Appartement te koop: Orteliusstraat 216-2, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenOrteliusstraat 216-2

Orteliusstraat 216-2

Orteliusbuurt-Noord, Amsterdam

€ 439.000
Buurt Orteliusbuurt-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Dirk op 273m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een energielabel A-appartement in een klassiek Amsterdams jasje

Dit appartement aan de Orteliusstraat combineert de charme van 1927 met een modern energielabel A. Met 49 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte, maar complete woning. De vraagprijs van €439.000 is marktconform voor een appartementen in Amsterdam van dit formaat en energielabel.

De buurt: Orteliusbuurt-Noord

De Orteliusbuurt-Noord is een levendige stadswijk in Amsterdam. De buurt telt ruim 1300 inwoners, met veel jonge alleenstaanden en stellen. Het is een plek waar de stad altijd dichtbij is. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback om te delen. De buurt Orteliusbuurt-Noord heeft een hoge bebouwingsdichtheid, wat typerend is voor de gemeente Amsterdam.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je in een paar minuten naar de Dirk om de hoek. Ook de Albert Heijn op tien minuten lopen is een optie. In de buurt vind je basisscholen zoals Rosa Boekdrukker en Joop en Willy Westerweel, beide op loopafstand. Het Rembrandtpark is twee straten verder.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt deze woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder PB Makelaars o.z. en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 april 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 439.000
Prijs per m²€ 8.959
Woonoppervlakte49m²
Perceeloppervlakte120m²
Bouwjaar1927
EnergielabelA
BuurtOrteliusbuurt-Noord
WijkVan Galenbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Orteliusstraat 216-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Orteliusbuurt-Noord

Inwoners1.310
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

138 binnen 5 km

Dirk
Mercatorplein 6-13
273m
Albert Heijn
Jan Evertsenstraat 24
605m
Dirk
Bos en Lommerplein 1
815m

Scholen

176 binnen 5 km

Rosa Boekdrukker
Basisonderwijs · 212 leerlingen
475m
Joop en Willy Westerweel
Basisonderwijs · 281 leerlingen
505m
Islamitische basisschool Al Maes (de Diamant)
Basisonderwijs · 485 leerlingen
605m

Veelgestelde vragen

Over Orteliusstraat 216-2, Amsterdam

Welk energielabel heeft Orteliusstraat 216-2?

De woning aan Orteliusstraat 216-2 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €439.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €439.000 voor een appartement van 49 m² met energielabel A in Amsterdam is marktconform. Het energielabel A is een groot pluspunt, want dat betekent lage energiekosten. Vergelijkbare woningen in de buurt worden voor uiteenlopende prijzen aangeboden, dus het loont om de markt goed in de gaten te houden.

Hoe is de bereikbaarheid van de Orteliusbuurt-Noord?

De buurt is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,6 km afstand. Daarnaast zijn er diverse bus- en tramlijnen in de omgeving. Met de auto ben je snel op de ringweg A10.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

In de Orteliusbuurt-Noord vind je diverse supermarkten, waaronder Dirk en Albert Heijn op loopafstand. Ook zijn er meerdere basisscholen, zoals Rosa Boekdrukker en Joop en Willy Westerweel. Het Rembrandtpark ligt om de hoek.

Hoe is de veiligheid in de Orteliusbuurt-Noord?

De buurt kent een gemiddeld aantal misdrijven van 48 per jaar. Dit is gebruikelijk voor een stedelijke omgeving. Het is altijd verstandig om zelf een indruk te krijgen door een keer door de buurt te lopen.

Wat is de samenstelling van de buurt?

De Orteliusbuurt-Noord heeft 1310 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (460) en relatief weinig gezinnen met kinderen (130). De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (625 inwoners). Het is dus een levendige buurt met veel jonge mensen.

Hoeveel kost het om hier te wonen?

Naast de hypotheeklasten moet je rekening houden met servicekosten en gemeentelijke belastingen. Het energielabel A zorgt voor lage energiekosten. Exacte bedragen zijn afhankelijk van je persoonlijke situatie en de VvE-bijdrage.