Appartement te koop: Korte Haven 127B, Schiedam
Onder bod
KopenSchiedamAppartementenKorte Haven 127B

Korte Haven 127B

Walvisbuurt, Schiedam

€ 410.000
Buurt Walvisbuurt, SchiedamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Albert Heijn op 414m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Walvisbuurt

Dit appartement aan de Korte Haven in Schiedam ademt de sfeer van een 19e-eeuws pand, met een royale 114 m² woonoppervlak. Het energielabel D is gebruikelijk voor een woning uit 1877. Met een vraagprijs van €410.000 is dit een marktconform aanbod, zeker in vergelijking met andere appartementen in Schiedam.

De Walvisbuurt: centraal en stedelijk

De buurt Walvisbuurt is een zeer stedelijke wijk met een hoge dichtheid aan voorzieningen. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945, wat het historische karakter verklaart. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een gemengde bevolking zien: veel eenpersoonshuishoudens en een aanzienlijk aandeel 45-plussers.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn op 414 meter, of naar Dirk, Lidl of PLUS, allemaal op loopafstand. Kinderen kunnen naar IKC Blink (420 m) of IBS Ababil (526 m) voor basisonderwijs, en het ProNovaCollege (544 m) voor voortgezet onderwijs. De gemeente Schiedam biedt een compacte, stedelijke leefomgeving.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ooms Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 juni 2025
StatusOnder bod
Prijs€ 410.000
Prijs per m²€ 3.596
Woonoppervlakte114m²
Perceeloppervlakte716m²
Bouwjaar1877
EnergielabelD
BuurtWalvisbuurt
WijkCentrum
GemeenteSchiedam

Locatie

Korte Haven 127B, Schiedam

Buurt statistieken

Gegevens uit Walvisbuurt

Inwoners770
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Walvisbuurt

Woningvoorraad476
Gem. WOZ-waarde€ 337.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen39%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Albert Heijn
Lange Kerkstraat 34
414m
Dirk
Broersveld 68
492m
Lidl
Mgr. Nolenslaan 600-610
544m

Scholen

115 binnen 5 km

IKC Blink
Basisonderwijs · 123 leerlingen
420m
IBS Ababil
Basisonderwijs · 589 leerlingen
526m
ProNovaCollege
Voortgezet onderwijs · 311 leerlingen
544m

Veelgestelde vragen

Over Korte Haven 127B, Schiedam

Welk energielabel heeft Korte Haven 127B?

De woning aan Korte Haven 127B in Schiedam heeft energielabel D.

Is €410.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €410.000 ligt iets onder de mediaanprijs van €425.000 voor koopwoningen in de Walvisbuurt. De gemiddelde prijs per m² is €3.779, wat bij 114 m² neerkomt op circa €430.000. Gezien de staat en het energielabel D is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Walvisbuurt om in te wonen?

De Walvisbuurt is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens en ouderen. Het is een levendige wijk met een historisch karakter, maar ook met een relatief hoog aantal misdrijven (130).

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1877. In de buurt heeft 66,7% van de woningen label D of lager. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een modernere woning.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Albert Heijn (414 m), Dirk (492 m) en Lidl (544 m). Ook zijn er basisscholen zoals IKC Blink (420 m) en IBS Ababil (526 m), en het ProNovaCollege voor voortgezet onderwijs (544 m).

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,5 km afstand, ongeveer 18 minuten lopen. Dat is redelijk, maar niet direct om de hoek.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Walvisbuurt stonden verkochte woningen gemiddeld 96 dagen te koop. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar de markt is rustig met slechts 3 beschikbare koopwoningen op dit moment.

Ooms Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen