Appartement te koop: Frankenslag 308, 'S-Gravenhage
KopenDen HaagAppartementenFrankenslag 308

Frankenslag 308

Statenkwartier, Den Haag

€ 989.000
Buurt Statenkwartier, 'S-GravenhageBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 180m²
16% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 269m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in het Statenkwartier

Dit royale appartement aan de Frankenslag ademt de sfeer van het oude Den Haag. Met 180 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1912 vind je hier hoge plafonds, ruime kamers en authentieke details. De woning heeft energielabel C, wat voor een huis van deze leeftijd redelijk is. De vraagprijs van €989.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan grote appartementen in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor een appartementen in Den Haag ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk ruim exemplaar.

De buurt Statenkwartier is geliefd

Het Statenkwartier wordt door bewoners omschreven als een 'fantastisch mooie buurt' en een 'levendige buurt waar mensen wonen die vele talen spreken'. Op basis van twee beoordelingen krijgt de buurt een 8,07. Een bewoner zegt: 'Mooie en echt oude huizen geven het een statig karakter en het geeft sfeer. De straten zijn lang en wijds opgezet met veel bomen.' De buurt telt ruim 10.000 inwoners, met een mix van gezinnen, stellen en alleenstaanden. De meeste woningen zijn voor de oorlog gebouwd, wat het karakter bepaalt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn, of iets verder naar de Jumbo. Ook zijn er basisscholen en middelbare scholen in de buurt, zoals De Parachute en het Sint-Maartenscollege, op loopafstand. De gemeente Den Haag biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot parken. Het strand en het centrum zijn met tram of bus goed bereikbaar.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Korff de Gidts NVM Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 989.000
Prijs per m²€ 5.494
Woonoppervlakte180m²
Perceeloppervlakte173m²
Bouwjaar1912
EnergielabelC
BuurtStatenkwartier
WijkGeuzen- en Statenkwartier
GemeenteDen Haag

Locatie

Frankenslag 308, 'S-Gravenhage

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

7.9
Nout
15-05-2025
Mooi coherent deel van Den Haag

Het is een fantastisch mooie buurt

8.3
Max
09-01-2025
Bruisend wonen in Statenkwartier

Het Statenkwartier is een levendige buurt waar mensen wonen die vele talen spreken. Daardoor is het een zeer diverse groep mensen die er woont. Natuur is dichtbij in de vorm van Parken en Bos. Mooie en echt oude huizen geven het een statig karakter en het geeft sfeer. De straten zijn lang en wijds opgezet met veel bomen. Ik voel me er erg veilig en de grote winkelstraat van de Fred zo dichtbij is perfect! Er wordt ook veel georganiseerd voor buurtbewoners, zowel jong als oud. De straten zijn over het algemeen vrij schoon, soms wat zwerfafval maar niet veel. Ook zijn er veel basisscholen en Middelbare scholen in de buurt. De bereikbaarheid is uitstekend met de tram en bus die zeer frequent rijden en tot laat 's avonds nog uit het centrum of van het strand rijden, heel fijn! Je kan prima zonder auto in deze buurt als stel van 2 personen zonder kinderen. Enig verbeterpunt, meer ruimte is er nodig voor alle fietsen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Statenkwartier

Inwoners10.475
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Statenkwartier

Woningvoorraad5.166
Gem. WOZ-waarde€ 675.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen40%

Supermarkten

62 binnen 5 km

Albert Heijn
Willem de Zwijgerlaan 51
269m
Albert Heijn
Frederik Hendriklaan 80
291m
Jumbo
Van Bergenstraat 7
505m

Veelgestelde vragen

Over Frankenslag 308, 'S-Gravenhage

Welk energielabel heeft Frankenslag 308?

De woning aan Frankenslag 308 in 'S-Gravenhage heeft energielabel C.

Is €989.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €989.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€722.707) en ook boven de mediaan (€724.250). Maar met 180 m² is dit een groot appartement; de gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.715, wat neerkomt op ruim €1.028.000 voor deze oppervlakte. De prijs is dus marktconform voor de grootte en locatie.

Hoe is de buurt Statenkwartier om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,07 en noemen het 'fantastisch mooi' en 'levendig'. De straten zijn ruim opgezet met veel bomen, en er is een mix van culturen. De winkelstraat de Frederik Hendriklaan is dichtbij, net als parken. Het is een veilige, schone buurt met veel voorzieningen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk voor een woning uit 1912. Het betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet zo efficiënt als nieuwbouw. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij label A, maar lager dan bij label G.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse basisscholen en middelbare scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is De Parachute (op 5,3 km, maar in de buurt zijn er meer). Ook het Sint-Maartenscollege en Gymnasium Novum zijn bereikbaar.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,7 km afstand. Maar tram- en bushaltes zijn dichtbij, met frequente verbindingen naar het centrum en het strand. De buurt is goed bereikbaar zonder auto.

Wat voor type woningen staan er in de buurt?

Het Statenkwartier bestaat voornamelijk uit vooroorlogse woningen (93% van de woningen is gebouwd voor 1945). Er zijn veel appartementen en herenhuizen. De buurt heeft een statig karakter met oude, sfeervolle panden.

Korff de Gidts NVM Makelaardij