelegenheid.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Openbare Basisschool La Res ligt op 280 meter, Christelijke basisschool De Fontein op 438 meter, en het Tienercollege Florès op 438 meter. Ook zijn er andere basisscholen en voortgezet onderwijs in de omgeving.

Wat betekent energielabel F voor de stookkosten?

Energielabel F geeft aan dat de woning minder zuinig is. Dat betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met een beter label. Het is goed om rekening te houden met mogelijke investeringen in isolatie of verwarming om de energierekening te verlagen.

Hoeveel supermarkten zijn er in de buurt?

Binnen 5 kilometer zijn er 36 supermarkten. De dichtstbijzijnde zijn Jumbo en Aldi, beide op 302 meter afstand. Ook Lidl en Ekoplaza zijn op loopafstand, dus dagelijkse boodschappen zijn makkelijk te doen.