Appartement te koop: Griegplein 80, Schiedam
Verkocht onder voorbehoud
KopenSchiedamAppartementenGriegplein 80

Griegplein 80

Van Beethovenbuurt, Schiedam

€ 290.000
Buurt Van Beethovenbuurt, SchiedamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Aldi op 279m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Van Beethovenbuurt

Dit appartement aan het Griegplein 80 in Schiedam ademt de sfeer van de jaren zeventig: royale kamers, een flinke woonkamer en een balkon waar je de dag kunt beginnen. Met 95 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. De vraagprijs van 290.000 euro is marktconform, want de gemiddelde verkoopprijs in de Van Beethovenbuurt ligt rond de 301.000 euro. Benieuwd naar andere appartementen in Schiedam?

De buurt: Van Beethovenbuurt

De Van Beethovenbuurt is een rustige woonwijk met veel groen en parkeerplekken. Het is een buurt waar veel ouderen wonen, maar ook jonge stellen en gezinnen vinden er hun plek. De sfeer is gemoedelijk, met een mix van koop- en huurwoningen. De buurt Van Beethovenbuurt heeft een stedelijkheidsgraad van 1, wat betekent dat het zeer stedelijk is, maar de aanwezigheid van parken en plantsoenen zorgt voor een groene uitstraling.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Aldi, die om de hoek zit, of loop je twee straten verder naar de Dirk voor de wekelijkse boodschappen. Voor de kinderen is basisschool El Furkan op loopafstand, en ook Basisschool Loep is vlakbij. De middelbare scholen De Mavo Vos en De Internationale Vos liggen op tien minuten lopen. De gemeente Schiedam biedt verder voldoende voorzieningen, van restaurants tot een bibliotheek.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Atta Makelaars en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt28 januari 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 290.000
Prijs per m²€ 3.053
Woonoppervlakte95m²
Perceeloppervlakte3940m²
Bouwjaar1970
EnergielabelB
BuurtVan Beethovenbuurt
WijkGroenoord
GemeenteSchiedam

Locatie

Griegplein 80, Schiedam

Buurt statistieken

Gegevens uit Van Beethovenbuurt

Inwoners1.555
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Van Beethovenbuurt

Woningvoorraad920
Gem. WOZ-waarde€ 227.000
Koopwoningen46%
Huurwoningen54%

Supermarkten

34 binnen 5 km

Aldi
Borodinlaan 74
279m
Dirk
Laan van Bol'es 13
547m
Lidl
Hof van Spaland 68
650m

Scholen

72 binnen 5 km

El Furkan Basisschool
Basisonderwijs · 379 leerlingen
298m
Basisschool Loep
Basisonderwijs · 195 leerlingen
330m
De Mavo Vos
Voortgezet onderwijs · 348 leerlingen
534m

Veelgestelde vragen

Over Griegplein 80, Schiedam

Welk energielabel heeft Griegplein 80?

De woning aan Griegplein 80 in Schiedam heeft energielabel B.

Is de vraagprijs van €290.000 reëel voor deze buurt?

Ja, de vraagprijs is marktconform. In de Van Beethovenbuurt ligt de gemiddelde verkoopprijs van appartementen rond de €301.000, en de mediaanprijs is €300.000. Met 95 m² en energielabel B is dit appartement goed geprijsd ten opzichte van andere koopwoningen in de buurt.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,1 kilometer afstand, dus voor de trein ben je aangewezen op een bus of fiets. De buurt is zeer stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat er voldoende bushaltes in de buurt zijn, al worden specifieke lijnen niet genoemd.

Wat voor onderhoud kun je verwachten bij een appartement uit 1970?

Het energielabel B is redelijk zuinig, maar isolatie kan mogelijk verbeterd worden. Vraag bij bezichtiging naar de VvE-onderhoudsreserve en meerjarenonderhoudsplan.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Van Beethovenbuurt?

Op dit moment staan er 8 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde verkooptijd is 67 dagen, wat aangeeft dat de woningen redelijk vlot worden verkocht. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen.

Hoe veilig is de Van Beethovenbuurt?

In de buurt zijn in de laatste periode 47 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een wijk van deze omvang. De buurt oogt rustig en groen, met veel oudere bewoners die voor sociale controle zorgen.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals El Furkan Basisschool (298 m) en Basisschool Loep (330 m). Voor voortgezet onderwijs kun je terecht bij De Mavo Vos (534 m) en De Internationale Vos (591 m). Ook is er een school voor speciaal basisonderwijs in de buurt.