Appartement te koop: Hoekstraat 36B, Groningen
KopenGroningenAppartementenHoekstraat 36B

Hoekstraat 36B

Binnenstad-Noord, Groningen

€ 299.000
Buurt Binnenstad-Noord, GroningenBekijk buurt
Al 473 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 102 dagen
Albert Heijn op 410m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
50% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

In het hart van de stad

Dit appartement aan de Hoekstraat 36B in Groningen ademt de sfeer van een bruisende binnenstad. Met 59 m² woonoppervlak en energielabel C is het een compacte woning in een karakteristiek pand uit 1929. De vraagprijs van €299.000 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar past bij de centrale ligging. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² voor appartementen in Groningen ligt rond de €6.095.

Binnenstad-Noord

De buurt Binnenstad-Noord is een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van vier beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,4. Een bewoner zegt: "De locatie is perfect, ook mooi huis aan de gracht maar wel duur. Fijn dat ik overal heen kan lopen." Een ander noemt het "een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 15 en 45 jaar.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (410 m) of de Coop (483 m). Voor de kinderen is de St. Michaëlschool (348 m) of de Nassauschool (579 m) dichtbij. Ook het voortgezet onderwijs is binnen tien minuten lopen bereikbaar, zoals het Praedinius Gymnasium (825 m). De gemeente Groningen biedt een uitgebreid aanbod aan culturele voorzieningen, restaurants en parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Schouten + van der Griezen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt25 januari 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 299.000
Prijs per m²€ 5.068
Woonoppervlakte59m²
Perceeloppervlakte94m²
Bouwjaar1929
EnergielabelC
BuurtBinnenstad-Noord
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Hoekstraat 36B, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

7.0
Esther Scheepstra
15-09-2024
goeie locatie wel duur

De locatie is perfect, ook mooi huis aan de geacht maar wel duur. Fijn dat ik overal heen kan lopen

7.0
Esther Scheepstra
30-11--0001
Fijne buurt met veel op loopafstand

Het is fijn dat de binnenstad op loopafstand is en veel supermarkten en cafeetjes in de buurt.

8.0
Lucas
30-11--0001
Fijne buurt

Een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Inwoners4.745
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Woningvoorraad2.436
Gem. WOZ-waarde€ 289.000
Koopwoningen12%
Huurwoningen88%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Albert Heijn
Akerkhof 1
410m
Albert Heijn
Brugstraat 14
419m
Albert Heijn
Oude Ebbingestraat 19
481m

Scholen

80 binnen 5 km

St. Michaëlschool
Basisonderwijs · 209 leerlingen
348m
Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
579m
IKC Borgman Ebbinge
Basisonderwijs · 297 leerlingen
677m

Veelgestelde vragen

Over Hoekstraat 36B, Groningen

Welk energielabel heeft Hoekstraat 36B?

De woning aan Hoekstraat 36B in Groningen heeft energielabel C.

Is €299.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €299.000 is marktconform voor een appartement van 59 m² in de Binnenstad-Noord. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €6.095, wat neerkomt op circa €359.000 voor 59 m². Echter, de gemiddelde oppervlakte van koopwoningen in de buurt is 127 m², dus dit appartement is kleiner dan gemiddeld. De prijs ligt daardoor aan de hoge kant, maar de centrale ligging rechtvaardigt dit.

Hoe is de buurt Binnenstad-Noord om in te wonen?

Bewoners waarderen de buurt met een 7,4. Ze noemen de locatie perfect en vinden het fijn dat de binnenstad op loopafstand is. De buurt is rustig maar centraal, met veel supermarkten en cafeetjes in de buurt. Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement van deze leeftijd (1929). In de buurt heeft 30% van de woningen label A+ en 20% label A, dus label C is iets minder zuinig dan het gemiddelde in de buurt.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: de St. Michaëlschool (348 m), de Nassauschool (579 m) en IKC Borgman Ebbinge (677 m). Voor voortgezet onderwijs zijn het Praedinius Gymnasium (825 m) en het H.N. Werkman Stadslyceum (879 m) dichtbij.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 1.426 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een dichtbevolkt stadscentrum.

Is er een treinstation in de buurt?

Het treinstation ligt op 1,3 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar voor dagelijks woon-werkverkeer.