Appartement te koop: Rapenburgerstraat 114, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenRapenburgerstraat 114

Rapenburgerstraat 114

Valkenburg, Amsterdam

€ 560.000
Buurt Valkenburg, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 252m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een rustig appartement in de Valkenburgbuurt

Dit appartement aan de Rapenburgerstraat 114 ligt in een rustige hoek van Amsterdam, vlak bij de Plantagebuurt. Met 67 m² woonoppervlak en energielabel A is het een zuinige woning in een geliefde stad. De vraagprijs van €560.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, want het gemiddelde in de buurt ligt op €712.000.

De buurt Valkenburg

Valkenburg is een kleine, dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor dit deel van Amsterdam. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een gemengde bevolking zien met zowel jonge als oudere bewoners. De buurt Valkenburg heeft een levendig karakter.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Albert Heijn of SPAR, beide op een paar minuten lopen. Ook de Ekoplaza is om de hoek. Basisscholen zoals De Witte Olifant en St. Antoniusschool zijn op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Oei Housing op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 560.000
Prijs per m²€ 8.358
Woonoppervlakte67m²
Perceeloppervlakte13090m²
Bouwjaar1998
EnergielabelA
BuurtValkenburg
WijkNieuwmarkt/Lastage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Rapenburgerstraat 114, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Valkenburg

Inwoners1.210
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Valkenburg

Woningvoorraad822
Gem. WOZ-waarde€ 589.000
Koopwoningen41%
Huurwoningen58%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Albert Heijn
Jodenbreestraat 21
252m
SPAR
Rapenburg 91
254m
Ekoplaza
Waterlooplein 131
388m

Scholen

206 binnen 5 km

De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
266m
St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
573m
Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
599m

Veelgestelde vragen

Over Rapenburgerstraat 114, Amsterdam

Welk energielabel heeft Rapenburgerstraat 114?

De woning aan Rapenburgerstraat 114 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €560.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €560.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€712.000) en ook onder de mediaan (€580.000). Het is daarmee een scherpe prijs voor een appartement van 67 m² met energielabel A in Amsterdam.

Hoe is de buurt Valkenburg om in te wonen?

Valkenburg is een stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een hoge bevolkingsdichtheid. Er zijn veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en parken. Het is een levendige buurt, maar wel rustig gelegen aan de rand van de Plantagebuurt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?