Appartement te koop: Oranjestraat 68, Schiedam
KopenSchiedamAppartementenOranjestraat 68

Oranjestraat 68

Walvisbuurt, Schiedam

€ 1.250.000
Buurt Walvisbuurt, SchiedamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 276m²
128% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 370m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Walvisbuurt

Dit appartement aan de Oranjestraat is met 276 m² woonoppervlak een flinke woning in het centrum van Schiedam. Het bouwjaar 1979 en energielabel C geven een solide basis. De vraagprijs van €1.250.000 ligt aan de hoge kant, ook vergeleken met andere appartementen in Schiedam.

De buurt Walvisbuurt

De Walvisbuurt is een stedelijke buurt met een hoge dichtheid. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar CBS-cijfers laten een gemengde bevolking zien: veel eenpersoonshuishoudens en een doorsnee inkomensniveau. De buurt Walvisbuurt is onderdeel van het centrum van Schiedam.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk om de hoek of de Albert Heijn twee straten verder. Basisscholen zoals Sint Jozefschool en Basisschool de Singel zijn op loopafstand. Het treinstation is tien minuten lopen. De gemeente Schiedam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hulstkamp Christie's Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 4.529
Woonoppervlakte276m²
Perceeloppervlakte8043m²
Bouwjaar1979
EnergielabelC
BuurtWalvisbuurt
WijkCentrum
GemeenteSchiedam

Locatie

Oranjestraat 68, Schiedam

Buurt statistieken

Gegevens uit Walvisbuurt

Inwoners770
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Walvisbuurt

Woningvoorraad476
Gem. WOZ-waarde€ 337.000
Koopwoningen60%
Huurwoningen39%

Supermarkten

54 binnen 5 km

Dirk
Broersveld 68
370m
Albert Heijn
Lange Kerkstraat 34
579m
Albert Heijn
Hagastraat 1
667m

Scholen

118 binnen 5 km

Sint Jozefschool
Basisonderwijs · 596 leerlingen
313m
Basisschool de Singel
Basisonderwijs · 487 leerlingen
394m
Montessori Schiedam
Basisonderwijs · 229 leerlingen
590m

Veelgestelde vragen

Over Oranjestraat 68, Schiedam

Welk energielabel heeft Oranjestraat 68?

De woning aan Oranjestraat 68 in Schiedam heeft energielabel C.

Is de prijs van €1.250.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €454.833. Dat komt doordat dit appartement met 276 m² veel groter is dan gemiddeld (121 m²). De prijs per m² is met €4.528 ook boven het gemiddelde van €3.779. Het is een uniek object in de buurt.

Hoe is het energielabel C te duiden?

Energielabel C is redelijk zuinig voor een woning uit 1979. In de Walvisbuurt heeft 33,3% van de koopwoningen label C en 66,7% een lager label (D of slechter). Je kunt dus verwachten dat de energiekosten meevallen in vergelijking met oudere woningen in de buurt.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

De Walvisbuurt ligt in het centrum van Schiedam. Binnen vijf minuten lopen vind je supermarkten (Dirk, Albert Heijn), basisscholen (Sint Jozefschool, Basisschool de Singel) en een park. Het treinstation is op 1,5 km afstand, ongeveer tien minuten lopen.

Hoe veilig is de Walvisbuurt?

In de Walvisbuurt zijn in de laatste meting 130 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke buurt. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5418 adressen per km²), wat typerend is voor een centrumwijk.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Walvisbuurt?

Op dit moment staan er 3 koopwoningen te koop in de buurt. De gemiddelde vraagprijs is €454.833, met een mediaan van €425.000. Het aanbod is dus beperkt, en deze woning springt er met zijn omvang en prijs duidelijk uit.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Walvisbuurt werden de afgelopen periode 13 koopwoningen verkocht met een gemiddelde verkooptijd van 96 dagen. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar de cijfers zijn gebaseerd op een klein aantal transacties.

Hulstkamp Christie's Makelaars