Appartement te huur: Lindenhof 5, Schiedam
Onder optie
HurenSchiedamAppartementenLindenhof 5

Lindenhof 5

Binnenstad, Schiedam

€ 1.450 p.m.
Buurt Binnenstad, SchiedamBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Ruim woonoppervlak van 120m²
22% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 151m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een appartement met historie in hartje Schiedam

Dit appartement aan de Lindenhof 5 ademt geschiedenis: het pand stamt uit 1782 en ligt in de oude binnenstad van Schiedam. Met 120 m² woonoppervlak is het ruim, en de huur van €1.450 is opvallend scherp vergeleken met andere appartementen in Schiedam.

De buurt Binnenstad: levendig en gemêleerd

De Binnenstad is de historische kern van Schiedam, met smalle straatjes, monumenten en een mix van winkels en horeca. De buurt Binnenstad telt zo'n 2.250 inwoners, veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig gezinnen. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Ik woon hier al 14 jaar heel speciaal want mijn vader is in deze straat geboren. Maar de laatste jaren is de buurt wel achteruit gegaan." De stedelijkheid is zeer hoog (omgevingsadressendichtheid 5.444), wat past bij een centrumlocatie.

Het dagelijks leven: alles om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Dirk (151 m) of Albert Heijn (227 m). Basisschool de Singel (377 m) en Basisschool Kaleidoscoop (563 m) zijn op loopafstand. Het treinstation ligt op 1,3 km, goed te doen voor een trein naar Rotterdam of Den Haag. De gemeente Schiedam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Voorberg NVM Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 1.450 p.m.
Prijs per m²€ 12 p.m.
Woonoppervlakte120m²
Perceeloppervlakte1170m²
Bouwjaar1782
BuurtBinnenstad
WijkCentrum
GemeenteSchiedam

Locatie

Lindenhof 5, Schiedam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.0
Anja
03-09-2024
Ruimte voor verbetering

Ik woon hier al 14 jaar heel speciaal want mijn vader is in deze straat geboren. Maar de laatste jaren is de buurt wel achteruit gegaan. Ze hebben een opknap beurt gegeven maar dat knapt niets op. Er wonen meer mensen en ook verschillende mensen op dezelfde adressen die hier gewoon niet horen. Het is heel gehorig en de overlast is steeds meer geworden.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners2.250
Mannen53%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.238
Gem. WOZ-waarde€ 279.000
Koopwoningen37%
Huurwoningen63%

Supermarkten

55 binnen 5 km

Dirk
Broersveld 68
151m
Albert Heijn
Lange Kerkstraat 34
227m
Coop
's-Gravelandseweg 606-608
521m

Scholen

119 binnen 5 km

Basisschool de Singel
Basisonderwijs · 487 leerlingen
377m
Basisschool Kaleidoscoop
Basisonderwijs · 202 leerlingen
563m
De Kubus
Basisonderwijs · 45 leerlingen
631m

Veelgestelde vragen

Over Lindenhof 5, Schiedam

Is €1.450 per maand een eerlijke prijs voor dit appartement?

Ja, de huur van €1.450 ligt fors onder het buurtgemiddelde van €1.937 en ook onder de mediaan van €1.850. Met 120 m² woonoppervlak is de prijs per m² (€12,08) veel lager dan het buurtgemiddelde van €21,20 per m². Het is daarmee een scherpe prijs voor een ruim appartement in de binnenstad.

Hoe is de buurt Binnenstad in Schiedam om in te wonen?

De Binnenstad is een levendige, dichtbevolkte wijk met veel voorzieningen op loopafstand. Het is er stedelijk en gemêleerd: veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig gezinnen. Een bewoner die er al 14 jaar woont, merkt op dat de buurt de laatste jaren achteruit is gegaan en dat overlast toeneemt. Het is dus een buurt met karakter, maar niet zonder uitdagingen.

Welke supermarkten en scholen zitten er in de buurt?

Op loopafstand vind je Dirk (151 m) en Albert Heijn (227 m). Ook Coop (521 m) en SPAR (783 m) zijn dichtbij. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Basisschool de Singel (377 m) en Basisschool Kaleidoscoop (563 m). Het voortgezet onderwijs is op 1,6 km afstand.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Schiedam ligt op 1,3 km afstand, ongeveer een kwartier lopen. Vanaf daar kun je naar Rotterdam, Den Haag en verder.

Wat is de staat van het pand uit 1782?

Het pand is gebouwd in 1782, dus het heeft historische charme maar mogelijk ook aandachtspunten zoals enkel glas of een minder goede isolatie. Houd rekening met hogere stookkosten bij een ouder pand.

Zijn er veel andere huurwoningen beschikbaar in de Binnenstad?

Op dit moment staan er 8 huurwoningen te koop in de buurt, met een gemiddelde prijs van €1.937. De woningmarkt is redelijk actief: in de afgelopen periode zijn 56 huurwoningen verhuurd, met een gemiddelde looptijd van 31 dagen. Dit appartement is met €1.450 een van de goedkopere opties.