Appartement te huur: Krommerijn 7, Utrecht
HurenUtrechtAppartementenKrommerijn 7

Krommerijn 7

Watervogelbuurt, Utrecht

€ 1.950 p.m.
Buurt Watervogelbuurt, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 164m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
46% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan de Krommerijn in Utrecht

Dit appartement aan de Krommerijn ligt in een rustige straat langs het water. De woning uit 1988 is 70 m² groot en heeft energielabel A, wat zorgt voor lage stookkosten. Met een huurprijs van €1.950 per maand is dit aanbod aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €1.528. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht.

Watervogelbuurt

De Watervogelbuurt is een groene, rustige wijk in Utrecht-Oost, vlakbij het park en de Kromme Rijn. Een bewoner zegt: "Het is een goede buurt maar veel kan ook beter qua hoe schoon, parkeerplaats, de veiligheid." Een ander noemt het "een mooie omgeving met weinig sociale cohesie" maar waardeert de winkels, scholen en het park op loopafstand. De buurt telt 2.300 inwoners, vooral alleenstaanden en jonge stellen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6. Meer over de buurt Watervogelbuurt.

Leven in de straat

Om de hoek vind je Jumbo (twee straten verder) en Coop en Albert Heijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Agatha Snellenschool (vijf minuten lopen) en KBS Stepping Stones. Het Utrechts Stedelijk Gymnasium is tien minuten lopen. Het treinstation is om de hoek, en bushaltes zijn ook dichtbij. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder 365 Makelaardij en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.950 p.m.
Prijs per m²€ 28 p.m.
Woonoppervlakte70m²
Perceeloppervlakte211m²
Bouwjaar1988
EnergielabelA
BuurtWatervogelbuurt
WijkOost
GemeenteUtrecht

Locatie

Krommerijn 7, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

6.4
Gely
19-01-2026
Goed

Het is een goede buurt maar veel kan ook beter kwa hoe schoon ,parkeerplaats ,de veiligheid

7.1
Tilly Prinsen
08-05-2025
Woon in een mooie omgeving Met weinig sociale cohesie

Ikwam 15 jaar geleden wonen in deze buurt met twee kinderen van respectivelijk 12 en 10 jaar oud. Nodigde de buren uit voor kennismaking en is niet verder gekomen dan een kaart met kerst en elkaar gedag zeggen. Was druk met the kids en werkzaamheden, studie ed. Had toenertijd ook niet veel behoefte en ieder deed zijn ding. Winkels en eetgelegenheden op loopafstand, evenzo bus en treinverbinding. Riviertje de krommerijn stroomt voir mijn huis langs. Veel pleziervaart en joggers die naar Amelisweerd heen en weer gaan. Parkje vlakbij waar ik heerlijk kan wandelen. Basischolen dichtbij en voel me veilig. De woning is an sich goed en kan beter geïsoleerd en een wc boven. De buurt zou meer voor elkaar kunnen betekenen in samen doen en ieder naar zijn mogelijkheden. Elkaar kunnen helpen indien nodig een oogje in het zeil houden. Wonen in het onderste gedeelte veel ouder en boven de onderste huizen nog een appartement Hier wonen vooral alleenstaanden of gezin met jonge kinderen. Ik zou het fijn vinden elkaar te leren kennen en de vraag: hoe doe ik het?

Buurt statistieken

Gegevens uit Watervogelbuurt

Inwoners2.300
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Watervogelbuurt

Woningvoorraad1.171
Gem. WOZ-waarde€ 433.000
Koopwoningen44%
Huurwoningen56%

Supermarkten

68 binnen 5 km

Jumbo
Twijnstraat 46
164m
Coop
Westerkade 38
307m
Albert Heijn
Twijnstraat 8
327m

Scholen

129 binnen 5 km

Agatha Snellenschool
Basisonderwijs · 196 leerlingen
246m
Utrechts Stedelijk Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 1173 leerlingen
555m
Kromme Rijn College
Speciaal onderwijs · 279 leerlingen
621m

Veelgestelde vragen

Over Krommerijn 7, Utrecht

Welk energielabel heeft Krommerijn 7?

De woning aan Krommerijn 7 in Utrecht heeft energielabel A.

Is €1.950 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

Met 70 m² en energielabel A is de prijs aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €1.528. De gemiddelde huurprijs per m² in de buurt is €24,30, terwijl deze woning uitkomt op €27,86 per m². Het energielabel A en de goede isolatie kunnen de hogere huur deels rechtvaardigen.

Hoe is de buurt Watervogelbuurt om in te wonen?

De Watervogelbuurt is een rustige, groene wijk met veel water en parken. Bewoners waarderen de voorzieningen op loopafstand, maar sommigen noemen de sociale cohesie beperkt. De buurt heeft veel alleenstaanden en jonge stellen, en de veiligheid wordt wisselend ervaren.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Agatha Snellenschool (246 m) en KBS Stepping Stones (700 m). Voor voortgezet onderwijs is het Utrechts Stedelijk Gymnasium op 555 m afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation is op 400 meter afstand, dus ongeveer vijf minuten lopen. Ook bushaltes zijn dichtbij.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt relatief lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De buurt heeft parkeerplaatsen, maar een bewoner merkt op dat parkeren beter kan. Het is aan te raden om de specifieke parkeersituatie bij de makelaar te checken.

365 Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
365 Makelaardij
365makelaardij.nl
Bekijk
365 Makelaardij
pararius.nl
Bekijk