Appartement te huur: Nieuwezijds Voorburgwal 18C, Amsterdam
HurenAmsterdamAppartementenNieuwezijds Voorburgwal 18C

Nieuwezijds Voorburgwal 18C

Hemelrijk, Amsterdam

€ 2.750 p.m.
Buurt Hemelrijk, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AH to go op 249m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
50% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met historie in hartje Amsterdam

Dit appartement aan de Nieuwezijds Voorburgwal ademt de sfeer van de 18e eeuw, met een energielabel B dat aangeeft dat het redelijk zuinig is. Met 100 vierkante meter woonoppervlak is het ruim voor een stadsappartement. De huurprijs van €2.750 is marktconform voor deze buurt, waar de gemiddelde huurprijs rond de €2.880 ligt. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is beperkt, dus dit is een kans voor wie van historie en stad houdt.

Buurt Hemelrijk: levendig en centraal

Hemelrijk is een kleine, dichtbevolkte buurt midden in Amsterdam. Met 555 inwoners en een hoge omgevingsadressendichtheid van 8924 adressen per vierkante kilometer is het er nooit stil. De meeste huishoudens zijn eenpersoons (270 van de 395), en er wonen weinig gezinnen met kinderen. De buurt Hemelrijk staat bekend om zijn historische panden en centrale ligging. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een plek voor mensen die van stadshouden.

Leven in de straat: alles om de hoek

Doordeweeks haal je je brood bij de AH to go, die twee straten verder zit (249 meter). Voor de wekelijkse boodschappen is er een Albert Heijn om de hoek (254 meter). Ook de SPAR (389 meter) is dichtbij. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de Burght (266 meter) en de St. Antoniusschool (681 meter). Het voortgezet onderwijs is ook vlakbij, met de Vinse School op 529 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron en beschikbaarheid

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder HB Makelaardij B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt1 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.750 p.m.
Prijs per m²€ 28 p.m.
Woonoppervlakte100m²
Perceeloppervlakte126m²
Bouwjaar1762
EnergielabelB
BuurtHemelrijk
WijkBurgwallen-Nieuwe Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Nieuwezijds Voorburgwal 18C, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hemelrijk

Inwoners555
Mannen56%
Vrouwen43%

Woningmarkt

Gegevens uit Hemelrijk

Woningvoorraad413
Gem. WOZ-waarde€ 496.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen72%

Supermarkten

152 binnen 5 km

AH to go
Nieuwendijk 182
249m
Albert Heijn
Prins Hendrikkade 20
254m
AH to go
Damrak 89
359m

Scholen

215 binnen 5 km

de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
266m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
529m
St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
681m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwezijds Voorburgwal 18C, Amsterdam

Welk energielabel heeft Nieuwezijds Voorburgwal 18C?

De woning aan Nieuwezijds Voorburgwal 18C in Amsterdam heeft energielabel B.

Is de huurprijs van €2.750 redelijk voor dit appartement?

De huurprijs van €2.750 ligt precies op de mediaan van de buurt, waar de gemiddelde huurprijs €2.880 is. Het is dus een marktconforme prijs voor een appartement van 100 m² met energielabel B in het centrum van Amsterdam.

Hoeveel appartementen zijn er te huur in Hemelrijk?

In de buurt Hemelrijk staan op dit moment 5 huurwoningen te koop, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde oppervlakte van deze huurwoningen is 109 m², dus dit appartement is met 100 m² iets kleiner dan gemiddeld.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

Hemelrijk is zeer sterk stedelijk, met een stedelijkheidsklasse 1 en een omgevingsadressendichtheid van 8924 adressen per km². Dat betekent dat je midden in de stad woont, met alle voorzieningen op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de Burght op 266 meter, en de dichtstbijzijnde middelbare school is de Vinse School op 529 meter. Ook zijn er andere basisscholen zoals de St. Antoniusschool (681 meter) en de Theo Thijssenschool (930 meter).

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 1,3 kilometer afstand. Dat is ongeveer 15 minuten lopen.

Wat is de gemiddelde huurprijs per m² in deze buurt?

De gemiddelde huurprijs per vierkante meter in Hemelrijk is €32,52. Voor dit appartement van 100 m² komt dat neer op €27,50 per m², wat iets lager is dan het buurtgemiddelde.

HB Makelaardij B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
HB Makelaardij B.V.
hbhousing.nl
Bekijk
HB Makelaardij B.V.
vastgoednederland.nl
Bekijk