Appartement te koop: Kerkstraat 12, Katwijk (Zh)
Verkocht onder voorbehoud
KopenKatwijkAppartementenKerkstraat 12

Kerkstraat 12

Dorp, Katwijk

€ 369.000
Buurt Dorp, Katwijk (Zh)Bekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Coop op 114m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in het oude Dorp

Dit appartement aan de Kerkstraat 12 in Katwijk ademt historie. Het bouwjaar 1895 geeft de woning een eigen verhaal, al betekent energielabel G wel dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met 69 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in het centrum van het dorp maakt veel goed. De vraagprijs van €369.000 is aan de hoge kant vergeleken met de gemiddelde prijs van appartementen in Katwijk, maar dat is niet ongewoon voor een woning met dit karakter.

De buurt Dorp: levendig en gemêleerd

De buurt Dorp is een mix van oud en nieuw, met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 6,3. Een bewoner noemt het "een puinhoop" en "onveilig de hele dag geblaf van honden", terwijl een ander het "gezellig en onvoorspelbaar" vindt: "Elke paar maanden gebeurd er weer iets heftigs. Er word veel drugs gebruikt in de buurt, vooral door jongeren." De buurt telt veel gezinnen en ouderen, met een doorsnee inkomen.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Coop, die naast de deur zit. Ook de Lidl en Albert Heijn zijn om de hoek. Voor schoolgaande kinderen is de Julianaschool Rijnsburg twee straten verder, en de PC Oranje Nassauschool op tien minuten lopen. De gemeente Katwijk biedt verder een ruim aanbod aan scholen en voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Potters & Vooijs Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 369.000
Prijs per m²€ 5.348
Woonoppervlakte69m²
Perceeloppervlakte80m²
Bouwjaar1895
EnergielabelG
BuurtDorp
WijkKatwijk aan den Rijn
GemeenteKatwijk

Locatie

Kerkstraat 12, Katwijk (Zh)

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

5.0
chris
15-10-2025
een puinhoop

onveilig de hele dag geblaf van honden

7.6
Robert Dijkdrent
04-09-2024
Gezellig en onvoorspelbaar

Elke paar maanden gebeurd er weer iets heftigs. Er word veel drugs gebruikt in de buurt, vooral door jongeren.

Buurt statistieken

Gegevens uit Dorp

Inwoners2.795
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Dorp

Woningvoorraad1.133
Gem. WOZ-waarde€ 489.000
Koopwoningen75%
Huurwoningen25%

Supermarkten

21 binnen 5 km

Coop
Rijnstraat 78
114m
Lidl
Bosplein 4-5
844m
Albert Heijn
Zeilmakerstraat 2
863m

Scholen

37 binnen 5 km

Julianaschool Rijnsburg
Basisonderwijs · 205 leerlingen
785m
Teylingen College voor Gymnasium Atheneum Havo Mavo Vbo Lwoo
Voortgezet onderwijs · 104 leerlingen
904m
PC Oranje Nassauschool
Basisonderwijs · 187 leerlingen
1006m

Veelgestelde vragen

Over Kerkstraat 12, Katwijk (Zh)

Welk energielabel heeft Kerkstraat 12?

De woning aan Kerkstraat 12 in Katwijk (Zh) heeft energielabel G.

Is €369.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €369.000 is aan de hoge kant voor een appartement van 69 m² in Katwijk. In de buurt Dorp is de gemiddelde verkoopprijs van woningen €703.545, maar dat betreft vooral eengezinswoningen. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €6.298, wat voor dit appartement neerkomt op €5.348 per m². Dat is lager dan het buurtgemiddelde, maar het energielabel G en het bouwjaar 1895 kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Wat betekent energielabel G voor de maandlasten?

Energielabel G is het slechtste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A of A+, dus dit appartement springt er negatief uit.

Hoe veilig is de buurt Dorp?

Uit buurtreviews blijkt dat bewoners de veiligheid wisselend ervaren. Een bewoner noemt de buurt "onveilig" vanwege "de hele dag geblaf van honden", terwijl een ander aangeeft dat er "veel drugs gebruikt wordt, vooral door jongeren". Het aantal misdrijven in de buurt is 77, maar zonder context is dat lastig te duiden. Het is aan te raden zelf een keer door de buurt te lopen op verschillende tijdstippen.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt Dorp heeft veel voorzieningen op loopafstand. De dichtstbijzijnde supermarkt (Coop) zit op 114 meter, en ook Lidl, Albert Heijn en Dirk zijn binnen een kilometer te vinden. Basisscholen zoals de Julianaschool Rijnsburg en de PC Oranje Nassauschool zijn op loopafstand. Ook een park of plantsoen is op 300 meter afstand.

Hoe oud is het appartement en wat betekent dat voor onderhoud?

Het appartement is gebouwd in 1895, wat betekent dat het meer dan 125 jaar oud is. Oude woningen hebben vaak karakteristieke elementen, maar kunnen ook verborgen gebreken hebben zoals vochtproblemen of verouderde installaties. Vraag bij de makelaar naar de staat van het onderhoud en of er recentelijk renovaties zijn uitgevoerd.