Appartement te koop: Schoenmakersstraat 15A, Roermond
Verkocht onder voorbehoud
KopenRoermondAppartementenSchoenmakersstraat 15A

Schoenmakersstraat 15A

Binnenstad, Roermond

€ 199.000
Buurt Binnenstad, RoermondBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 195m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Schoenmakersstraat 15A: een appartement met karakter

Dit appartement aan de Schoenmakersstraat in Roermond combineert historische charme met moderne zuinigheid. Het is gebouwd in 1863, maar heeft energielabel A, een zeldzame combinatie. Met 58 m² woonoppervlak is het compact en overzichtelijk. De vraagprijs van €199.000 is aan de scherpe kant vergeleken met andere appartementen in Roermond.

Binnenstad: levendig en stedelijk

De buurt Binnenstad is zeer stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 2563 adressen per km². Er wonen veel alleenstaanden (2805 huishoudens) en de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4. De buurt telt 6060 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo, die om de hoek zit. Ook Ekoplaza en Albert Heijn zijn op loopafstand. Basisschool De Steenen Brug vind je twee straten verder, en PCB Willem de Zwijger is tien minuten lopen. De gemeente Roermond biedt verder een treinstation op tien minuten lopen en diverse parken en restaurants in de buurt.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via MMX Makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 199.000
Prijs per m²€ 3.431
Woonoppervlakte58m²
Perceeloppervlakte130m²
Bouwjaar1863
EnergielabelA
BuurtBinnenstad
WijkCentrum
GemeenteRoermond

Locatie

Schoenmakersstraat 15A, Roermond

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners6.060
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad4.138
Gem. WOZ-waarde€ 252.000
Koopwoningen25%
Huurwoningen75%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Jumbo
Roersingelpassage 5
195m
Ekoplaza
Dr. Leursstraat 19a
537m
Albert Heijn
Godsweerdersingel 74
548m

Scholen

34 binnen 5 km

Basisschool De Steenen Brug
Basisonderwijs · 202 leerlingen
602m
PCB Willem de Zwijger
Basisonderwijs · 134 leerlingen
955m
Openbare Basisschool aan de Roer
Basisonderwijs · 328 leerlingen
1059m

Veelgestelde vragen

Over Schoenmakersstraat 15A, Roermond

Welk energielabel heeft Schoenmakersstraat 15A?

De woning aan Schoenmakersstraat 15A in Roermond heeft energielabel A.

Is €199.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is scherp. De gemiddelde vraagprijs in de Binnenstad is €431.153, maar dat is voor veel grotere woningen (gemiddeld 163 m²). Dit appartement is 58 m², dus de prijs per m² is ongeveer €3.431, wat boven het buurtgemiddelde van €3.188 per m² ligt. De prijs is marktconform voor een klein appartement met energielabel A.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is zeer stedelijk en levendig, met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. Het is een dichtbevolkte buurt met een mix van historische en moderne panden. De misdaadcijfers zijn met 932 misdrijven per jaar relatief hoog, maar dat is gebruikelijk in een stadscentrum.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Dit is opvallend voor een pand uit 1863. In de buurt heeft 25,6% van de woningen label A en 23,3% label A+. Je kunt dus lage energiekosten verwachten, al zijn concrete bedragen niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Jumbo op 195 meter, Ekoplaza op 537 meter en Albert Heijn op 548 meter. Basisschool De Steenen Brug ligt op 602 meter en PCB Willem de Zwijger op 955 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven en een bibliotheek in de buurt.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Roermond ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Binnenstad stonden woningen gemiddeld 79 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar het verschilt per type woning. Dit appartement is met energielabel A en een scherpe prijs mogelijk sneller verkocht.