Appartement te koop: Houtzagersstraat 27, Groningen
KopenGroningenAppartementenHoutzagersstraat 27

Houtzagersstraat 27

Oosterpoort, Groningen

€ 335.000
Buurt Oosterpoort, GroningenBekijk buurt
PLUS op 257m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de levendige Oosterpoort

Dit appartement aan de Houtzagersstraat 27 in Groningen ademt de sfeer van een bruisende stadswijk. Met 81 m² woonoppervlak is het een flink stuk ruimer dan veel andere appartementen in de buurt. Het bouwjaar 1976 en energielabel C geven een solide basis. De vraagprijs van €335.000 is marktconform voor een woning van dit formaat in deze omgeving. Vergelijk het met andere appartementen in Groningen.

Buurt Oosterpoort: sociaal en levendig

De Oosterpoort is een sociale buurt waar jong en oud elkaar ontmoet. Op basis van acht beoordelingen krijgt de buurt een 7,4. Een bewoner zegt: "Het is een sociale buurt van studenten, jongeren, gezinnen en veel alleenstaande mensen. Mensen groeten elkaar makkelijk." Een ander noemt het "een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden, met een bovengemiddeld aantal jongeren. Meer weten? Bekijk de buurt Oosterpoort.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit. Ook Jumbo en Albert Heijn zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar IKC Borgman Oosterpoort, een basisschool op twee minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs is het H.N. Werkman Stadslyceum tien minuten lopen. Het station is op tien minuten lopen, en er zijn genoeg restaurants en cafés in de buurt. De gemeente Groningen biedt een complete stedelijke omgeving.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij van Santen de Hoog aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 335.000
Prijs per m²€ 4.136
Woonoppervlakte81m²
Perceeloppervlakte948m²
Bouwjaar1976
EnergielabelC
BuurtOosterpoort
WijkOud-Zuid
GemeenteGroningen

Locatie

Houtzagersstraat 27, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 8 bewoners

8.3
Nimira Virani
07-10-2025
Levendig en van jong tot oud maakt het een stuk leuker om hier te wonen

Het is een sociale buurt van studenten, jongeren, gezinnen en veel alleenstaande mensen. Mensen groeten elkaar makkelijk. Met de vele kroegen is het levendig, weinig aan de hand. Ik ervaar het als een sociale buurt waar mensen klaar staan voor elkaar en gemakkelijk een praatje maken. Ik voel mij veilig hier in de buurt en heb er ook geen last van om s’avonds een wandeling te maken. Veel winkels , huisartsen, apotheek, supermarkt , kappers en eet mogelijkheden. Ook erg leuk dat er kinderen in de wijk wonen en de buurthuis ook altijd fijn te verblijven met veel activiteiten.

7.3
Myrthe
15-08-2025
Gezellig

Het is een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt. Ik heb me in ieder geval nooit oncomfortabel gevoeld. Overdag en savonds laat niet. Ik ervaar niet veel overlast en verder erg blij met de plek waar ik woon.

8.3
Maria
05-01-2025
Fantastisch n

N ouderwetse gezelligheid n goed contact met de buurtjes

7.4
Lisa
17-12-2024
Top buurt

Woon hier al 4 jaar!! Super fijn.

7.3
Sjoerd de Boer
28-11-2024
Dwars

plezierig.

7.9
Lisa van der Zee
18-09-2024
Fijn

Oosterpoort is een fijn wijkje, de laatste tijd spoken er soms wel wat rare luitjes rond, maar niks om je zorgen over te maken. T is in verhouding ver van de stad af en we zitten een beetje in ons eigen dorp in Groningen. Maar dan heb je toch in 5 min in t centrum joh.

Buurt statistieken

Gegevens uit Oosterpoort

Inwoners5.125
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Oosterpoort

Woningvoorraad2.933
Gem. WOZ-waarde€ 277.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

51 binnen 5 km

PLUS
Meeuwerderweg 96-98
257m
Jumbo
Oosterstraat 58
549m
Albert Heijn
Gedempte Zuiderdiep 14
557m

Scholen

78 binnen 5 km

IKC Borgman Oosterpoort
Basisonderwijs · 234 leerlingen
144m
School voor Speciaal Basisonderwijs Dr Bekenkamp
Speciaal onderwijs · 102 leerlingen
467m
H.N. Werkman Stadslyceum voor havo, atheneum en lyceum
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
821m

Veelgestelde vragen

Over Houtzagersstraat 27, Groningen

Welk energielabel heeft Houtzagersstraat 27?

De woning aan Houtzagersstraat 27 in Groningen heeft energielabel C.

Is €335.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €335.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in de buurt (€308.000) en de mediaan (€300.000). Wel is dit appartement met 81 m² een stuk groter dan het buurtgemiddelde van 62 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.508, wat voor dit appartement neerkomt op €4.136 per m². Dat is relatief gunstig. De prijs lijkt marktconform voor de extra ruimte.

Hoe is de sfeer in de Oosterpoort?

De Oosterpoort wordt omschreven als een sociale en levendige buurt. Bewoners waarderen het contact met buren en de mix van studenten, gezinnen en alleenstaanden. De vele kroegen en winkels zorgen voor reuring, maar het wordt als veilig ervaren. Er is een buurthuis met activiteiten en kinderen spelen op straat.

Welke supermarkten zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je de PLUS (257 m), Jumbo (549 m) en Albert Heijn (557 m). Ook Ekoplaza en AH to go zijn binnen een kilometer bereikbaar. Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Zijn er goede scholen in de omgeving?

Ja, er zijn meerdere basisscholen en middelbare scholen op loopafstand. IKC Borgman Oosterpoort (basisonderwijs) zit op 144 m. Voor voortgezet onderwijs zijn het H.N. Werkman Stadslyceum (821 m) en Praedinius Gymnasium (949 m) goede opties.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee ben je snel in het centrum van Groningen of verder weg. Ook bushaltes zijn in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1976. Je kunt redelijke stookkosten verwachten, maar het is niet extreem zuinig of onzuinig. In de buurt heeft 44,4% van de koopwoningen label A+ of beter, dus er zijn zuinigere opties, maar label C is nog steeds acceptabel.